Opravdu jen snaživý Žáček

Česká republika se stala terčem zločinných aktivit ruské vojenské rozvědky GRU. Nejdříve způsobila výbuch ve Vrběticích, nyní zase zaútočila kyberneticky. Takto v pátečním Interview ČT24 promluvil předseda Výboru pro bezpečnost, poslanec Pavel Žáček.

Jan Schneider
Jan Schneider

Zpravodajští specialisté na kybernetickou válku vědí, že atribuce kybernetických útoků (tedy soudně průkazné odhalení jejich původce) je v současné době téměř nemožná. To však Žáčkovi nijak nerozmetá bábovičky, a on tvrdí, že se dokonce mezinárodní zpravodajská komunita – na rozdíl od dřívější 50% až 80% procentní „jistoty“ – nyní na 100% shodla, že na vině je GRU. Nijak mu nevadí, že charakter současných kybernetických útoků byl přiznaně natolik sofistikovaný, že se o něm dlouho nevědělo, a jedním dechem zcela nelogicky tvrdí, že si tak kvalitní útočník za sebou amatérsky či lajdácky prostě nedovedl „zavřít dveře“, píše Jan Schneider v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Ostatně není bez zajímavosti starší článek na webu Echo24, že z dat bezpečnostní společnosti Check Point za uplynulých šest měsíců roku 2020 vyplynulo, že nejčastějším zdrojem kybernetických hrozeb pro české organizace byly ještě nedávno právě Spojené státy, ze kterých vzešlo 33 % hrozeb, 22 % pak od domácích hackerů, 17 % z Irska, 8 % z Nizozemska, 7 % z Německa a 5 % ze Španělska.

Důkazy a argumenty ani logika pro Žáčka nehrají roli, vše nahrazuje pevné, vskutku „svazácky ukované“ pevné přesvědčení. Pak už jen hledá cestičky, jak to smatlat dohromady, což předvedl ve zmíněném pořadu.

Tragikomické je používání neustálých a mnohonásobných zdůvodnění kruhem (vzájemné citace bez důkazu). Navíc tito geobbelsovští nedoukové tvrdí, že Rusové něco špatného dělají, aniž by si nejprve vyňali trám z oka svého. Systémové tázání se, zda podobné věci neděláme třeba také my a naši nynější „spojenci“, to je největší hrůza pro tyto salónní hybridní válečníky!

Přitom by stačilo trošku se zahloubat do knížky „Mezinárodní dezinformace“ emeritního profesora Bostonské univerzity Ladislava Bittmana, protože již na deváté straně se lze dočíst o období studené války, kdy „OBĚ strany využívaly, až na vojenské střetnutí, všech dosažitelných prostředků. Hry klamání a desinformace vyráběné KGB měly na globální stabilitu velmi zhoubný vliv. Expanzivní sovětské ambice přispěly k tomu, že se Washington i ostatní demokratické země rozhodly používat v obraně proti robustnímu, bezohlednému komunistickému soupeři STEJNĚ DRASTICKÉ METODY.“

Žáček coby historik taky nic moc. Rozplývá se například nad tím, jak se nás in puncto kybernetických útoků „zastali“ západní spojenci. Ano, „staví“ se za nás, ale jak to dopadlo v minulosti? Francouzi ani Angličané pro nás v roce 1938 a 1939, ani pro Poláky v roce 1939 nehnuli prstem. A prezident Spojených států Lyndon Johnson řekl sovětskému velvyslanci Anatoliji Dobryninovi, který mu předal informaci o vstupu vojsk některých států Varšavské smlouvy na území Československa 20. srpna 1968: „Podívám se na to ráno.

Gramotnost je také pro Žáčka asi nedostupnou metou, když si plete zařazení České republiky na seznam států, které Rusko nepovažuje za přátelské, s údajným zařazením na listinu „nepřátelských států“. Anebo už se mu desinformace tak zažraly do morku kostí, že se o něm dá říci, že lže tak, že ani opak není pravdou?

Slovutného odborníka máme na důležitém místě Poslanecké sněmovny, jen co je pravda! On například ví, jak probíhají rozhodovací procesy v ruských a čínských zpravodajských službách! Vydává je prý jedinec o své vlastní vůli! Caramba!

