Stále více ruský mír… nebo ruská válka?

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Tak jsme se dozvěděli, že švýcarská mírová konference o Ukrajině (bez účasti Ruska) bude i bez účasti zemí globálního jihu a východu. Pozváno bylo sto šedesát zemí, přijede jich prý padesát. Ti ostatní tam možná vyšlou pozorovatele, protože je dobré, aby věděli, co se šustne, ale nehodlají předstírat, že bez účasti Ruska a Číny se něco vyřeší. Obzvlášť v době, kdy se Číňan s Rusem veřejně objímají. Mírová konference zemí NATO vyřeší asi totéž, co konference o obnově Luhanské oblasti…

Samozřejmě, jen když Ukrajina vyhraje, to dá rozum. Když prohraje, nestojí za to, obnovovat ani Halič nebo Bukovinu. Takhle nějak to řekl Jens Stoltenberg. Snad leda, kdyby Halič a Volyň byla opět součástí Polska… to by se pak třeba nějaké evropské fondy použít daly. Black Rocku je jedno, komu nemusí platit daně z obdělávání ukrajinské černozemě, no ni?

Já jsem se tak zamýšlel, jak byl měl takový ukrajinský a západní mír vypadat? Rusové opustí okupované oblasti i Krym? Ukrajina vstoupí do NATO a EU? A pak už bude s expanzí NATO směrem k ruským hranicím konec? Nebo ještě bude zapotřebí přijmout do NATO Gruzii, Kazachstán a další země? Ještě bude zapotřebí rozvrátit Bělorusko a dosadit tam tu Tichanovskou? Samozřejmě, že se všechny ty země rozhodnou dobrovolně. Stačí pár majdanů, trocha demonstrací a hlavně je zapotřebí zabránit přijetí zákonů proti zahraničním agentům.

Stačí investovat do občanské společnosti pakatýlek pěti miliard dolarů a Ukrajina se dobrovolně rozhodla pro nepřátelství s Ruskem. Dobrovolně vyhnala legitimně zvoleného Janukovyče, dobrovolně střílela do lidových referend na východě Ukrajiny, dobrovolně si uzákonila podřadné postavení ruštiny… všechno se stalo zcela dobrovolně. Sice se do toho míchaly různé Pravé sektory, prapory Ajdar a Azov, pochodňové průvody a velké portréty Stěpana Bandery, ale to už západní ukrajinisté bez problémů okecali. Granty jim totiž plynou ze stejných zdrojů, od kterých dostával peníze i někdejší komik Zelenský.

Nikdy jsem neslyšel, co by museli Rusové udělat, aby to Západ uspokojilo. Tedy… kromě rozpuštění sebe sama a rozparcelování na hodně malých zemiček. Rusko se sto padesáti miliony obyvatel a s atomovými zbraněmi žádné místo v západních plánech nemá. Dokonce i maršál Petrla, v době, kdy ještě mohl věřit v ukrajinské vítězství, rád dával k lepšímu mapy, které zobrazovaly různě okrojené ruské území… když půjdeme dostatečně do minulosti, tak byl Smolensk vnitrozemské polské město a Petrohrad stojí na švédských parcelách.

Stejně jako v USA nezbyl žádný indiánský stát, jen rezervace (což je jen jinak pojmenovaný koncentrák), stejně tak nemá nic zůstat z Ruska. Západní mír znamená, že po Ukrajině dojde na další státy v blízkosti Ruska a vše se zopakuje v podmínkách, které budou pro Rusko ještě nevýhodnější.

Rusové to vědí. Vědí to už pět set let. Proto jsou patřičně paranoidní. Jakékoliv medové řeči nakonec vždycky znamenaly vpád na ruské území. Rusové sice vždycky vyhráli, ale vždycky to bylo za cenu, kterou by nikdo jiný na světě nedokázal zaplatit… Proto také doma Putinovi nevyčítají, že zaútočil první. V posledních dvou stech letech vždycky hořely ruské vesnice a bojovalo se na jejich území.

Jak by vypadal ruský mír? Před deseti roky roky by stačila neutrální Ukrajina a další pronájem sevastopolské základny. Rusové to požadovali a dlouho to tak bylo v pořádku i přes prozápadní vlády. Dokud nepřišel Majdan a vyhnání Janukovyče, bylo vše v pořádku.

Před třemi roky by stačilo dodržování minských dohod, Krym a neutralita Ukrajiny. Ale minské dohody měly jen získat čas na vyzbrojení Ukrajiny… Merkelová říkala.

Před dvěma roky by stačil Krym, zvláštní status Donbasu a neutralita Ukrajiny. Ale ne, bylo zapotřebí střílet na centrum Doněcka, bylo zapotřebí to hrotit a bylo zapotřebí už před válkou dodávat munici a naplnit obchody ukrajinskými vlaječkami pro správnou vítěznou náladu.

Před rokem by stačil Krym, posunutí hranic a neutralita Ukrajiny. Ale ne, bylo zapotřebí odmítnout mírovou dohodu z Istanbulu a mluvit o rabování praček, bojování pomocí polních lopatek a zničujících sankcích, které Rusko srazí na kolena.

