Washington dává ruce pryč od Kyjeva! Putin připraven obsadit celou Ukrajinu! Peking se začal Washingtonu otevřeně vysmívat, že má armádu k ničemu!

Zatímco média kyjevské soldatesky poslední dva dny vytrubovala do světa stále fantastičtější hlášení o neuvěřitelných válečných úspěších ukrajinské branné moci na východní frontě, a český mainstream vše bezmyšlenkovitě papouškoval, a někteří blázni se už dokonce vážně radovali z blížící se Putinovy porážky. Z Washingtonu přišla ledová sprcha.

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Nejvýznamnější americký think-tank, v jehož čele ještě nedávno společně stáli samotný současný ředitel CIA William Burns a současná zvláštní reprezentantka USA pro záležitosti Ukrajiny, miliardářka Penny PritzkerováCarnegie Endowment for International Peace, vytroubil do světa, že Ukrajina se členem NATO nikdy nestane, protože USA nebudou nikdy kvůli obraně Ukrajiny riskovat jadernou válku s Ruskem. A že Ukrajina bude muset rychle přijmout “bolestivý mír” s Ruskem. 

Tomuto dosud nejvážnějšímu vyhlášení US Deep State o skutečných postojích severoamerických vládnoucích elit k šíleným plánům kyjevské soldatesky, jak rozpoutat III. světovou válku, které podporuje jen nejzfanatizovanější část evropských politiků, předcházelo několik důležitých událostí. A ty poměrně krásně vysvětlují, proč USA nyní na Ukrajině rychle zařazují zpátečku, bez ohledu na otřesy, které to v hlavách evropských plánovačů zničení Ruska způsobuje.

(1) Před deseti dny, 11. června, velitel amerického pacifického loďstva admirál Samuel Paparo prokázal hluboký úpadek mozkových kvalit nejvyšších amerických vojáků a vypustil do světa, že jeho loďstvo svými válečnými drony okamžitě promění Tchajwanský průliv v pekelnou krajinu (unmanned hellscape), když Čína zahájí invazi na ostrov. A vyvolal těmi slovy v Číně náramné veselí.

Hu Xijin, vystudovaný politruk, a novinář, kterému nejvyšší vedení KS-Číny pravidelně svěřuje k vyhlášení ty názory, které je nediplomatické vyhlašovat těmi nejvyššími oficiálními kanály napřímo, se na hlavní mediální platformě strany, která podléhá přísné cenzuře nejvyššího vedení strany, admirálovi Paparo nejen vysmál, že se Čína už nemůže dočkat, až drony USA smete z nebe. Ale i vysvětlil, proč se Čína už nemůže dočkat, až na ni americké drony zaútočí. Hu Xijin doslova řekl: Americké válečné drony předvedly na ukrajinském bojišti ubohý (poor) výkon, kdežto čínské drony tam prošly úspěšnou zkoušku. Skvělý čínský válečný dron stojí jen 5% ceny špatného amerického dronu. Čína může vyrábět válečné drony v libovolných počtech sama, kdežto USA bez čínské pomoci drony ani nedokáží vyrábět. Když nastane válka dronů, USA ji definitivně prohrají. (Celé video Hu v krásné angličtině.)

Nejdůležitější část vystoupení Hu Xijin skrývají slova “čínské drony na ukrajinském bojišti prošly úspěšnou zkouškou”. Protože jeho slova byla publikována na hlavní anglické mediální platformě vlastněné ÚV KS-Číny, která je ostře cenzurovaná, jsou to slova nejvyššího vedení Číny. A přiznávají, o čem si vrabci štěbetají na každé pekingské střeše. Že Čína masivními dodávkami těch nejmodernějších zbraní a jejich komponentů usilovně podporuje Rusko.

ÚV KS-Číny nechal slova Hu Xijin publikovat 12. června 2024 v 09.35. Summit lídrů G-7 v Římě za osobní účasti Bidena ve dnech 13. až 15. června přitom písemně deklaroval, že podnikne robustní akce proti všem, kdo pomáhají Rusku, včetně Číny, a všechna tato pouta rozerve. (Take robust action against actors who aid Russia. To deter and disrupt. Including Chinese entities. Na různých místech deklarace. Viz str. 1.) A jaká je realita: Hlavní bezpečnostní think-tank USA 20. června 2024 publikuje text, ze kterého jednoznačně vyplývá přesný opak.

Náhlý obrat Washingtonu nespadl z nebe jen tak, jak by se mohlo zdát. 16. listopadu 2023 miliardářka Pritzkerová osobně navštívila nejvyšší předáky kyjevské soldatesky, a suše je informovala, že válečná pomoc USA bude brzy úplně zastavena. 17. listopadu pak Joe Biden v San Franciscu velmi přátelsky uvítal Putinova ministra Overčuka. (Podrobně v MAP 1836.)

(2) Včera Vladimír Putin připustil, že Ukrajinu schlamstne celou!

Včera, 20. června 2024 Vladimír Putin vyřkl dvě klíčové myšlenky, které mají dalekosáhlý význam pro budoucnost nejen Ukrajiny: (Zdroj Putinových slov, v ruštině, zde.)

