Provládní Česká televize

Pojetím předvolební debaty 6. 6. 2024 překonala Česká televize všechny demokratické a právní meze a plně ukázala své provládní říťolezectví.

Zdeněk Koudelka
Zdeněk Koudelka

Přesilovka 5 na 2 aneb vyváženost podle ČT

Česká televize připustila den před volbami Evropského parlamentu do hlavní předvolební diskuse 5 vládních a jen 2 opoziční strany. Vládní koalici Spolu zastupovali hned tři lidé. Vyvrcholením byl závěr, kdy pro každou ze zúčastněných kandidujících volebních stran (uskupení) jejich zástupce měl 30 sekund na volební agitku. Koalice Spolu však měla třikrát více – 90 sekund. Prostě ukázka nevyváženosti ČT.

ČT se hodně zapotila při hledání způsobu, jak vládě pomoci v kampani

Nad způsobem výběru účastníků selhává logika. Přirozené by bylo, aby ČT pozvala zástupce jednotlivých volebních stran (uskupení) bez ohledu, zda kandiduje strana jednotlivě nebo v koalici. To by však Spolu mělo jen jednoho zástupce a ČT by nenaplnila své poslání provládní televize.

Lze přijmout i to, že každou politickou stranu by reprezentoval jeden zástupce bez ohledu na to, zda kandiduje samostatně či v koalici. Pak by skutečně Spolu mělo právo na tři zástupce za tři sdružené politické strany ODS, TOP a KDU-ČSL. Ovšem zároveň by musela pozvat ČT i dva zástupce za koalici SPD-Trikolora, protože i ta je tvořena dvěma politickými stranami. Výsledek, že na koalici Spolu připadli 3 zástupci, ale na koalici SPD-Trikolora to neplatí a měla jen jednoho zástupce, je úděsnou ukázkou popření jakékoli vyváženosti ČT.

ČT platí výpalné vládním stranám

Takto hrubé preferování koalice Spolu a ohýbání férovosti volební kampaně Českou televizí si vysvětluji tím, že vláda chce zvýšit poplatky placené lidmi pro Českou televizi. Hodnotím to tak, že ČT se takto odměnila za budoucí příjmy. Je to výpalné. Problém je, že provládní ohnutí předvolební diskuse zaplatí občané. Hodnotím to jako korupční jednání Fialovy vlády, která si zvýšením poplatků na úkor občanů koupila vliv v televizi. Koalice Spolu by si náklady, které televize vynaložila na zvýšenou propagaci jejich představitelů v předvolebním pořadu, měla započítat a uvést v celkových výdajích na volební kampaň.

Nezákonné jednání ČT

Jednání ČT je neférové i nezákonné. Česká televize porušila povinnosti vyváženosti v poskytování informací pro svobodné vytváření názorů dle zákona o České televizi. Porušila též příkaz vést volební kampaň čestně a poctivě dle zákona o volbách do Evropského parlamentu.

4.4 13 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
orinoko
orinoko
před 1 měsícem

Že tam ti druzí vůbec lezou? Volebne bylo stejně rozhodnuto. Prý to byla akce Českého rozhlasu. Jeden známý se NATO vydržel dívat jen chvíli. Na Slovensku JIM přestali chodit do kafilerie a ejhle: ono to mělo účinek. Po vyhlášení výsledků JIM ehm OO pozice zase poleze do žumpy. A zase tam ze sebe… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 měsícem uživatelem orinoko
Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 měsícem

Od “spacákové stávky” je to s ČT horší a horší. Musíme vybudovat opravu nezávislé silné médium v nové akci “národ sobě” a tam jim denně od rána do večera ty jejich lži vyvracet, ukazovat na lháře a korupčníky, na “zahraniční agenty” v kuži tvorů, kteří mluví česky ale řaději než vlast mají podrbání od zaoceánského páníčka.

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Vždyť je přece jejich. Přitom stačí tak málo. Ať si jí tedy platí oni. To bude panečku psina.

cablik
cablik
před 1 měsícem

Transatlantická TV je jen pro ně a nedá se na ní dívat většinou tam diskutují lidé co si náramně notují na vládní vlně. Že tam není opozice je pro ně normální lhát si dokáží sami.