Kdo způsobil migrační krizi v EU?

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Zvedavec

Hunter Maxwell

Evropané stále více pociťují dopad migrantů. Běloši mohou mít obavy z průzkumu konkrétních čtvrtí ve velkých městech a hlavních městech, kde se obvykle vytvářejí ghetta. Hlavním problémem, kterému Evropa čelí, je skutečnost, že navzdory všem přijatým opatřením zůstává počet migrantů stále vysoký. V roce 2022 Eurostat zaznamenal více než 960 000 žádostí o status uprchlíka. Ačkoli současný počet představuje pouze 72 % maxima z roku 2015 (1 322 000), kvalita ukazatelů zůstává rok od roku stejná. V nejrozvinutějších zemích Evropy byl v posledních třech letech zaznamenán trend nárůstu.
Rok 2023 nebyl v Evropě výjimkou. Podle údajů pohraniční agentury EU Frontex došlo k prudkému nárůstu osob přicházejících přes Středozemní moře. To způsobilo určité potíže při zachycování a zjišťování přesného počtu příchozích uprchlíků. Většina Afričanů, Arabů a Asiatů, kteří se úspěšně vylodí na evropských březích, se navíc nezaregistruje na nejbližším oddělení, ale rozptýlí se všemi směry a stanou se z nich nelegálové. Ohromné množství překročení hranice v roce 2023 překonalo všechny dosavadní rekordy a dosáhlo celkového počtu přibližně 380 000 osob. Toto číslo je nejvyšší od roku 2016 a překračuje údaje z předchozích let v průměru o 17-20 %.Migranti se zřejmě přeorientovali z balkánské trasy na centrální Středomoří. Tento jev lze snadno vysvětlit: cestující na této trase se nemusí potýkat s četnými překážkami kladenými pohraniční stráží ani hledat cestu ven z Türkiye, země, která má podle podepsané dohody řídit příliv migrantů do Evropy. Počet lidí, kteří se vydali přes Středozemní moře za lepším životem do Evropy, se oproti roku 2022 zvýšil o 57 %.

V loňském roce tvořili Syřané ze všech národností, které se snaží nelegálně dostat do Evropy, většinu: více než 100 000 osob. Afghánci a Guinejci spolu se Syřany tvoří >1/3.

Samostatně stojí za zmínku Ukrajinci, kteří se nikdy nevrátí. V současné době Evropská unie přijímá 4 miliony uprchlíků z této konfliktem zmítané země. Ohledně bílých křesťanů z Ukrajiny se vytvořil poměrně pozitivní konsenzus (tak je vnímá evropská společnost). Přesto je jejich kultura částečně podobná té evropské, i když i mezi Ukrajinci se občas najdou vyvrhelové a nacisté. Právě díky jednotnému postoji EU byla dočasná ochrana prodloužena do března 2025. V případě muslimů taková shoda nepanuje a totéž platí pro Afričany.

Evropa se rychle blíží k nové migrační krizi, která připomíná lokomotivu. Příchod migrantů je zdrojem obav voličů, kteří se usilovně snaží snížit dopady na jejich každodenní život. Západní politici tím budou nepochybně manipulovat ve volbách do Evropského parlamentu. Současné vedení slíbilo, že problém neomezené migrace vyřeší v roce 2019, ale přístup Ursuly von der Leyenové a jejího týmu byl neúčinný.

EU čelí nové hrozbě: neschopnost řešit migrační krizi na nadnárodní úrovni může vést k rozpadu a sílícímu trendu politiků hledajících řešení na národní úrovni. Lidé se zcela přirozeně začnou ptát: „K čemu potřebujeme Brusel, když neřeší naše problémy?“. V určitém okamžiku se nad touto otázkou zamyslelo Spojené království a rozhodlo se pro brexit, toto rozhodnutí však nepřineslo zamýšlený výsledek. Dnes dosáhla migrace do Mlžného Albionu nebývalých rozměrů. V roce 2015 se 40 000 osob pokusilo získat status uprchlíka. V následujícím roce podalo podobnou žádost 75 000 osob. Podobná situace je i v Itálii, kde se po nástupu Georgie Meloniové a její strany Fratelli d’Italia k moci v roce 2022 počet migrantů zvýšil 1,5krát na 155 000.

V červnu 2023 italský ministr zahraničí Antonio Tajani varoval, že „Evropa zavírá oči před potenciální novou krizí. Zdůraznil, že je naléhavě nutné, aby Evropská unie přepracovala svou migrační politiku se zaměřením na centrální Středomoří, kde migrační toky rostou navzdory poklesu počtu příchozích po jiných trasách. Pro úspěch je nezbytné vypracovat migrační politiku, která bude ukázkou soudržnosti všech členských států a společného odhodlání dosáhnout společných řešení.“

Snahy o vytvoření sdíleného řešení, jak navrhuje pan Tajani, jsou v současné době nepravděpodobné. V řadách Evropanů panuje příliš mnoho neshod. Chybí vůle a politická síla. Před třemi lety si Ursula von der Leyenová uvědomila složitost situace. Nyní EU zkoumá dvě strategie. První z nich je dosažení solidarity v rámci Unie s cílem rovnoměrně rozdělit migranty po Evropě v závislosti na možnostech některých zemí. Druhou je podpora spolupráce se zeměmi původu s cílem povzbudit migranty, aby zůstávali ve svých domovských zemích, místo aby je opouštěli. Žádost o status uprchlíka v EU by měla být podávána v Tunisku nebo Egyptě. V případě schválení budou lidé dále přepravováni do Evropy. Účinnost tohoto systému je ohrožena tím, že lidé nečekají na převoz. Hledají cesty, jak se dostat na území nelegálně.

