To je šílené

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Střelba na slovenského premiéra Fica odhalila tu nejtemnější stránky charakteru řady lidí. Stejně, jako část politiků a novinářů, liberálů a jejich přisluhovačů ignoruje 8 let zabíjení civilistů na bývalé Východní Ukrajině, a to včetně dětí (důkazem je Alej andělů), podobně se snaží za každou cenu udržet válku, jejíž obětí jsou desetitisíce Ukrajinců a Rusů. Ne kvůli skutečným obavám o bezpečnost Evropy, ale především kvůli hamižnosti nadnárodních konglomerátů vlastněných nejbohatšími lidmi světa. Na Ukrajině nejde o Ukrajince, o Evropany, ale daleko více o hroutící se plán na rozparcelování Ruska pro potřeby elit Západu.

V zájmu výše uvedeného se lže a manipuluje na všechny strany. Evropská unie je na pokraji naprostého vytunelování. Co započal covid, dokončí pomoc Zelenskému schopnému prodat i svou rodnou hroudu. Ukrajina z třetiny patří Black Rocku, závazky země jsou však mnohem vyšší a všichni vědí, že je nikdy nebude schopna splatit. Z čehož vyplývá, že jedinou reálnou záchranou pro ni je návrat pod křídla Ruska, protože jinak si ji prostě věřitelé rozdělí. Její armáda tak bojuje jen za to, aby na ně zbylo co nejvíce. A samozřejmě za americké zájmy znamenající možnost vzniku vojenských základen umístěných co nejblíže hrdé Moskvě. A my zase děláme užitečné idioty, protože naše vláda zadlužuje v zájmu cizích stát a je jí úplně jedno, co se zde děje. Kdokoliv má tendenci upozornit na chování jak vládních stran, tak i ANO, jsme označováni za proruské šváby a dezoláty. A mezitím stoupají daně, ceny čehokoliv, inflace a padá životní úroveň. Výdobytky z této situace vyváží Pětikoalice za hranice.

Nenávistný vztah k nesouhlasícím lidem s vládní rétorikou se i díky médiím stává vyhroceným. Společnost je rozvrácena již od covidu, kdy se rozpadaly širší rodiny, přátelství i manželství. Lidé se byli ochotni za své ,,jistoty“ porvat, policisté stíhali a soudci soudili. Nesnášenlivost se poté přenesla do sporů o tom, komu v konfliktu na Ukrajině držíte palce. Liberálové a prounijní řiťolezci mají jasno stejně, jako v otázce destrukčního Green Dealu. Nezajímají je následky od počátku vadných prosazovaných ideologií. Média dští síru na všechny strany a idiotsky se usmívající arogantní politici žijící mimo realitu připravují zákony bez ohledu na to, jak šílené jsou. Pravdoláskaři se jeví být spíše grázly, než abychom od nich vnímali úctu k občanům. Vašáryová nazvala voliče Smeru jako spodinu společnosti a podobně hovoří třeba Šafr, ale bohužel i představitelé státu o příznivcích ODS, v Německu zase vládní politici o podporovatelích  a členech AfD. Nenávist tak jde daleko za hranu slušnosti a lidé, jako je Vašáryová, Novotný, zmiňovaný Šafr, moderátorské hvězdy ČT či dalších mainstreamových médií a plno dalších vytváří atmosféru, ve které není k násilí daleko. A vychovávají lidi k tomu, co se stalo na Slovensku.

Robert Fico není ani proti EU, dokonce ani proruským švábem. Pouze se rozhodl riskovat kritikou absolutistického chování Bruselu a odmítl zásobovat Zelenského zbraněmi prodlužujícími prohranou válku. Nesouhlasí s vysíláním cizích vojáků na tamní frontu, protože je mu jasné, že jsme na pokraji 3.světové války, ovšem s tím, že většina Slováků, Čechů, Maďarů a Poláků nemá potřebu jít bojovat za cizí zájmy a proti Rusku. Paradoxně se za to, že se postavil proti násilí, stal obětí zfanatizovaného liberála, známého Šimečka staršího a člena umělecké scény. Střelec naplnil slova a přání, které vyslovil Šimečka jr., tedy se pokusil ukončit vládu Fica třeba i násilím. Lze se tedy ptát, je li více spodinou volič takového premiéra, nebo je jí spíš někdo, kdo tleská Vašáryové a projevuje radost nad ohrožením života slovenského legitimního premiéra, jako třeba náš herec Matásek. A zdaleka ne jen on. Podobné názory jako Vašáryová má většina naší namyšlené kulturní fronty i prolhané novinářské obce. Mimochodem to byl Seznam, kdo přinesl další bahno v podobě zjištění, že střelec na Fica byl sympatizantem proruské polovojenské organizace. Takový blábol už je daleko za hranou, zvláště, když se všeobecně ví o jeho orientaci na rodinu Šimečků a na Progresívné Slovensko.

