Oblíbená ruská stopa

Jan Schneider
Jan Schneider

převzato

Premiérův bankéř spáchal sebevraždu, vládní koalice dostala výprask při eurovolbách, a tak se zcela očekávaně vynořila ideologicky vyfutrovaná kauza k odvrácení pozornosti lidu, která ale – po pravdě řečeno – slouží už i k jeho pobavení.

Soud v pondělí uvalil vazbu na šestadvacetiletého cizince zadrženého v souvislosti se žhářským útokem, který se minulý týden odehrál v Praze 9 v klíčovských garážích městského dopravního podniku. Za teroristický útok mu hrozí až výjimečný trest včetně doživotí. Tolik ČTK, píše v komentáří pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

K tomu pondělní tisková konference, na níž premiér Petr Fiala opět cosi pamětihodně řekl (jen mu to proboha po čase zase nepřipomínejte, jako to jeho mladické protiunijní kvákání /tento odborný výraz jsem si vypůjčil z projevu strategického mluvky vlády Otakara Foltýna/). Fiala na tiskovce prohlásil, že za útokem ve Vrběticích prokazatelně stála GRU.

Je milé, když má premiér svůj názor, blbé ale je, že trestněprávní orgány už před časem konstatovaly, že pro toto tvrzení neexistuje žádný důkaz, který by se dal předložit soudu.

Fiala dále prohlásil, že ruské tajné služby mohou být zapojeny do sabotáží po Evropě.

To je jistě pravda, opět chválíme páně premiérovu odvahu říkat vlastní názory, jen musíme k těm jeho jistě přepečlivě voleným výrazům dodat, že jestli ruské tajné služby do těch útoků zapojeny být mohou, pak premiér laskavě naznačuje, že také být nemusejí. Dlužno ještě dodat variantu, která premiérovi unikla, že nějaké tajné služby do těch útoků skutečně zapojeny být mohou, ale nemusejí to být služby ruské.

Ti gramotní a vzdělavatelní si totiž jistě bleskurychle vzpomenou na slova proslulého amerického geoanalytika George Friedmana v jeho knize „Příštích sto let“, že Spojené státy vyvážejí destabilizaci. To okamžitě evokuje celé dlouhé pasáže z knihy „Mezinárodní desinformace“ od bostonského profesora Ladislava Bittmana. A nemusíme chodit daleko, donedávna CIA šéfoval Mike Pompeo, který o svém působení řekl: „Byl jsem ředitelem CIA. Lhali jsme, podváděli jsme, kradli jsme.“

Prvnizpravy.cz – Jan Schneider: Kabaret Koudelka

Poté na tiskovce promluvil další gigant v české vládě, vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Řekl, že ruské tajné služby mohou stát za podobným typem útoků, a že už od začátku bylo prozřetelně vedeno tímto směrem i vyšetřování.

Povšimněme si tří slov: mohou, podobným a prozřetelně! Mohou, ale nemusejí – to jsme už probrali u premiéra Fialy. Podobný typ útoků – Rakušan si otevírá dveře, aby propříště mohl na ruskou stopu univerzálně svést i všechny nevyřešené kauzy, ba dokonce i ty podstrčené. Ovšem „prozřetelně“ vedené vyšetřování na ruskou stranu, to je přece nádhera! Freud se musí v hrobě pochechtávat, jak krásně to z Rakušana vypadlo. Více snad už není třeba dodávat, advokáti to pro obhajobu svého klienta jistě příhodně využijí a doufejme, že soudce se nad tím řádně zamyslí.

A nejen nad tím, v tomto případě toho bude k přemýšlení mnoho – třeba tvrzení o zpravodajském pozadí takovéhoto neumětelského pokusu žhářství (z něhož se najednou stal terorismus!), když se pachatel ještě dva dny poté poflakuje na místě činu. Buď byl zfetovaný, nebo navedený. Každopádně byl zaměstnancům Dopravního podniku podezřelý pro své nikoliv evropské vzezření. Ty ruské služby v pozadí, to je fakt banda mameluků!

Co ještě pravil Rakušan? Například to, že prý je potřeba si skutečně uvědomit, že ta situace, kdy se Rusko neštítí zasahovat i na území cizích států tímto způsobem, bohužel přestává být v Evropě výjimečnou.

 
No, o nelegitimním a nelegálním zasahování na území cizích států bez jakéhokoliv ostychu – to si můžeme nechat vyprávět od amerických zpravodajců. Stačí jen vzpomenout na americký program vražd na Blízkém a Středním východě pomocí z Ameriky řízených dronů, který má na svědomí jen za prezidenta Obamy (a jeho svolení!) mnoho stovek obětí, mezi nimiž jsou i američtí občané, takto popravení bez jakéhokoliv soudu.

