Pár postřehů, které s ničím nesouvisejí

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Tak nám skončilo mistrovství světa v hokeji. Národ se nám krásně semknul, v hubených letech, které prožíváme, to byl krásný osvěžující moment. V poslední době naše země zrovna neprožívá skvělé časy a tak vlastně není divu, že toto mistrovství bylo asi nejvíc politické za dlouhá léta. Kdo si neudělal fotku ze stadionu, jako by nebyl. Především vládní politici tam byli jako doma. Sice museli snášet pískot publika, kdykoliv se na ně zaměřila kamera, ale to na stranickém fejsbůku nikdo neuvidí.

Bohužel pro všechny, nejlepší byl náš generálprezident PePa, který si celé to sportovní vítězství pro sebe zprivatizoval nejlépe. Hezky přišel slavit s kluky do šatny, pronesl jim tam pár státnických ponaučení, udělal si několik hezkých fotek do sbírky k létání na větroni, jízdě na motorce, střílení z pušky… teď k tomu má i medaili z hokeje. K Putinově formátu mu chybí jediné – jízda na medvědovi.

Nejlépe hodnocený komentář, který jsem bezprostředně po výhře zaznamenal, byl, že jednoho Fialy jsme se už zbavili a za čtrnáct dní se ve volbách zbavíme druhého.

Vzhledem k tomu, že se na stadionu prezentovali především Petr, Svetr a Dozimetr… a s nimi i Andrej Babiš, přemýšlím, jestli nemají společného víc, než je zdrávo. Ale to je samozřejmě zcela hloupá úvaha, která se vůbec nezakládá na pravdě a to, že hnutí ANO neochvějně stojí za Ukrajinou, odhodlaně bojuje proti ruskému agresorovi, je pro pevné ukotvení v západních strukturách a považuje za základ naší bezpečnosti NATO, to je jen politická náhoda.

Stejná náhoda bude i to, že Ukrajinci vyřadili Rusům radar včasné výstrahy, který vůbec nemíří na Ukrajinu, ale ausgerechnet na jih a dobře viděl především na Írán a celý blízký východ. Asi někdo nechce, aby byl Írán včas varován, až z Izraele něco poletí, aby to Peršanům zničilo něco důležitého… Takhle vypadají světové války. Jedni zničí něco, co není vůbec zaměřené proti nim, aby to nepomohlo proti někomu úplně jinému. Alespoň víme, že ukrajinský hlavní štáb sídlí v Pentagonu… a sídlil tam už deset let před válkou.

Ale zpět k nám domů…

Už před mistrovstvím v hokeji jsme se dozvěděli, že Seznam má problémy. Jeho zprávy čte pořád méně lidí, což se projevuje i poklesem klikání na reklamy a není to žádný malý pokles. Za rok jde asi o třetinu. Inu, lidi nejsou blbí a pokud se propaganda rozchází s realitou, je stále dražší a náročnější ji udržet v provozu. Go woke, go broke.

Sešup bude nyní dotvořen v podstatě nezaviněnou formou. Seznam si založil blogosféru, kde píší samí uvědomělí mladí liberálové. Sice neumějí pravopis, ale jsou hodnotově dokonale ukotveni. Jistý Petr Šoustal byl dokonce ukotven tak moc, že zemědělce s hnojem považoval za burany, za slabinu českého fotbalu považoval fanoušky, radil hokejovým trenérům, ať vyhodí Gudase a před vítězným zápasem napsal článek, že Češi proti Švýcarům prohrají, protože Pastrňák nemá formu.

Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel a i když nemá s redakcí Seznamu nic společného, jeho výroky oblétly republiku a hráči mu začali posílat fotky svých medailí s přáním, ať jde do (Vondrovy) Brusele i s celým Seznamem. Sice se pak opravovali, že Šoustal není součástí Seznamu, ale to už bylo pozdě. Národ si už myslí, že Lukačevič platí jakéhosi Šoustala, aby haněl hokej, sport i náš národ všeobecně. Good luck, Sezname. Vaši sestupnou trajektorii budu sledovat a dívat se, jak mně čtenost narůstá a vám klesá. Nijak mi radost nekalí vědomí, že sám Šoustal na své imbecilitě slušně vydělal.

Pamatuju, jak šel kdysi prezidentský kandidát Drahoš na hokejové utkání v Třinci v naději, že mu to proti Zemanovi pomůže. Celý stadion tenkrát skandoval: „Želé, želé, jdi už do prdele.“ Teď to při zápasech vypadalo dost podobně s Fialou a ostatními pětikoaličníky. Proto tak nějak očekávám, že i eurovolby budou vypadat podobně. Tenkrát nebyla mediální masáž nic platná a alternativní média byla v plenkách. Dneska jsme už úplně jinde.

