Pokrytectví z předních pozic!

Miroslav Kulhavý
Miroslav Kulhavý

Volby na Slovensku byly zcela přirozeně v ČR sledovány se zvýšenou pozorností. Není potřeba se prohrabovat vyjádřeními českých politiků v době předvolební, tedy v lobbingu pro toho či onoho; zpravidla takové komentáře vykreslovaly postoj dotyčného.

Zajímavější budou postoje po čerstvě zvoleném Peteru Pellerginim, který byl před volbami posuzován spíše jako „dvojka“. Z české strany bylo pro prezidentské kandidáty do předvolebního guláše přidáno – co se týká zahraniční politiky – poněkud peprné, méně známé koření: P. Fialou zrušené tradiční setkání vlád Česka a Slovenska vládou.

A jako z bulvárního plátku s těžkou satirou zazněly po zvolení od toho, kdo se o zhoršení vzájemných vztahů osobně zasloužil, slova: Věřím, že budeme nadále co nejlépe rozvíjet výborné a hluboké vztahy mezi Českou republikou a Slovenskem.“  V tomto spojení – předešlého a následných slov – z toho už více a silněji pokrytectví kapat nemůže! Nicméně jako sypání popela na hlavu za předešlý akt bych to bral.

Na druhou stranu se negativně ozvali jiní příslušníci koaličních stran, viz. europoslanec za TOP09 Jiří Pospíšil: „Volby bohužel potvrdily, že Slovensko se postupně stává dalším trojským koněm Putina v EU a následuje tak cestu Maďarska.“ Rovněž Miroslava Němcová ODS má také jasno: „Nevěřím, že se Pellegrini dokáže oddělit od politiky Fica, jehož tento výsledek posílil. A Rusko bude intenzivněji pokračovat v destabilizaci části zemí EU, i u nás,“

Kdyby „profesionální rejpalisti“ posečkali nějaký týden a vývoj událostí by jim dal za pravdu – to bych bral, ale „svinit“ již předem u branky do předzahrádky, která se ještě neotevřela,  je velmi ubohé! Ti dva jsou jen příkladem; ubožáků je více.

V situaci, kdy se EU čím dál více chová hegemonisticky s nemalým přispěním lídrů Německa a Francie, rozbíjet sousedské vztahy a současně V4 je sebevražedné; opak by měl být na programu dne.

Musím odbočit – právě jsem doposlouchal Partii na Primě, kde u paní Tománkové byli hosty Markéta Pekarová Adamová a Tomio Okamura. Tématem byly volby na Slovensku a konflikt na Ukrajině. Okamura byl dobře připraven včetně různých tabulek, kde dominovaly dvě: 69% občanů ČR je pro mír na Ukrajině a druhá byla o pořadí oblíbenosti politiků, kde Pekarová-Adamová byla na chvostu.

Pekarová se bránila a m.j. v kontrastu s požadavkem omezit přísun zbraní a zastavení bojů příměřím představila dvě možnosti nastolení situace, jak boje zastavit: Ukrajina vojensky zvítězí a nebo druhá – Rusko samo opustí území Ukrajiny. Takto obhajovala českou iniciativu v získávání financí na dodávku munice. Na Okamurovy výtky reagovala skákáním do řeči a přihlouplým úsměvem. Napadají mě vulgarity v podobě zvířecích titulárií, ale byla by to pravděpodobně urážka těch zvířat, neb např. když ta dotyčná zabučí, je to pravdivější projev než jaký ve stejné notě předvedla paní Pekarová. Jestli někdo Fialovi pomáhá se znemožnit a pětislepenec k tomu, pak je to Ing. Markéta Pekarová Adamová !

Stále více vystupuje do popředí podmínečná koaliční nutnost přídělu politických funkcí i těm malým stranám, které ale nemají potřebný personál.

**

Miroslav Kulhavý, Vaše Věc

4.6 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
25 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
oldo
oldo
před 1 měsícem

Mě by zajímalo,koho u těch větších stran koalice považuje autor za “potřebný personál”
Mě tedy nikdo nenapadá.

Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

…….Bože, cos to stvořil.

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem

A USA právě slaví, jak Uroboros požírá sám sebe https://cs.wikipedia.org/wiki/Uroboros https://www.youtube.com/watch?v=_b322WYmmCw Uroboros = had nebo drak, který jednou požírá minulost (zatmění Měsíce), jindy budoucnost (zatmění Slunce). V současnosti symbolika velmi trefná – země Měsíce (Půlměsíce,islámu, Koránu) vítězí nad zeměmi Slunce (judaismus, křesťanství, Bible). Aneb “konec a nový začátek” a protože celý Vesmír je… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 měsícem uživatelem Pozorovatelka
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem

Tak se zřítil most i v Rusku, přesněji most ve Smolensku, který spojuje Minsk-Bělorusko a Moskvu
comment image
Video
https://www.mk.ru/video/2024/04/08/obrushenie-mosta-v-gorode-vyazma-popal-na-kamery-videonablyudeniya.html
další odkaz
https://readovka67.ru/news/187235

Bělorusko-Moskva… hmm, nevím, co si o tom myslet…

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

A mezitím Lavrov v Číně, což Čína komentuje “Doženeme USA k šílenství”, přičemž tohle jsem doteď nevěděla: “Cui Heng poznamenal, že načasování Lavrovovy návštěvy v Číně je velmi zajímavé, protože se shoduje s načasováním návštěvy Yellenové a předchází potenciální návštěvě amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena: „To jen ukazuje složitost interakce mezi Čínou a Ruskem. a Spojenými státy… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

A ještě poslední aktualita – mírový summit o Ukrajině má proběhnout v červnu a (světe, div se) ve Švýcarsku
https://www.mk.ru/politics/2024/04/08/nazvana-tochnaya-data-provedeniya-shveycarskogo-mirnogo-sammita-po-ukraine.html

Pro potvrzení ruské informace zde
https://www.msn.com/en-us/news/world/swiss-aim-to-host-conference-on-ukraine-peace-plan-mid-june/ar-BB1lgBYv
či z Ukrajiny
https://kyivindependent.com/bloomberg-switzerland-aims-to-host-ukraines-peace-formula-summit-in-mid-june/

A to i ladí vzhledem k tomu, že Zelenskému 21. května vyprší prezidentský mandát, čímž se z něj stane pan Nikdo…

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

K vypršení prezidentského mandátu Zelenského ještě odkaz, tentokrát ale cíleně na český msm zdroj, který je zárukou, že nejde o dezinformaci, tedy o nějaký kec “proruských švábů”. :
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-zelenskeho-politicky-bolehlav-blizi-se-volby-a-konec-valky-je-v-nedohlednu-238676