  • USA chtějí pomocí Ukrajiny dosáhnout naší porážky. Pro Rusko by to znamenalo konec jeho tisícileté státní historie. Vyvstává tak otázka: Čeho se máme ještě víc bát. Pro nás je tak nejlepší, jít až do konce. Taková je formální logická odpověď.  Jakmile tato Putinova obrazná vyjádření rozklíčujeme, dostaneme zřetelný obraz osudu Kyjeva. Jít až do konce, znamená obsadit celou Ukrajinu. A z předchozího kontextu vyplývá, pokud USA a Západ nezmění své plány. Tedy nepřijme-li Ukrajina rychle můj mírový plán, nebude vůbec existovat. (!) Ve stejný den nadace Carnegie oznámila, že USA nebudou Ukrajinu přímo bránit a nevezmou ji ani do NATO, protože by to znamenalo konec světa. (!)
  • Rusko zatím nepotřebuje provést preventivní jaderné údery, a tak nepotřebuje změnit svou jadernou doktrínu. Protože při úplném odvetném jaderném úderu bude náš nepřítel zaručeně zničen. To je dosud nejmrazivější Putinovo varování Západu. V kontextu s předchozím vyjádření: Pokud bude Rusku hrozit strategická porážka od Ukrajiny podporované Západem, neprovede preventivní (pouze omezené!) jaderné údery, ale rovnou masivní odvetný jaderný úder, který všechny nepřátele zaručeně zničí. (!) Ve stejný den nadace Carnegie oznámila, že snaha porazit Rusko by znamenal konec světa. (!)

Obě Putinova včerejší vyjádření ve vztahu k předchozím narážkám na legitimitu Zelenského,  jak se zdá, obsahují toto konečné poselství ukrajinské armádě. Čekám, že se v Kyjevě, v důsledku válečných porážek a nezákonného uchopení moci diktátorem Zelenským, který brání mírovému řešení konfliktu, rychle ustanoví nějaká skupina vlasteneckých protifašistických důstojníků, a ta ho rychle odstraní. Pokud tomu tak nebude, zaručuji Vám, že žádná Ukrajina už nebude.

**

Děkuji za maily, odpovím na všechny až v pondělí. Zatím opět nestíhám. Kdo analýzy čte, prosím zvažte možnost darem podpořit jejich pokračování. Těm, kdo přispěli, moc děkuji. Na konci textu každé analýzy je zveřejněn účet pro dary. Mějte se krásně.

Je pátek 21. červen 05.08 ráno. Poslední pořady: S Petrem Hájkem na Protiproudu  ke shlédnutí zde.  S Petrem Burešem na TV Bureš najdete zde.

*

Michaell Svatoš, MaP2023

3.6 26 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
33 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Georg
Georg
před 28 dny

Je možno, úvahy a závěry p.Svatoše zpochybňovat. Když však čtu, to co řekl prezident Putin, tak si myslím, že se p. Svatoš moc nemýlí. Mimo jiné na jiném místě Putin prohlásil něco v tom smyslu, že bez Ruska svět pro ně nemá nemá cenu. Myslím, že Putin není hráč pokeru, ale šachista. Dnes… Číst vice »

Georg
Georg
před 28 dny
Odpověď uživateli  Georg

Ale odešli z Vietnamu, utekli z Afganistanu, zde by mohli, pomalu “takticky” odejít.

heriot
heriot
před 28 dny

Tak USA nedávají ruce pryč od Ukrajiny ani náhodou. Svatošovská fantazie… Asi jako ta nedávná o tom jak “Austrálie panáčkuje před Čínou” (Austrálie jako nejvěrnější mopslík panáčkuje výhradně před USA. Svědčí o tom i skutečnost, že Spojené státy utahují uzavírací smyčku kolem Číny s pomocí nedávno vytvořené aliance Squad s Austrálií, Filipínami a Japonskem). USA jen… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 28 dny
Odpověď uživateli  heriot

Nesouhlasím se vším, ale obsahuje to vecnost. A tu my všichni včetně Ruska potřebujeme především.

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  heriot

Myslím také, že USA nedají pryč ruce od Zelenskeho. Budou ho podporovat, dokud to bude možné. Jejich porážka na Ukrajině by pro ně měla daleko katastrofálnější důsledky než porážka od Vietnamců. Z těch tří vámi jmenovaných zemí může být pro Čínu nebezpečné jen Japonsko.

Praded
Praded
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Nemůžou, je to jejich krevní skupina a umí geniálně hrát na piáno, svým číslem rozesmál celou jejich inteligenci.

Praded
Praded
před 28 dny
Odpověď uživateli  heriot

Kdo ovládá emeriku? Snad ne nějaká lůza, co se válí po ulicích, kam se podíváte.

