Srdečné pozdravy z fronty

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Prezident Biden se prý nezúčastní mírového summitu o Ukrajině, který se má odehrát na začátku července ve Švýcarsku… To je ta konference, kde se má jednat o ukrajinském míru. Putin si prý ve stejnou dobu uspořádá vlastní konferenci a bude se tam jednat o ruském míru. Anthony Blinken přijede do ČR a zřejmě bude Fialovi říkat samé ošklivé zprávy. Americký kondotiér, Erik Prince (takový americký Prigožin, ale s lepší voňavkou v podpaží), otevřeně mluví o ukrajinské porážce, Němci jednoznačně odmítli vyslat na Ukrajinu vojáky a odmítli obchodní válku s Čínou.

Britové sice nemají nic proti útočení raketami dlouhého doletu na území Ruska, ale tyto rakety takřka výhradně útočí na ruskou černomořskou flotilu. Místo aby jimi Ukrajinci zpomalovali postup ruských vojsk, raději se starají, aby pro světová moře zbylo méně ruských válečných lodí. Britové se nezapřou, jejich politika je pořád stejná. Hlavní je, aby se Rusko nestalo námořní mocností. Bohužel, Britové zapomněli na starý Murphyho zákon, že když je nepřítel v dostřelu, jsi ty také. Jestliže je tak strašně snadné, potopit ruské lodě, půjde to stejně dobře i s loděmi britskými a americkými.

Navíc, konzervativci jsou na tom v Británii tak blbě, že raději spustili předčasné volby… Alespoň mohou tvrdit, že za ukrajinský pád vlastně nikdo nemůže, protože nikdo zrovna nebyl u moci…

Hysterické volání, aby Západ dovolil Ukrajině útoky v Rusku, zaznívají takřka výhradně od malých amerických ratlíků, kteří na ruského medvěda velmi ochotně štěkali, ale teď zjišťují, že medvěd se jich nelekl a i když utržil lecjaké šrámy, jeho bojeschopnost spíš vzrostla. Navíc má za sebou čínského draka. Sitting Ping Putina nedávno před kamerami objal… Lipavský toto gesto číst neumí, ale já tedy ano.

První Ukrajinci u nás začínají mít problémy s doklady. Nejvíc ti, kteří tady žijí dlouhodobě. Bez pasu jim hrozí vyhoštění… Ještě nepřišel ani červen, kdy má Ukrajina svým občanům zneplatnit pasy a už to celé začíná. Pomaloučku si můžeme začít připravovat sklepy na schovávání Ukrajinců v jatečném věku.

Nejvíc mě překvapuje, kolik lidí si pořád ještě myslí, že Ukrajinci nemají takřka žádné ztráty, zato Rusové umírají ve velkém. To je totiž jediné vysvětlení pro jejich rozhodný postoj k pokračování války. Ukrajina se drží s malými ztrátami, agresorovi jeho útok nesmí projít. Úplně jinak to vyzní, kdyby věděli, co víme my. Ukrajina má pětinásobné ztráty oproti Rusku, zbraně docházejí, hentomu agresorovi to nejenom projde, ale ještě si zabere víc, než kdyby se teď jednalo o míru. Ale taková úvaha je na průměrného libtarda příliš složitá. Nejvýhodnější mírová smlouva byla ta z Istanbulu. Všechny další jsou horší a horší a pokud s tím jednáním brzy nezačnou (a jako že nezačnou) bude z toho nakonec bezpodmínečná kapitulace.

Vlastně už jde jen o to, aby se západní zbrojaři ještě napakovali… Když výroba granátu stojí deset tisíc, ale prodává se za osmdesát tisíc, tak je to byznys, kvůli kterému klidně může umřít ještě další milion Ukrajinců. Za takový byznys stojí za to, posbírat po Evropě ty statisíce lidí a nahnat je na frontu. Stejný ruský granát stojí osm tisíc… Ale Rusové jich také hodně vystřílejí, každý den je stojí miliardy peněz, které nemohou použít na něco jiného a tak se to našim transatlantickým bratrům zatím (asi) vyplatí. I když, ten nepoměr v drahotě války je už příliš velký i na Spojené státy.

Co jiného si také myslet, když už si Biden ani nejde plácat hubu na mírovou konferenci? Nemůže, musí zachraňovat svoje volební preference, které jsou čím dál horší. Ale třeba by na té konferenci alespoň Fiala mohl otevřít téma obnovy Luhanské oblasti, kterou máme mít na starosti my… Když už jsme Ukrajině dodali ty granáty, ne?

Nebo jsme je nedodali? Nevím. Na frontě to nějak není vidět. Rusové se shromažďují proti sumské oblasti, aby zase roztáhli frontu a rozmělnili ukrajinské zálohy… Ale samozřejmě nikomu nebráním, aby více věřil České televizi než svým vlastním očím.

A nezapomeňte! V eurovolbách volíte válku nebo mír. Buď si vyberete lidi, kteří chtějí válku ukončit co nejdřív a nebo chtějí pokračovat až do posledního Ukrajince (a Poláka, Estonce i Čecha). Buď si vyberete lidi, kteří chtějí konkurenceschopnou a obchodující Evropu, nebo si vyberete ty, kteří chtějí grýndýl a nekonečnou válku. Ono to totiž nemusí být přímočarý konec. Dolfi v pětačtyřicátém věděl, že šestnáctiletá děcka s pancrfausty ho nezachrání. Ale stejně je nasadil…

Ukrajinci teď Rusům zničili radar včasné výstrahy proti jaderným střelám s velkým dosahem. To se tak dělá, když se má ještě přitvrdit a chcete udělat něco hodně ošklivého.

Přeji vám hodně štěstí při rozhodování. Možná spolu s ostatními Evropany budete rozhodovat o válce nebo míru. Zjistíte to hned druhý den po volbách. To už bude rétorika (nejen) našeho premiéra úplně jiná než dnes…

*

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4 9 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 měsícem

Jo bohužel to tak je šílenci by chtěli opravdu pokračovat do posledního ne západního obyvatele Evropy. Snad ty volby do EU něco změní.

Ludvik
Ludvik
před 1 měsícem

“Ukrajinci teď Rusům zničili radar včasné výstrahy proti jaderným střelám s velkým dosahem.”

Zničení radaru včasné výstrahy v Армавире není dodnes oficiálně potvrzeno.

“Takový objekt nemůže žádným významným způsobem poškodit dron ani raketa. Stanice je navržena tak, aby podobné útoky vydržela. Případné její poškození je rychle a snadno opravitelné.” Источник: https://rusnext.ru/news/17166933591460740

orinoko
orinoko
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Ludvik

Osobně neznám nic, co by se nedalo poškodit, ale co se Babe chcelo, to se jej aj zdalo. – Bilak. Rusko přišlo už možná o letadlo včasného varování. Dokonce možná o dvě. A když Gosudar naletel v Turecku jednou na mír a podruhé na propusteny dobytek z Azova, tak se k tomu oficiálně Rusko nevyjadrilo. Věci prý… Číst vice »