A na závěr… máme výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Vražda na tyranu není zločinem. Ale bacha, oni už dneska dělají tyrana i z toho, který legitimně vyhrál volby a složil většinovou vládu. I takový „tyran“ už je dnes hoden odstřelu. Že, Koláři mladší? Navíc, dneska se už země neokupuje pomocí bodáků, ale pomocí neziskovek. To jen burani Rusové posílají na Ukrajinu vojáky. Civilizovaný člověk, naplněný pravdou a láskou, zásadně jen posílá prachy a posiluje tam občanskou společnost vytvářením páté kolony. Třeba jako v Gruzii… tam se to teď sice úplně nepovedlo, ale není všem dnům konec. Ještě existuje mnoho dalších stupňů… ještě se to dá dělat jako v Libyi nebo Sýrii. Je to levné, účinné a zamlží se rozdíl mezi zlem a dobrem tak moc, že třeba já osobně morální kategorie v politice raději vůbec nezkoumám. Analyzuju už jen, kdo vyhraje a kdo prohraje a maximálně jsem schopen rozlišit menší zlo od většího. Někdy ani to ne…

Eurovolby za čtrnáct dní budou referendem o vládě a referendem o míru. Bude tomu tak všude v Evropě. Budou soubojem mezi národním a nadnárodním. Soubojem mezi liberalismem třetí světové války nebo konzervativním (a trapným) mírem. Budou soubojem mezi Evropou jakožto dekadentním, sluníčkovým a duhovým impériem a mezi Evropou jakožto společenstvím rovnoprávných států, kteří se sdružují kvůli výhodám a pokud převáží nevýhody, sdružovat se přestanou.

Vybírejte dobře. Naposled je to bez cinknutých korespondenčních hlasů. Naposled je to spočítané pěkně ručně před zraky komise složené z mnoha členů z mnoha stran. Naposled v tom ještě nefiguruje inkvizitor Foltýn, naposled v tom nefugurují evropské regulace od Jourové… zatím do toho zasahují jen blbečci jako je Cemper a jemu podobní. Snažme se co nejvíc, aby tyto volby nebyly jen posunem, ale byly skutečným průlomem.

Dodám své obligátní: dumejte, dumejte.

4.2 18 hlasy
Hodnocení článku
12 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

To nebylo mistrovství světa, ale mistrovství jejich světa.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Hokarc

Přebory NATO. Švýcaři a Kazaši dělali stafáž. I když u Švajcu se můžeme brzo dožít netušených věcí.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Ovsem tohle je pecka…Cekaji dotace..Diky tomu,ze jim tam vytvorili dotovane neziskovky ( pry maji jednu na 370 obyvatel), tak si mysli,ze kdyz vstoupi do EU budou dotovani vsichni..V EU penize rostou na stromech…To je v haji

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Majdan-v-Gruzii-probiha-Ladislav-Vetvicka-ze-zeme-kde-se-dnes-rozhodne-756007

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Ve finále porazili náš agent Pávek s Fialou Putina. Není nad čestné zápolení.

vachav
vachav
před 1 měsícem

Právě skončené “MS” v hokeji bylo v podstatě další americká šaškárna. MS má být o nejlepších týmech,a ne o ideově a politicky nejoblíbenějších.To ,co sledoval “národ který se nám semknul” byl takový regionální turnaj západu.Byl to takový sex bez orgasmu. A na nadcházejících OH ve Francii se to projeví nékolikanásobně!

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Kdyz uz nejsou k nicemu ( vlada), tak se musi alespon ke vsemu pricpat..Typicky papalasske moresy

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Pár poznámek. Největším kladem turnaje bylo asi to, že lidi alespoň na chvíli zapomněli, co se kolem nich děje. Při budoucím hodnocení tohoto turnaje se bude do skonání světa říkat: ale to tam nebyli.Rusové. Už jsem četl a chyběli někomu snad Rusové? Ano chyběli.Slabí Švédové a Finové Kanada a USA přijela na výlet a ostatní… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Chleb a hry…strasne stara manipulace

Praded
Praded
před 1 měsícem

Při svém mládí jsem byl aktivní sportovec v lehké atletice a fanda všech sportovních disciplín. Od určitého času se, hlavně z kolektivního, staly nedotažené gladiátorské zápasy a až se začnou při zápasech mlátit hokejkami a dalším povoleným nářadím, dostane to kretény do správného rauše a můžou se začít mlátit mezi sebou.

cablik
cablik
před 1 měsícem

Jo hokejisti udělali Českému národu velkou radost kdyby jsme takhle byli jednotní tak nemají poskoci globalizmu žádnou šanci. A o čem by jme měli dumat globalizmus je vyložené zlo a narodili jsme se jako Čechoslováci nebo Češi možnosti jsou jen dvě.