Závěrečnou poznámku věnuji již citovanému strategickému mluvkovi vlády Otakaru Foltýnovi. Nejprve doslovná citace části jeho televizního projevu:
„Vzhledem k tomu, že v tento okamžik se dá u těch útoků, o kterých se bavíme jak v Polsku, tak teď i v ČR, hovořit o teroru, tak primárně je to o vyvolání strachu, jak už konec konců vyplývá ze samotného názvu toho trestného činu, a to vyvolání strachu má za cíl znejistit populaci, vyvolat obavy, snížit důvěru vůči institucím, v zásadě to, co do té doby prováděly ruské tajné služby prostřednictvím informačních operací, to znamená masivní napadání důvěry vůči státu, vůči institucím, vůči základním hodnotám toho napadeného státu, tak v tento okamžik to samozřejmě mohou posílit i útoky tohoto charakteru, nezbytně nutně tím útokem nemusí být vyvolána nějaká obrovská škoda, důležité je, že to média multiplikují tak intenzivně, že to vyvolá znepokojení populace. Tím pádem znovu společným jmenovatelem jak informačních, tak těch takzvaných hybridních útoků ze strany Ruské federace je snížení důvěry a znepokojení nebo vystrašení populace.“

To ale přece dávno známe! Přesně takovéto řeči jsme slýchávali za předchozího režimu o imperialistech, to je pro nás stará vesta neboli obehraná písnička! Musí si holt strategický mluvka pro pamětníky vymyslet něco onačejšího, něco sofistikovanějšího, aby nebyl za blba.

Vždyť by ho za to snad dokonce mohli zavřít – a to na základě jeho vlastních slov! Vždyť on slouží vládě, která dělá všechno pro to, aby znejistila populaci, aby vyvolala obavy obyvatelstva, aby snížila důvěru v instituce. Stačí se podívat za zveřejněné oficiální průzkumy veřejného mínění, jaké důvěry požívá třeba premiér: nejnižší široko daleko (i když Macron mu je asi nyní vážným soupeřem).

Takže když si věci odříkáme odzadu, od destabilizace státu, která je součástí hybridní války, za což může být napařen paragraf z terorismu, pak Fialu a spol. asi nečeká v budoucnu nic vábného.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

4.4 14 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Je otázkou, jestli tomu naši lidé věří. No a podle mého okolí tomu věří.

Praded
Praded
před 1 měsícem

To ale dávno známe? To jako že imperialisté nepracovaly na rozvalu socializmu? Pracovaly a pracují po dobu celé své existence na rozvalech jakýchkoliv pokrokových režimů, to jenom paraziti si byly a jsou jisti, že se jím bude dařit za všech režimů. Ky budou zveřejněny dopisy střelce na Karlově univerzitě a nějaký výsledek. Nebo to… Číst vice »

Rob
Rob
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Praded

Autor nechtěl být příliš starostruktuální a tak musel použít tohle připitomělé přirovnání. Dnes už mnozí víme, jak zločinný je tento dnešní západní, imperialistický systém, kterého jsme bohužel zúčastněni i my. USA vždy vyvážela a stále jen vyváží nestabilitu do různých koutů světa, kterou úmyslně mylně nazývají demokracie, do které pak implementují své řiťolezce,… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Včera u nás použily ruské tajné služby k diverzi a terorismu i dítě. Rozbilo okno a prokazatelně jsme s řadou svědků slyšeli ruštinu. Vítku, kde to mám nahlásit? A pro feldwebla, nedavno povýšeného na vachmajstra, Koudelku mám také tip. Na nádražních peronéch už je snad slyšet jenom ruština! A dělají si selfíčka. To se smí?

adam
adam
před 1 měsícem

Autor článku jako vždy perfektní. Nepatřím už k nejmladším, mnohé jsem zažil, ale takovou bandu ve vládě nikdy! Ta dávka prolhanosti, pokrytectví, neumětelství a arogance se snad ani nedá ve zdraví přežít… Navíc se člověk každý den může na vlastní oči i uši přesvědčit, že v této zemi řádně už nefungují téměř žádné instituce… Číst vice »

shoty
shoty
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  adam

Čím väčší debili v národných vládach, tým väčší dopyt po riadení rovno z Bruselu.
A vo tom to je.

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  adam

No jo, ale když našly v zahraničí tři miliony krajanů? Co jim zbývá? Na druhou stranu jim “stopro” zamázne možnost volit od šestnácti let. Určitě si vzpomene, že sám nebyl zralej ani ve čtyřiadvaceti. Do třiceti nevěděl čí je a teprve po třicítce chytil ten správnej směr. Správnej vítr.

Naposledy upraveno před 1 měsícem uživatelem mikkesh
mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  mikkesh

oprava- jim “stopro” Pávek zamázne

Naposledy upraveno před 1 měsícem uživatelem mikkesh