Žáčkova „zpravodajská intuice“ („cítí to v kostech“) mu napovídá, že ani v kauze Vrbětice nebylo řečeno poslední slovo. Nějaké trestněprávní procesní zásady mu zřejmě nic neříkají. Neodpověděl ani na otázku, proč údajní podezřelí nejsou stíháni jako uprchlí, a proč nebylo žádáno o jejich vydání, když se někteří z nich nacházeli na území členského státu NATO (v Řecku)?

Bohorovný vztah k právnímu řádu vyplynul i ze Žáčkovy spekulace ohledně další zčučkařené operace kolem Voice od Europe, proč prý si Rusové vybrali právě naše území? Podle Žáčka prý možná vyhodnotili český právní řád, že sazby za případné odhalení kurýrů, kteří vozili nemalé finanční částky a předávali je politikům, novinářům a dalším osobám, nejsou oproti třeba Polsku tak veliké. Jenže Žáček – v tom je ta bohorovnost – vůbec neřekl, o jaký trestný čin by se mělo jednat!?!
 
Pokud jde o nařčení Rusů z pokusu ovlivňovat politické procesy v cizích státech, stačí si nalistovat v citované Bittmanově knížce stranu 100, kde se dočteme toto:

„CIA definuje tajné akce jako operace nebo činnost, která má ovlivnit cizí vlády, organizace, osoby či události tak, aby byly v souladu se zahraničními zájmy Spojených států. Široká škála metod začíná opublikováním proamerického komentáře v novinách a končí svržením cizí vlády. Ve srovnání s ‚aktivními opatřeními‘ bývalého Sovětského svazu jsou americké tajné akce mnohem ctižádostivější a velkorysejší. Jak říká Gregory Treverton, ‚byly americké akce většinou veliké svými rozměry a vždycky veliké svým účelem‘. Jejich cílem nebylo jen okrajově ovlivnit zahraniční politiku, ale dosáhnout přímo svržení té které vlády.

Korunu všemu nasadil Žáček nápadem na vytvoření komise na vyšetřování prezidenta Miloše Zemana. Měl by být Žáček s tím vyšetřováním minulosti opatrnější, ale on se řídí heslem, že drzé čelo je lepší, než poplužní dvůr. Kdyby však bylo možno říci, že je přitom slabý v kolenou, bylo by to ještě vůči němu příznivé. Podívejme se, co o sobě sám řekl v knize Sto studentských revolucí (1999) z doby, kdy jako člen fakultního výboru Socialistického svazu mládeže měl přehled o tiskových aktivitách vysokoškolských studentů (kde StB stačilo mít jednoho jediného konfidenta, aby věděla všechno):

„… do tohodle všeho tehdy také vzniklo Studentské tiskové a informační středisko (STIS), které podchycovalo snahy všech redaktorů studentských časopisů. Ukázalo se to jako výborný nápad. Studenti se každý den informovali o situaci na té které fakultě, získali pod patronací městské vysokoškolské rady SSM legální platformu k diskusi a hlavně postupně ztráceli strach. …“

Žáček sám byl šéfredaktorem studentského časopisu „Proto“. O svém výslechu na Státní bezpečnosti (StB sídlila v Bartolomějské ulici) a následné aktivitě ve zmíněné knize dosti neuvěřitelně sdělil toto:
„V Bartolomějské jsem si to zavařil především tím, že se ‚nějak‘ řeč stočila k Protu  a já se jich ptal, zda mají poslední číslo, protože jsem si myslel, že ho mají. Řekli, že ne, ale stejně už ho asi měli. Domníval jsem se, že nebude nic proti ničemu, když jim ho nechám, ‚když půjdu kolem‘. Pak jsem vypadl, oddechl jsem si, ale říkal jsem si, sliby se mají plnit, tak jsem přišel asi za týden na vrátnici a říkal jsem tomu dozorčímu, že tady mám nějaký časopis a kde ho mám nechat, že to je na jméno Šrámek.“ (str. 848)
 
Této závěrečné aktivitě se totiž zkráceně říká „donašečství“.

http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/politika/jan-schneider-opravdu-jen-snazivy-zacek/

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vera havrankova
vera havrankova
před 19 dny

Asi jsem blbá, ale díky všem těm tajnostem, dvěma dopisům, ruskému telegramu atd. mě napadá, jestli to neměla být pobídka k zákazu držení zbraní a další důvod k aktivitě ve válce na UA. Už nevím, čemu věřit.

