Bidenovo falšování historie: Využití Dne D pro protiruskou agendu

Ve skutečnosti americký imperialismus a jeho válečná mašinérie NATO vzkřísily agresi nacistického Německa proti Rusku.

Milosrdný pohled by mohl znít, že americký prezident Joe Biden nemá žádné povědomí, a proto se nestydí. Ale to, co udělal minulý týden během 80. výročí vylodění v Den D, bylo přesto odporné. Historickou událost využil k lacinému ospravedlnění zástupné války NATO proti Rusku.

Avatar
Finian Cunnigham

Zvedavec.news

Biden pronesl projev pod širým nebem na Pointe du Pointe v Normandii. Právě tam 6. června 1944 vtrhlo na pláž během vylodění v Den D v severozápadní Francii asi 225 amerických rangerů. Američtí vojáci zdolávali útesy pod neustálou palbou, aby se zmocnili německých těžkých dělostřeleckých postavení. Odvážný útok pomohl zmírnit německou palbu na tisíce dalších spojeneckých vojáků, kteří toho dne rovněž šturmovali nedaleké pláže v Normandii.

„Proboha, jak to dokázali?“ zeptal se Biden v úžasu.

O statečnosti těchto amerických vojáků a jejich obětavosti toho dne není pochyb. Více než polovina Rangers byla zabita v akci. Vylodění v den D bylo jednou z největších vojenských sil, jaké kdy byly shromážděny. Druhá fronta, kterou otevřelo proti nacistickému Německu, urychlila konečnou porážku v Berlíně v květnu 1945, o necelý rok později.

Přesto nezapomínejme, že Sovětský svaz bojoval proti Třetí říši již tři roky před britským a americkým vyloděním v západní Evropě. Stalin prosil Roosevelta a Churchilla, aby otevřeli západní frontu mnohem dříve, ale marně.

Byla to sovětská Rudá armáda, která zasadila Hitlerovu režimu rozhodující úder a vyžádala si 90 % ztrát Wehrmachtu v nesčetných hrdinských bitvách až do konečného dobytí Berlína. Ikonické vztyčení rudé vlajky nad Říšským sněmem bylo důstojným symbolem toho, kdo byl hlavním vítězem nad nacistickým Německem.

Nic proti obětem amerických, britských a dalších spojeneckých vojsk v Normandii, ale jejich akce byla vedlejší akcí oproti hlavní události sovětského triumfu a obětí – ve válce zahynulo více než 27 milionů sovětských občanů, z toho asi 10 milionů vojáků, ve srovnání s necelým milionem amerických a britských vojáků.

Americký a britský národní narcismus samozřejmě rád projektuje nadměrnou roli, kterou sehrálo vylodění v Den D. Hollywoodské prezentace, jako je celovečerní film Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana, působí ve svém domýšlivém přivlastňování si historické statečnosti až k pláči. Je úsměvné, že herec Tom Hanks, který hrál ve filmu Zachraňte vojína Ryana, byl přítomen na oslavách 80. výročí ve Francii a poskytoval médiím rozhovory o historickém významu invaze. Jak trapné, že hollywoodské verze historie jsou brány jako faktické zprávy a s vážností předkládány veřejnosti „mainstreamovými mediálními zpravodajskými“ kanály.

Každopádně je domýšlivou představou, kterou šíří americká a britská média, že to byla odvaha a úsilí jejich vojáků, kteří vyhráli druhou světovou válku. Tato absurdní předpojatost je již dlouho zapečena v hollywoodských a masmediálních sděleních. Překrucování však dosáhlo úrovně zjevného falšování, kdy na vzpomínkových akcích nebylo povoleno ani ruské zastoupení. Důvodem je samozřejmě válka na Ukrajině a západní propaganda, která očerňuje Rusko jako agresora na Ukrajině. Rozpory by byly příliš velké.

Představte si to. Údajně významná akce věnovaná porážce nacistického Německa má tu drzost, že vynechává jakékoli oficiální uznání zásadního přínosu Sovětského svazu.

A nejen to, americký prezident Joe Biden má tu drzost využívat vylodění v Den D k ospravedlnění rozšíření současné zástupné války NATO vedené Spojenými státy proti Rusku. Biden používá falšování druhé světové války jako pohonnou hmotu pro rozpoutání třetí světové války. To je více než zlovolná hloupost. Je to zločin ve smyslu norimberské definice.

O útoku amerických Rangers na Pointe du Hoc 6. června 1944 Biden prohlásil: „Prolomili Hitlerův Atlantický val. A tímto jediným pokusem zvrátili průběh války, která začala zachraňovat svět.“

Neuvěřitelnou arogancí je zde Bidenovo tvrzení, že vylodění na pláži „zvrátilo průběh války, která zachránila svět“.

Každý poctivý historik, bez ohledu na národnost, by tvrdil, že k obratu války došlo během bitvy o Stalingrad v roce 1943 a mnoha dalších bitev na východní frontě, které zdecimovaly obávanou nacistickou válečnou mašinérii.