Ubohost a agresivita liberálů je novodobou normou a každého, kdo jen naznačí, že je škoda nedokonaného atentátu, je třeba nejen odsoudit, ale rovnou ho zavřít. Seznam lidí doufajících ve smrt Fica je dlouhý a plný celebrit. Od politiků, umělců až po zblblé občany. Všem těmto kreaturám vzkazujeme, že kdo s čím jak zachází, tak také i schází. Veškerá ta nenávist se otočí proti vám a nezapomeňte, že i ateisté věří tomu, že boží mlýny melou. Přestože nepovažujeme Roberta Fica za spasitele, dokonce z pozice euroskeptiků tušíme, že i on je na opačném břehu, doufáme, že se uzdraví, vyhrne rukávy a vypořádá se se všemi, kteří dovedli Slovensko na pokraj propasti. A nutně potřebujeme dost síly a hlasů na to, aby byl z vládního piedestalu snesen i válkychtivý Fiala s celou svou skvadrou včetně sluhy Západu Petra Pavla. Je třeba reorganizace státu, ekonomiky, vztahu k EU a neexistuje oblast, ve které by poslední dvě vlády nenadělaly více škod než užitku. Je čas na účtování. Ne střelbou, ale spojením se proti zlu.

*

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.8 31 hlasy
Hodnocení článku
29 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 2 měsíci

No, jestli už ani po této události se lidem ,,nerozsvítí”, jestli nepochopí, kdo je nepřítel a čeho je schopen a jestli nebudou mít odvahu jít proti němu společně, tak nás prostě zničí. Společně, rozdíly zohledňovat nebude !

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci

Už jsem upozorňoval na to, že u nás se bude razit názor, že to udělal Putin aby zdiskreditoval Ficovu opozici s poštval proti ní veřejně mínění. A Fico nemusí mít strach, náboje Rusové uzpůsobili tak, aby ho nezabili… Jasný jak facka
.

cablik
cablik
před 2 měsíci

Vy nevíte jací liberálové jsou to jsou kovaní fašisti a pohrobci Hitlera takže od nich nemůžete čekat nic dobrého právě naopak to nejhorší. A udělat z jejich člověka pro Ruského švába to dokáží jen v Čechách.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

Reakce zastánců slovenské opozice dovedl do absurdna český ministr vnitra Vít Rakušan. „Prý nám sice ‚nechce radit‘, ale zároveň nám jako ‚expert‘ radí, že atentát na premiéra nemá politický podtón! Takže na Roberta Fica střílela zhrzená fanynka převlečená za důchodce?“ žasne nad výplodem Rakušanovy mysli slovenský přírodovědec, spisovatel a publicista Gustáv… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Tohle je silene. Ty lidi jsou rozeni podvodnici (Rakusan- ministr vnitra )

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Vždyť se prolahali do funkcí.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci

Pamatuji doby kdy umělci, zejména herci byli velmi vážení až uctívání lidé. Tenkrát na sebe neupozorňovali skandály, výstředním chováním, svými politickými prohlášeními (když už, tak k tomu byli většinou donucení). K jejich popularitě jim stačilo jejich umění. Vážili si přízně diváků a čím víc tím líp. Jo, dnes je jiná doba. Herečka u Šípa… Číst vice »

Primak
Primak
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

0dpusťme jim, vždyť oni/y si v minulém režimu tolik vytrpěli/y (na rozdíl od nás)…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Primak

Primaku příklad: Menzel po natočení Skřivánků nesměl chvíli točit. Hrozné! Tak odjel za prací do Švýcarska točit nějaký jejich film. Samozřejmě tenkrát za valuty… Viděl jsem ho, byl to propadák…

Primak
Primak
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

To ho dost potrestali, taky Chytilovou: Capitali culturali d’Europahttps://www.imdb.com/title/tt2286153/?ref_=fn_al_tt_1

Georg
Georg
před 2 měsíci

Uznával jsem ho jako herce, po jeho velmi stručném, ale jasném vyjádření, které vypovídá o něm jaký je člověk, lze napsat, je to lidský odpad, herec Matásek. Stejně tak se již dříve projevili Rakušan, Drábová a další.

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci

Trochu bych to rozdělil. Jsou lidé, kteří mají nějakou víru, a tam bych zařadil krásnou a noblesní paní Vašáryovou, kteří jsou o své pravdě přesvědčení. Zdá se že tomu co hlásá i věří a při heboučkém proplutí životem se nedivím. A takových je určitě ještě pár. Těm bych nic nezazlíval. Oni při své přibržděnosti neví, že Ukrajina je… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem mikkesh
vaclav
vaclav
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Krása pomíjí, ale blbost je věčná

skeptik
skeptik
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Jsou lidé, kterým nebylo naděleno moc rozumu a ti s tím nic nenadělají. A pak jsou lidi, kteří mají rozum, alespoň ten průměr, ale zvolili si být hlupáky.

oldo
oldo
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Milý pane,tato vašáryová vystudovala sociologii a byla velvyslankyní Slovenska.Není přibrzděná, zařadila se na tuto stranu jistě s plným vědomím.Nemůže patřit mezi slušné,ale pomýlené jedince.Vůbec obecně v dnešní době neplatí JÁ JSEM TO NEVĚDĚL,kdo není idiot ,může si zjistit skoro cokoli.KDO NENÍ IDIOT A JE PROTI RUSKU,JE ZLOČINEC!