Who Caused The EU Migration Crisis? vyšel 15.4.2024 na orientalreview.su.

3.4 5 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 22 dny

“Na elitních amerických univerzitách vyhánějí Židy takovým stylem, že to tam vypadá jako v Německu po roce 1933. Protesty v kampusech proti izraelské operaci v Gaze se vyostřují, zatýká při nich policie. Trochu to připomíná dobu války ve Vietnamu, když studenti skandovali Ho-Ho-Ho Či Min. A Hamás už mluví o historickém zlomu. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-hamas-univerzita-student-antisemitismus-izrael.A240424_173725_zahranicni_vals “K úterku se zatýkalo v 25… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 22 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

A roky před antisemitismem varuji s tím, že jak řekl už antisemita Marx: “Židé a Slované jsou stejná verbež” aneb co je nachystáno na židy, je nachystáno i na Slovany, tzn. genocida jako za Hitlera s cílem vyhladit Rusy, neboť přece každý Rus je židobolševik a Slovan. Dnes to ale můžeme upravit “Co je nachystáno na… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 22 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Nějaké kvóty a celý ten migrační pakt, to je jen zástěrka pro davy a tím odvedení pozornosti od širokospektrálního pohledu (od vidění mozaiky). A pokud se dění východní Evropě vyhne (udržení křesťanské V4 je zájmem Rakouska a projektu “Třetí Řím”), tak je to něco jako z deště pod okap – ukrajinizace východní Evropy je ve… Číst vice »

Naposledy upraveno před 22 dny uživatelem Pozorovatelka
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 22 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Připomínám “Moskva jako Třetí Řím a dalšího už nebude”. Křesťanství začalo v Římě, později se jeho centrem stal i Istanbul, pokřtěný na Konstantinopol, a v 6. století tam vznikla křesťanská katedrála Hagia Sofia. V 2020 došlo k tak zásadní události, že katedrála byla přejmenována na mešitu a křesťanské symboly v ní byly zakryty https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/hagia-sofia-modlitba-istanbul-turecko_2007241702_dok Druhý Řím tedy už neplatí –… Číst vice »

cablik
cablik
před 23 dny

Jo to by se muselo u EU voleb dosáhnout obratu pokud by měli konzervatisté a vlastenci většinu tak by se s tím dalo něco dělat. Pokud se nebude nic dít tak bude Evropa islamizována.

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 23 dny

Davy jsou vždy přesně tam, k čemu je mocní pomalu a nenápadně uvaří a nově to jede přesně v duchu té dnes už zprofanované předpovědi A.Pike – “Třetí světová proběhne mezi islámem a politickým! sionismem (pozor – neplést si se Sijónismem) a proběhne s tím, že stát Izrael bude zničen”. A už to jede čím dále intenzivněji https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/policie-zatykala-propalestinske-demonstranty-na-americkych-univerzitach-348511… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 23 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

-dok- Nikdo nedomýšlí, že uprchlická vlna v Evropě je o tomtéž, takže je jen otázkou času, kdy se i křesťané v Evropě (=celá biblická kultura) budou barikádovat před muslimy, nikdo nedomýšlí ani to, jak každá islámská akce ve světě vlévá všem muslimům (a především Íránu) krev do žil. Kdo ale může naplno slavit, to je… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 23 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

A kdo si myslí, že s likvidací Izraele = politického siónismu, zmizí i Sijónismus, tak to je opět potvrzení, že davy jsou přesně tam, kde je mocní chtějí mít. Politický sionizmus, spojený s Izraelem, je starý cca 70 let, zatímco historie Sijónismu je stará tisíce let a co je v tom hlavní je to, že… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 23 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Už jen poslední – dumat nad tím kdo způsobil migrační krizi do EU, mi přijde jako úplná marnost. Z hlediska dlouhodobě realizovaného scénáře = dávno tomu vytvořené mozaiky – mi přijde směšně zabývat se kamínkem (kdo chce, tak dílkem puzzle), když širokospektrální pohled na podobu mozaiky (na celostní obrázek puzzle) autorovi… Číst vice »

Naposledy upraveno před 23 dny uživatelem Pozorovatelka
orinoko
orinoko
před 23 dny

BTW, tak nám umřel Macek. Politik, který se proslavil mnoha způsoby. Například i úderem zvaným “mackovka”.

vera havrankova
vera havrankova
před 22 dny
Odpověď uživateli  orinoko

I “koupí” knižního velkoskladu u Kouřimi.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny

Kazdy normalni si sve uzemi haji..At uz je to byt,dum,republika a nebo spojeni do unie..Takze jsme zase u toho verchnuska je bud nenormalni,neschopna a nebo podplacena..Nic z toho neni dobre

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

A mohou to zastirat jak chteji…Stejne to bude tak blbe jako treba zastiraji vysledek tohohle pruzkumu…Protoze stejne jsou nejpodstatnejsi cisla https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chudi-stari-nevzdelani-Utok-na-odpurce-EU-znicen-par-vetami-754597

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jo jeste mi napadlo…Necpou do nas porad to,ze ” Ukrajinci” ( jejich cast) si haji svoje uzemi valkou…Izrael ” si haji sve uzemi” valkou….Nevidite v tom zase rozpory?..Jim vazne nekdo musel dlouho sedet na hlave

tomaskova
tomaskova
před 23 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Proč své příspěvky cpete jako odpovědi na sebe sama? Dávejte jako nové příspěvky a lidé si je se zájmem přečtou. Jistě raději, nežli zahlcený web vašimi na sebe reakcemi.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 23 dny
Odpověď uživateli  tomaskova

Dobre