Hokarc
Hokarc
před 19 dny

Fialo, ty do nás ,,granátem” a my do tebe stále jen chlebem, ale od Rusů, za ty své granáty, chleba nečekej !!!

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 19 dny

Uz nekolikrat jsem musela zvolat,ze jestli je Zacek historik,tak ja jsem Panna Orlenska a to se k historii dostavam spis jako neco vedlejsiho..Takze,cokoliv Zacek rika je mi burt

Karel2002
Karel2002
před 19 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Žáček je také velkým obhájcem banderovců a UPA.

orinoko
orinoko
před 19 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

A samozřejmě obří milovník odkazu Smetiště VH.

cablik
cablik
před 18 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Také s nimi půjde do kytek po prohrané válce a jemu podobni. To není historik ale jen prorežimní poskok kterých tu je fůra.

Primak
Primak
před 19 dny

Ale s Kunderou se hezky proslavil. A taky s Mašínama, že nevraždili jen tak od boku, vždyť měli políčíno i na Klému.

spartak
spartak
před 19 dny

Posun v politice během posledních 30ti let je kolosální ba i debilní.Co to leze za pitomce před TV kamery je neskutečné.Zřejmě ze studia totalitních režimů vychází jeden debil za druhým.Tak jen volám jen houšť ať se tato země potopí do větších sraček.Pořídil jsem si zahrádku abych utekl hnusu alá Český zapadákov.

orinoko
orinoko
před 19 dny

Už je to dost let, co jsem narazil na webu na mapu kybernetickych svetovych útoků. K mému překvapení se dost činilo Podripsko a ještě větším překvapením bylo, že největší podíl pomyslných výstřelu se nacházel poblíž Zlína. A Žáček prdelka /účes jak ze zurnalu deMENTALU/ z tohoto místa střílel všemi azimuty jako NATO-OcTAN.

Naposledy upraveno před 19 dny uživatelem orinoko
jbskalensky
jbskalensky
před 19 dny

Nějak se nemohu zbavit pocitu, že Žáček je ze stejného “hnízda”, jako “student Šmíd” alias agent STB Zifčák, a napadají mě i další jména. Poslouží kdykoliv a komukoliv. Jen se pak diví, že jsou první na “odstřel”, když se “otočí vítr”. U některých mám dokonce podezření, že to okaté a nadšené ( a přehnané) “převlečení kabátu”… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 19 dny

A že jakýsi Žáček tvrdí, že se dokonce mezinárodní zpravodajská komunita nyní na 100 % shodla, že na vině za kyberútoky je ruská GRU? To ovšem i Erich von Däniken kdysi vzpomněl dobovou úsměvnou shodu církve (ŘKC) na tom, že kameny z nebes nepadají, protože nemohou. I tak padaly a budou. Ani 100% shoda není… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 19 dny

Koudelka varuje, že jsme se ocitli nejvážnější situaci od konce 2. světově války. Nejdříve nám Putin vyhodil do povětří Vrbětice, teď zase zorganizoval proti naší republice kybernetický útok. To všechno by nebylo možné bez vnitřního nepřítele. Nero věděl také moc dobře, kdo zapálil Řím.

Plebej
Plebej
před 19 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Nero i čmoudelka a jeho melody_boys to věděli ještě i před tím, než se to pak přihodilo.

Praded
Praded
před 19 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Za chvíli dojde i na to, že zorganizovaly i tu střelbu na fakultě.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 19 dny
Odpověď uživateli  Praded

Tam zase vyplynula nějaká nová fakta. FF i les Řáholec spolu souvisí na 99%, hledá se pachatel chybného zásahu mezi obyčejnými hemony, co jezdí po Praze a nahání běžně kapsáře a kurvy. Údajně tam přijel střelec mnohem dřív, než se počítalo a přivolaní policajti prý prohledávali jen přízemí a sklepy. Nahoru vůbec nešli – proč asi…… Číst vice »

Naposledy upraveno před 19 dny uživatelem Haskuv Duch
mikkesh
mikkesh
před 19 dny

Přej a bude ti přáno. Platí to i pro tohohle věčného svazáka, který tak nějak proplul životem za naše peníze, aniž by někdy přeložil stéblo trávy? Asi ano. Přejme mu to tedy. Jen bych skvělého pana Schneidera poopravil. Žáček to necítí v kostech. Tenhle ksindl na to má speciálně vyvinutý rypáček.