Premiér Francie Gabriel Attal oznámil, že Paříž začne podle Rakušanova paktu vysídlovat nepřizpůsobivé uprchlíky do ČR a na Slovensko! Poláci i Maďaři zuří! Čeští politici raději trapně mlčí! Mnichovský diktát 1938 nahrazen Rakušanovým paktem 2024!

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Časy se mění. Ještě v říjnu 2017 francouzský prezident Macron v Bruselu slavnostně vyhlašoval, že jeho země dobrovolně přijme 10 000 arabských uprchlíků, jen aby se “neutopili” cestou ve Středozemním moři. A teď, 23. května 2024, už francouzský premiér Attal v tamní televizní předvolební debatě slíbil všem Francouzům, že jejich utrpení s nepřizpůsobivými neevropskými imigranty je u konce, protože je začne díky Rakušanově imigračnímu paktu šupito presto posílat do zemí východní Evropy, kde jich je málo! 

U našich severních sousedů vyvolalo Attalovo prohlášení poprask. Poslanec Europarlamentu Jacek SARYUSZ-WOLSKI si v televizi nebral servítky, a varoval všechny Poláky, že francouzský premiér Attal v záchvatu náhlé upřímnosti jen přiznal, co mají západní politici nejen ve Francii ve skutečnosti za lubem: Zbavit se svých nepřizpůsobivých uprchlíků a přemístit je podle podmínek Rakušanova paktu do zemí východní EU. Attal totiž 23. května doslova vyhlásil: “Pakt o migraci zavádí solidaritu. Podařilo se nám donutit země východní EU, aby podepsaly (Rakušanův) dokument, podle kterého buď imigranty přijmou, a nebo (nám) za ně zaplatí.“  Že premiér Attal myslí svá slova o přesídlování imigrantů do východní Evropy vážně, dokazuje i jeho podobný výrok z 10. dubna 2024, který pronesl ve francouzském parlamentu: Tento (Rakušanův) pakt bude také solidární. Zavede spravedlivější rozdělení (imigrantů) mezi členské státy (EU), takže migranty nebudou muset přijmout vždy tytéž státy, včetně Francie. A naopak Francie za imigranty odmítnuté východními zeměmi k přesídlení od nich získá dodatečné poplatky.

V Polsku už šéf hlavní opoziční strany PiS Jarosław Kaczyński vyhlásil, že okamžitě nechává svolat parlament, protože francouzský premiér Gabriel Attal se přiznal, že vláda Polska byla Západem donucena přijmout (Rakušanův) imigrační pakt, a je tak ještě čas, kvůli okolnostem jeho vnuceného přijetí, jej vypovědět, protože ještě nebyl schválen v Radě EU. Podle Kaczyńského premiér Attal v televizní předvolební debatě ujišťoval Francouze,  že migrační pakt se nebude vztahovat na francouzská města, ale jen na východoevropské země, a tam budou noví imigranti směřovat jako první.

Podle ústavy ČR je vláda odpovědná Poslanecké sněmovně (čl. 68/1) a jako taková by měla (rozšířenou aplikací čl. 10b/1) Poslaneckou sněmovnu při projednávání (Rakušanovy) imigrační dohody pravdivě informovat i o tom, že byla ke schválení textu (Rakušanovy) dohody západními vládami nucena, jak přiznal francouzský premiér Attal 23. května. Vládní poslanci totiž odmítli svolat mimořádnou schůzi k imigrační (Rakušanově) dohodě, a ta tak byla projednávána pouze standartním způsobem. Fialova vláda tak tím, že poslancům zatajila, že vlády východní EU byly nuceny souhlasit s imigrační dohodou, pohrdla svou informační povinností a odpovědností Poslanecké sněmovně, a tím zřejmě porušila Ústavu ČR, ale hlavně neumožnila tak poslancům řádné projednání dohody, která byla dle francouzského premiéra ČR a dalším zemím východní EU vnucena. Fiala tak přijetím Rakušanovy imigrační dohody zopakoval Mnichovský diktát 1938, kdy nám Francie také nedala na výběr, a byli  jsme donuceni podepsat. A Fiala ještě tuto novou hanebnou událost českým poslancům i veřejnosti zatajil!