Teď už podle mě bude Rusko požadovat minimálně levý břeh Dněpru a neutralitu žalostného zbytku Ukrajiny.

Za půl roku už v požadavcích budou i všechny ukrajinské přístavy u Černého moře.

Ať si říká kdo chce, co chce, ale za dva roky války Ukrajina dosáhla méně výhodných mírových podmínek, ale za to ztratila statisíce životů. Zároveň se začíná mluvit o tom, že všichni Ukrajinci, kteří teď nedostanou ukrajinský pas, protože uprchli a nechtějí se nechat poslat do masomlýnku, by mohli od Putina dostat ruské doklady. Což by byl opravdu gól… místo statisíců ukrajinských uprchlíků bychom tu brzy mohli mít statisíce Rusů… Obejde se to bez migrace, postačí jen administrativní úkon…

Úplně vidím naše faktčekery, jak si s takovým nadělením poradí. Včerejší Slávaukrajinci budou zítra Slávaputinovci… Jen tak, jedním razítkem na ambasádě…

Ve volbách volte strany volající po míru na Ukrajině. Jakémkoliv míru, protože bude mnohem výhodnější než mír za půl roku. Podmínky míru se nezlepšují, ale zhoršují a jednoho dne už to nebude mír ale kapitulace.

Volte strany míru, protože jednoho dne se musí ustanovit nějaký rovnovážný stav, který nebude brnkat na struny ruské paranoii, jednoho dne musí skončit expanze NATO a musí se místo válčení začít obchodovat. Výhodně pro obě strany. Pokud se tak nestane, nakonec k těm jaderným zbraním dojde, protože dojde na velkou válku. Raději trapný mír než ozářené děti.

Ukrajina dnes zasáhla další ruský radar včasné výstrahy. Zdá se, že se navyšují poslední sázky a karty se budou vykládat na stůl. Podle ruské jaderné doktríny by po zásahu těchto radarů měla následovat jaderná odpověď. Preventivně…

Možná není náhoda, že Poláci (Sikorski) dneska začali hlásat, že v případě ruského jaderného útoku zničí Američané všechny ruské cíle na Ukrajině… Možná právě proto Sitting Ping objal Putina…

Rusové jsou za vítězství ochotni zaplatit tolik, co si tady nikdo ani nedovede představit. Za dva roky válčení, za podpory půl bilionu dolarů a za krev statisíců ukrajinských mužů jsme se od dodržování Minsku II dopracovali ke ztrátě východního břehu Dněpru. Zastavme to dřív, než bude cena ještě vyšší nebo než to někdo dožene až do skutečné jaderné války.

*

Daniel Starzik – Vildák, Litterate

4.4 20 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Mam radsi,kdyz spolu staty obchoduji,misto aby valcili…Jenze to by si nektere nesmeli namlouvat,ze jsou vic nez ostatni ( svetovy ” cetnik” – pokrytec)

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

valcily

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Je hezké, že se Si a Putin objímají. Z článku vyplívá, že Západ by chtěl zabrat ruská území, Rusko ukrajinská a co Čína? Pokud vím, ta si nárokovala ruská území za řekou Usuri. Dokonce se snažila je vojensky obsadit. Si je pragmatik a dělá vše hlavně pro svou zemi, Rozhodně ne pro modré oči… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Bude to tím, že Čína je bez ruských zdrojů nahraná a proto Si panáčkuje. Jinak Putin je světový lídr, Si je jen globální. Pokud bych si měla vybrat, tak jistě ruský svět, který zachovává národy, jejich jazyk i kulturu. Čína je stejný uzurpátor jako USA a vůbec západ. Kolonie, kam se podíváš.

Praded
Praded
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

V parazitickém kapitalizmu nemá vlastnictví území zásadní význam, protože si občané neuvědomují spoluvlastnictví všeho státního a nechají za sebe rozhodovat partaje. Co je nám platné většinové spoluvlastnictví ČEZU, když si nemůžeme určit cenu ele. energie. To je jenom malý příklad marazmu, který u nás je a tento parazitický systém to nezmění.

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Ono to určitě o něčem jiném je to záležitost přežití a pokud by nespolupracovali tak, je zničí jednoho po druhém. Šílený globalisti by chtěli světovládu a to se naštěstí díky Rusku a Číně nestane.

Rob
Rob
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Čína si nebude diktovat. Čína moc dobře ví, že padne-li Rusko, padnou i oni.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Rob

Číňané si nikdy nediktují! Oni jsou v jednáních vždy slušní a zdvořilí lidé. Takoví asijští Židé…a to ať jednají s kýmkoliv…P.S. jak např. Si velkoryse přehlédl urážku od Bidena…
.

orinoko
orinoko
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Bacha NATO, jsi nebezpečný revizionista. Nejsi přítelem placate pravdy.

Praded
Praded
před 1 měsícem

Jak by vypadal Ruský mír? Je dobré to připomínat, hodně lidí už zapomnělo jak to bylo a co ještě může být. Ve volbách volte jen ty co chtějí prosadit do našich zákonů americký zákon FARA, to bude dárek našim podporovatelům JUESEJ.