Vítězové českých eurovoleb: Izrael, Ukrajina, NATO, Green Deal, cenzura…

Volby do Evropského parlamentu vyhrála válečná strana. Takže my, občané, v žádném případě nevyhrajeme.

Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
V neděli byly zveřejněny výsledky voleb do Evropského parlamentu a na sociálních sítích nastalo zděšení. Tak jsme se dozvěděli, že prakticky nastal konec světa: vládní koalice oslabila, do Evropského parlamentu se vrátili čeští komunisté a pronikly do něj různé další “antisystémové” (čti: podezřelé a nežádoucí) živly.

Bohužel jsem byl zděšen také, ale na rozdíl od vyplašených agitátorů na twitteru a v masmédiích z faktu, že všechno zůstane při starém. Na EU-úrovni k žádné změně kurzu nedošlo, a zřejmě ani nedojde. Ta více než třetina českých voličů, která se obtěžovala jít k eurovolbám a hlasovat, většinově rozhodla o těchto důležitých věcech:

  • 17 z 21 europoslanců bude bezvýhradně podporovat Izrael v jeho totální válce proti Palestincům;
  • 16 z 21 europoslanců bude pro pokračování války na Ukrajině až do trpkého konce;
  • 16 z 21 europoslanců bude podporovat NATO a zřízení jeho základen u nás;
  • 16 z 21 europoslanců bude pro pokračování politiky Green Dealu ničící evropskou ekonomiku;
  • 15 z 21 europoslanců se nepostaví proti rostoucí cenzuře a omezování lidských práv v EU;
  • 13 z 21 europoslanců bude podporovat přijetí eura;
  • 12 z 21 europoslanců bude hlasovat pro novou “liberální” evropskou komisi.

Jistěže se můžeme dočkat nějakých překvapení, ale toto je bohužel obecná linie. Z tohoto pohledu, ač to vypadá, že volby dramaticky změnily situaci, se vlastně žádná velká změna nekoná. Poměr euroskeptiků a eurohujerů se v české delegaci v podstatě nezměnil a Ursula von Leyenová si může brousit zuby na své druhé funkční období. Jediné, co by opravdu mohlo změnit směřování EU, jsou předčasné parlamentní volby v zemích, kde eurohujeři utrpěli drtivou porážku. Ve Francii již byly vyhlášeny, ale zde je ústavně dán prezidentský režim. Takže Macron může zemi řídit dál v zájmu Rothschildů a spol. V Německu se po parlamentních volbách volá, ale koalice má jeden rok na další destrukci státu. Scholz by se měl pochlapit a pustit kormidlo, protože všichni v Německu ví, že ve skutečnosti přestal tento Titanik řídit.

Abych však nebyl příliš pesimistický. Lavina se dala do pohybu. Bude to ještě chvíli trvat, než nabere rychlost, ale pak se před ničím nezastaví.

*

Stanislav Blaha, eRepublika

Související články:

3.7 9 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 1 měsícem

To je též můj názor.

orinoko
orinoko
před 1 měsícem

S autorem se osobně znám. Byly doby, kdy jsme věci vnímali opačně. Za mě osobně jde teď o výrazné vítězství alternativy… a všichni moHUTNI vykladaci nechť si políbí prdelaka…prostě Korzári dostali těžce na diuru. A už se nevzpamatuji: Totiž, je prokázáno, že sestnactileti volebni prvoci dýchají s odcházející generací. A nemají rádi fialové stoudve.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Lide jsou dost zblbli..jsou zahlceni podradnymi ” informacemi” tak,ze to podstatne je az na druhe koleji

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Od těchto voleb se nedalo čekat, že příznivci války prohrají. Konec války závisí jen a jen na ruských vojácích. Jako za 2. světové války. U nás to tak jednoznačné není, “socky”, “dezoláti” a odpůrci války volí Babiše a ANO, přestože ti jsou pro válku, milují Zelenskeho a chválí zločiny neobanderovců. Babiš je falešný “hrdina dělnické třídy”,… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Karel2002

Izraelci a Arabové se budou vzájemně vyvražďovat dál, o to starost nemám. S tím nic nenaděláme. Green Deal se utopí ve své blbosti. Díky cenzuře a boji proti “dezinformacím” si aspoň připomeneme, jak to bylo za Protektorátu či v 50. letech. Exkurze do minulosti.