„Daň z mobilu”? Jeden z mnoha zločinů, kterých se dopouští současná vláda, tvrdí Novotný

Ministr kultury podpořil změnu zákonu o médiích, která mimo jiné od příštího roku zavede koncesionářské poplatky pro majitele mobilů. Téměř plošnou daň za veřejnoprávní média v komentáři pro neČT24 zkritizoval předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.

Pane Novotný, co si o „dani z mobilu“ myslíte?

Stanislav Novotný: Je to jeden z mnoha zločinů, kterých se dopustila a dopouští současná vláda. Snaží se vybrat peníze z moci úřední, a kde to jen jde. Zvláště mladou generaci veřejnoprávní média prakticky nezajímají, ale budou muset platit všichni. Nedovedu si představit moc soudných lidí, jež si budou zrovna na displeji mobilu prohlížet luznou tvář Václava Moravce či budou s napětím popadesáté sledovat 40 let starý film.

Proč veřejnoprávní média své služby nechtějí personalizovat přes soukromé přihlášení?

Protože by vybrala jenom zlomek peněz. Není o ně jednoduše zájem. Speciálně Česká televize se domáhá dalších a dalších prostředků, aniž by – přes opakované výzvy ze všech stran – provedla audit svého hospodaření. Přitom z minulosti víme, že z televizního rozpočtu byla financována i americká agentura, jež vystupuje pod nechvalně známým názvem „Člověk v tísni“. Je tedy jasné, že obrovský rozpočet ČT není zdaleka používán na provoz a plnění úloh definovaných zákonem o České televizi. Jsou z ní placeny projekty a lidé, kteří slouží cizím zájmům.

Nakolik je rozšíření poplatku spravedlivé, když roste procento lidí, kteří z veřejnoprávní televize informace nečerpají?

Spravedlnost tu není žádná. Prudce se snižující životní úroveň občanů kompenzována není a důchodci byli dokonce v přímém přenosu okradeni, aby mohli být ukrajinským korupčníkům posílány zbraně a peníze či nakoupeny předražené a zbytečné vojenské krámy z USA. A v této situaci si mají všichni zaplatit privilegovanou vrstvu novodobých politruků a propagandistů, kteří cizopasí na rádoby médiích veřejné služby!

Nota bene z dlouhodobého chování vedení ČT i Rady České televize vyplývá, že manipulace s vybranými penězi páchne. Podezření z podvodů, šejdířství a zrady je zde naprosto na místě.

Co si myslíte o veřejnoprávních médiích? Plní podle Vás své funkce?

Veřejnoprávní média jsou nastavena tak jako dominantní politické strany a státní úředníci. Slouží americkým a bruselským zájmům. Tendenční zpravodajství a publicistika je protkána slaboduchými a plytkými komentáři nepříliš rozhleděných oportunistů, kde zcela chybí kritické myšlení a často i jen normální myšlení. Rozhodně zde nekraluje hledání pravdy sporem a kultivovanou otevřenou diskusí. Pohled do zahraničí je pak především přebírán ze zahraničních agentur, jež jsou na té správné euroatlantické a eurounijní straně.

A původní tvorba? Vesměs se jedná o úpadkové nic. Pokud něco za něco stojí, je to archivní kus. Čest výjimkám. Odměňování aktérů slouží spíše k zaplacení pseudoumělců, kteří pak ochotně vysvětlují, že nahý král má nové šaty. A převzaté zahraniční pořady? Těch je plný internet a můžeme si přitom odepřít ideologický výběr ČT a ČRo.

Shrnuto: Naše média veřejnoprávní služby jsou zadarmo drahá.

*

Stanislav Novotný, neČT24

5 9 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 28 dny

Dalsi dan bude ze vzduchu..Tenhle system proste nefunguje..Ja nevim, jak uz to jinak rict,ale kdyz nekomu davate penize z toho,co si vydelate,penize ze vseho co si koupite a on jeste dela dluhy,tak to proste nefunguje

Prodost
Prodost
před 28 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Ale funguje, funguje. Nikoliv ve prospěch národů, států a lidí, nýbrž k jejich ožebračení a zotročení. Zkuste skouknout krátký instruktážní animovaný film “Money As Dept”. P.S. Byl zde kdysi jeden kandidát do Senátu za ANO. Položil jsem mu otázku: “O čem je politika státu, když ten nemá pod kontrolou základní politikum, totiž vlastní peníze?”… Číst vice »

Naposledy upraveno před 28 dny uživatelem Prodost
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 28 dny
Odpověď uživateli  Prodost

Jasne..Ja se i pokousela vysvetlit,proc byla v padesatych letech menova reforma.Nikoliv,aby ozebracili lidi,jak se to deje ted ( i kdyz tomu menova reforma nerikaji) ,ale aby ” doresili” problem s cizim ” kapitalem”

Prodost
Prodost
před 27 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Víte, v tom třiapadesátém roce, to bylo osm let po znárodnění klíčového průmyslu, byl stát v sovětském sevření v situaci, kdy kupní sílu především obyvatelstva (firmy a živnostníky už vyřešil), pocházející z jejich předválečných úspor, nebyl schopen uspokojit. A tak to vyřešil znehodnocením jejich kupní síly, tedy měnovou reformou. Cizí kapitál? Z tuzemského pohledu byl znárodněn, ze zahraničního… Číst vice »

Prodost
Prodost
před 28 dny

Tyhle jejich návrhy jsou daleko za hranou myslitelného. Je to zneužití moci par exellence. Nutí nás platit za něco, čím pohrdáme a čeho se štítíme. Tedy alespoň já. Příště nám předepíší daň z užívání povrchu Země. Je to úplně stejné, jako by Vás přepadl místní mafián, majitel obchodu a nutil Vás zaplatit za… Číst vice »

cablik
cablik
před 28 dny

Přesně tak okrádají lidi aby mohli kupovat předražené a překonané vojenské krámy z USA. A také na podporu bandery a tohle je to samé co chtějí udělat.

vik
vik
před 28 dny

Chování novodobých politruků je opravdu šílené a nezadá si s poměry v KLDR. Jaképak budou sankce za neplacení z mobilu, kolik exekutorů bude naše milá ČT nabrat? Budou i výjimky pro “nepřizpůsobivé”? Tady opravdu vynikne totalitární charakter současného režimu.

skeptik
skeptik
před 28 dny
Odpověď uživateli  vik

Na druhou stranu by to mohlo “uvědomělé” mládeži otevřít oči.