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Já paní Vašáryovou neřadím mezi úplné pitomce, jen si myslím, mám takový názor, dělá na mě dojem, že věří v něco jiného, než my dva. Ano může si leccos zjistit, ale v jejím prostředí velmi těžko ověřit. No a jestli to jen hraje, to také umí, tak to hraje uvěřitelně.

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem mikkesh
oldo
oldo
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Ne,pokud nevěří tomu, že byl slib nerozšiřování NATO,že vybudovali základnu pro američany v Očakovu,že upálili lidi v Oděse,že roky ostřelovali Donbas nebo ze je tam nacizmus,zakázané strany,JE PROSTĚ ZLOČINEC a ne věřící něčemu jinému,než my dva.Omlouvat a chápat můžete starou babku,co doma čučí na TV.A kolik lidí a jak si nějaké informace ověřuje?Jak si je… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Na frontu nejezdím a musím uznat, že když né o Očakovu, tak o upálení lidí v Oděse musí vědět. Nedomyslel jsem to. Máte pravdu.

Anonym
Anonym
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Ne, nevěří tomu. Bere to jako lživou propagandu.

Anonym
Anonym
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Ona je opravdu blbá. A takových lidí jsou mraky. Myslím, že většina na druhé straně barikády. Ti, kterým se dobře daří si nepřipouštějí, že je to jen do času. A že je tu spousta lidí, kterým se daří už dost špatně. Prostě jsou tak nějak hloupí. S tím se asi nedá nic dělat.… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  oldo

Oldo, vzdělání a tituly nejdou společně s inteligencí a charakterem dotyčného. Což Fiala není dostatečným příkladem?. My např. herce dnes srovnáváme s jejich předchůdci, např. Kopeckým, Werichem, Horníčkem… Což byli inteligentní lidé s přehledem.. Dnešní šmíra mnohdy neumí a nezvládá ani pořádně svou roli na jevišti a o jejich roli v životě ani nemluvě. Každopádně mnozí z nich jsou už spíše komedianty.… Číst vice »

oldo
oldo
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Možná nejste v obraze a nečtete co jsem napsal..Má vystudovanou sociologii v době,kdy ji pitomci,na rozdíl ode dneška, neudělali..
Ale máte i pravdu,v jednom mnoho let starém rozhovoru vykládala,že muži by neměli nosit krátké kalhoty,není prý vhodné ukazovat jejich křivé nohy.Na křivé a ošklivé nohy žen se jí nezeptali.

Jarin G.
Jarin G.
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Koukám, že jsi slovenskou, a to nejen současnou politikou, nepolíbený, že? Podle toho, co jsi napsal, tak o tom, co se dělo a děje na Slovensku, víš velmi, velmi málo. Prý krásná a noblesní. Příteli, to bývalo před mnoha a mnoha lety. Teď už je to jen stará nenávistná paní. Vášáriová (ano, obě á jsou… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem Jarin G.
Anonym
Anonym
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Jarin G.

Před minulými snad i posledními prezidentskými volbami v Česku, agitovala zde a radila nám, ta kráva Vášáriová (kravičky prominou) koho máme volit.

mikkesh
mikkesh
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Jarin G.

I přesto, že se pořád považuji za Čechoslováka netvrdím, že jsem odborník na současnou Slovenskou politiku. Jen na mě paní Váášáryová dělá dojem, že tomu co zastává věří. Připouštím, že to může i hrát. Také jsem uznal, že “oldo” zhora, je k posouzení této ženy asi blíže než já, protože jsou skutečnosti… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Jarin G.

Velice pěkné hodnocení.
Její kariéra to dokazuje.

Jarin G.
Jarin G.
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Lubez

Dík.
Jsou tu i tací, kteří u Vášáriové zamrzli v době “Postřižin” (a tenkrát to byla pěkná ženská) a dál už u ní nic víc nevnímají. Jsou tu i tací, kteří přiznají, že o její politické kariéře nic nevědí a ani nic moc nevědí o slovenské politice, ale přesto o tom musí zplodit dlouhý příspěvek!

SunTzu
SunTzu
před 2 měsíci

Jako vždy skvělý koment, hlavně si pamatujme, že nejhorší špína teče ze Seznamu – Novinek, Forum24 atd.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

S cim kdo zachazi,tim take schazi.Znici je jejich vlastni arogance