Domnívám se, že by Okamura, nebo Babiš, měli okamžitě a stejně jako Kaczyński, požadovat svolání mimořádné schůze českého parlamentu, neb je jasné, že (Rakušanova) dohoda 2024 musí být okamžitě anulována na celoevropské úrovni, neb byla přijata podle přiznání francouzského premiéra Attala stejným donucovacím mechanismem jako podlý Mnichovský diktát 1938! A to nesmí projít! Jinak nezbývá než na protest vystoupit z EU! A hlavně nevolit strany, které Rakušanovu dohodu v Bruselu za Fialova předsednictví EU prosadily – ODS, TOP-09, Piráty, STAN a KDÚ-ČSL

*

Mihael Svatoš, MaP2003

4.7 14 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem

Mimo téma, za mě ale přece jen k tématu: Fiala se dnes pyšnil českým hokejovým týmem a kromě komentářů, že je neskutečný paradox, když se někdo, kdo likviduje Česko, ohání hrdostí z českého vítězství, mě nejvíce zaujalo, že za Fialou přijela jen část týmu a i v té někteří medaili na krku neměli, ale takové hvězdy,… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem

Islamizaci Evropy, spojenou s antisemitismem (výměna Bible za Korán), nic nezastaví. A Praha jede! – viz například setkání ministrů zahraničí NATO v Praze 30. května. Aby nebylo málo, česká loutka nejvyšší, sídlící na Hradě, právě navštívila Jordánsko – jednu z nejvlivnějších světových monarchií, především ale velmi vlivnou muslimskou zemi, která je ve skutečnosti Palestinou Jordan-is-Palestine-wFlags-600×494.png… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

A Praha jede i přes hokej – psala jsem o tom v komentářích zde Bartolomějská noc 2.0 – Nová republika (novarepublika.cz) kde jsem zdůraznila, že těsně před koncem finálového zápasu stadion na povel organizovaně zpíval “Hej, Jude”. K čemuž po návštěvě Pavla v Jordánsku musím doplnit, že Jordánsko je Palestina a Palestina, to je Judea! – tedy,… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Ještě jeden aktuální dodatek, jak to dle britských zájmů Palestinou (Jordánskem) jede: Postoj k Palestině se láme: Uznává ji už 143 ze 193 států OSN. Brání se jen část Západu (msn.com) A jen tak mimochodem – jednou z hlavních zemí, která podporuje islám=islamizaci své země i Evropy, je Švédsko. A kdo by nevěděl, tak Švédsku… Číst vice »

standa
standa
před 1 měsícem

Vykopnout 5-tikolku generální stávkou !!! Proč nejde zorganizovat generální stávka ? Fakt máme z toho tak velký strach, že raději spácháme hromadnou sebevraždu válkou ?

Jarda
Jarda
před 1 měsícem

Já doplňuji nevolte ANO neboť toto je schopno za dobré koryta zradit občany ČR. viz svině Jourová,Charanzová Dlabajová,Telička a spol. v EP

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Jarda

Jo pětidemolice to vytroubí veřejně ale ANO to udělá potají a neřekne nic jsou to samé co oni. Tak ať si to voliči pětidemolice užijí.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Zit si takhle ” pekne” v jedne unii je super..Fakt miluji, kdyz si nekdo zvoli vitaci politiku a pak se tech ” vitanych” zbavi u sousedu…Podle hesla : “Kdyz mne chcipla koza,musi i sousedovi”….Uz jsme zase u tech ” hodnot”

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jeste musim k tomu pridat, ze jsem ted videla predvolebni klani ” mlade a pohledne” a ta zenstina je nejen hloupa,ale i zakerna..Jeji utoky na protistranu byly vzdy osobni ( nikoliv argumentacni) ” Moralka” sama..Kdyz nekdo takovy moralizuje druhe, mam ho maximalne chut kopnout do pr…