Biden pokračoval ve svém hollywoodském vyprávění: „Obávaný diktátor, [který] si podmanil celý kontinent, konečně narazil na svého soupeře. Díky nim se válka obrátila.“

Opět se jedná o Bidenovo vymýšlení, které má Americe nafouknout mýty o jejích domnělých ctnostech a výjimečném vedení „svobodného světa“.

O amerických vojácích v Normandii říká: „Postavili se Hitlerově agresi.“

Vzdejme těmto americkým a dalším spojeneckým vojákům spravedlivou úctu. Ano, postavili se Hitlerovi a fašistické agresi v Evropě. Stejně jako sovětští vojáci, s nimiž byl Západ za druhé světové války spojencem.

Biden pak překrucuje vyprávění s ohavným záměrem. Ptá se: „Pochybuje snad někdo – pochybuje snad někdo o tom, že oni [američtí vojáci při vylodění v Den D] by chtěli, aby se Amerika dnes postavila proti Putinově agresi zde v Evropě?“.

Biden pokračuje: „Když se tu dnes scházíme, není to jen proto, abychom uctili památku těch, kteří v onen den, 6. června 1944, prokázali tak pozoruhodnou statečnost. Je to proto, abychom naslouchali ozvěně jejich hlasů, abychom je slyšeli, protože nás volají a volají nás i nyní.

„Žádají nás: Co uděláme?“

„Nežádají nás, abychom zdolávali tyto útesy, ale žádají nás, abychom zůstali věrni tomu, co Amerika představuje.“

„Nežádají nás, abychom dělali jejich práci. Žádají nás, abychom dělali naši práci: abychom chránili svobodu v naší době, abychom bránili demokracii, abychom se postavili agresi v zahraničí i doma, abychom byli součástí něčeho většího, než jsme my sami.“

Bidenovo překrucování historie a historické porážky fašismu bere dech. Přirovnává současné Rusko k nacistickému Německu a Putina k Hitlerovi. To je jistě vrchol rusofobie. A neuvěřitelně nebezpečný vrchol útoku, který Washington vede na Ukrajině od převratu CIA v roce 2014.

Ve skutečnosti americký imperialismus a jeho válečná mašinérie NATO vzkřísily agresi nacistického Německa proti Rusku. Tato agrese bezohledně, zločinně riskuje vyvolání jaderného požáru. Biden a západní vládnoucí třída odmítli jakékoli diplomatické řešení nejhoršího konfliktu v Evropě od druhé světové války a jednostranně stupňují provokace proti Rusku bez jakékoli odpovědnosti před západní veřejností, to vše na základě lží a překrucování.

Biden a jemu podobní západní politici jsou dnes ztělesněním fašistické agrese.

A nechutná urážka na urážku, Biden zneužil památku vojáků, kteří padli v boji proti nacistickému fašismu před 80 lety, k propagaci amerického fašismu dnes.

Biden’s Falsification of History: Exploiting D-Day for Anti-Russia Agenda vyšel na ICH 12.6.2024.

 

4.3 11 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
adam
adam
před 1 měsícem

Biden je tělesná a duševní troska, která je už očividně jen v roli loutky. Právě z toho důvodu mocní v zákulisí chtějí, aby pokračoval v roličce prezidenta. A v nás musí pohled na zneužitého blekotajícího starce vyvolávat velice vážné obavy z toho, co ti loutkovodiči připravují…

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Co brání Putinovi, aby při nejbližším vzpomínání na 2. světovou válku řekl, že tehdejší spojenciSSSR USA a Velká Británie jsou dnes stejní jako někdější Osa tzn. Německo, Itálie, Japonsko? Biden přece není žádný myslitel.

cablik
cablik
před 1 měsícem

To jejich lhaní bych normálně nečetl ale když je to tady fakta žádný sedmilhář nepřekroutí je o tom moc důkazů. Na Rusko si nedovolí zaútočit na to nemají v žádném směru tak jim zbylo jen to lhaní.

spartak
spartak
před 1 měsícem

Sovětský svaz si chtěl ověřit zázrak západní demokracie a změnil se k nepoznání. V Československu se také podařilo po roce 1989 zavést západní pořádky a v první řadě se nacismus rovná komunismus ,holt nás čeká dlohá cesta pravdy a pravda zvítězí??

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Opravdu falšuje historii Biden? Myslím že ne. Kdyby si totiž psal projev sám, asi bychom uslyšeli prosté – zase jsem se posral.

Primak
Primak
před 1 měsícem

D-Day, vylodění ve Francii, se slaví v USA (a teď v KoZa také) daleko víc než V-Day, Victory Day, konec války. Protože při vylodění 6.června nebyli přítomni žádní Rusové, tedy se nemusí žádná zmínka, že Rusové (taky) vyhráli válku. Dokonce Trump, když měl oficiální projev v Bílém Domě ve 2020 k 75.výročí konce války, tak mluvil… Číst vice »