Praded
Praded
před 28 dny
Odpověď uživateli  heriot

Doporučuji Vám si přečíst článek Víta Klímy z 12.5.2019. Obnovení židovského státu v Evropě. Ani nepátrám, jestli není potomkem Rity Klímové, také zajímavá osobnost.

mikkesh
mikkesh
před 28 dny

Ještě glosa. To že si americký generál zoufá nad hlubokým úpadkem mozkových kvalit nejvyšších amerických vojáků a velitelů, můžeme s pýchou potvrdit. Náš náčelník generálního štábu a předseda vojenského výboru NATO (Chairman of the NATO Military Commitee) Petr Pavel Pávek, se do vedení NATO protloukl i se svou 107 (!) A to ještě zlý jazykové… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 28 dny
Odpověď uživateli  mikkesh
mikkesh
mikkesh
před 28 dny

Pane Svatoši dokoukal jsem se na fotbal Slovensko-Ukrajina, žel bratři Slováci padli. Ale myslím, že to určitě ti Ukrajinci vybojují i na bitevním poli. Třeba to nebude tak horké, když dal komik dovolenou mladým chlapcům, aby přijeli podpořit své sportovce. Byl jich v Düsseldorfu plný stadion. Až se odpočatí vrátí na frontu, myslím… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  mikkesh

Začátkem 80. let prohráli Argentinci válku s Anglií, ale v roce 1986 se Angličanům alespoň pomstili na MS ve fotbale. Dvěma góly Maradony (jedna rukou). Pokud si Ukrajinci vybrali své štěstí ve fotbale, nemusí ho mít na bitevním poli.

Karel2002
Karel2002
před 28 dny

Já naše média nesleduji, ale jestli tomu rozumím správně, tak podle našich médií Zelenskyj úspěšně osvobozuje od Rusů Donbas, Luhaňsko a Krym. Za několik týdnů už bude celá Ukrajina osvobozena a pod Zelenskeho (americkou) správou. Otázkou je, jestli česká média říkají pravdu. Pokud Zelenskyj nestihne během několika týdnů sám osvobodit Ukrajinu, musí… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Bidet jde příkladem. Zcela bezpečně trefuje vlastní boxerky hnědou munici.

cablik
cablik
před 28 dny

Děkuji všem za informace z fronty.

Primak
Primak
před 28 dny
Odpověď uživateli  cablik

Vlastně jsou ty informace z nejvyšších etáží. A velmi dobré, zasvěcené, doložené odkazami (Die Odkaze).

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 28 dny

Uz aby to skoncilo..To napeti,co ktery idiot udela,neni vubec prijemne

orinoko
orinoko
před 28 dny

Zápach ve znamení bidetovy chůze. Jak říká ta jeho nesoudna vrtule /také problémy s chůzí, nebo jen s podpatky?/: Vysílám messega numero uno – Joe is wunder wafe! Zbastlit do jedné věty hned po sobě – security, secret a secretary, tak to už vypadá jako ústní utrhprdel. Melouna nesnáší microna a z bideta byli všichni jednoduše… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  orinoko

Biden je největší vojevůdce všech dob. Pomáhal Clintonovi a Albrightové porazit Jugoslávce a zničit Jugoslávii jako stát. V Kongresu pomáhal Bushovi porazit Irák. Zničil Libyi. Pomáhal v zahájení války proti Sýrii a v zabití spousty Syřanů. Díky vítěznému puči na Majdanu dostal do správy Ukrajinu. Jako lev brání Tchaj-wan před Číňany. Je krůček před totálním vítězstvím… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Odpověď zní – může . Protože jen bezkonkurenční idiot neví, že stejným způsobem ničí i USA. A doma už prohrál s Texasem a Floridou.

VlastimilCech
VlastimilCech
před 28 dny

Proboha! Lidi, neblázněte! Tenhle svět je docela hezký, proč ho zničit? Tak málo by stačilo k tomu, aby byl na Ukrajině klid. Krásná a bohatá země, šikovní a chytří lidičkové, všechno měli, suroviny, moře, 2m černozemě, průmysl. Mohli se mít jak halušky v másle…A všechno jde do kytek kvůli tlupě Židů. Oběsit tu bandu banderonacistů… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  VlastimilCech

Ukrajina je nejvíce antisemitskou zemí na světě. Masakr na Židech v Babím Jaru provedli povětšinou Ukrajinci. Masakr ve Lvově provedli Ukrajinci a ne Němci. Mnoho ukrajinských Židů muselo emigrovat v 90. letech do Izraele, aby se zachránilo před pogromy. Kdepak Ukrajinci, ti by nesnesli židovského prezidenta. 🙂

Rob
Rob
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Ale Karle. Vždyť už tam měli dva.

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  Rob

Tak asi nějakým zázrakem v posledních letech prohlédli a už to nejsou antisemité, ale humanisté a demokraté.

Praded
Praded
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Semité je moderní termín z jazykovědy, teda příbuznost jazyků a ne název národa nebo víry. To jak se to vykládá, je obrovská zastírací manipulační lež.

orinoko
orinoko
před 28 dny
Odpověď uživateli  Praded

Přesně tak. Mateni pojmů je židovská specialita. Jeden Bůh je nápad egyptský. Výtvor historických krveprolití pak kumuluje Starý zákrok.

Praded
Praded
před 28 dny
Odpověď uživateli  orinoko

Máte tím na mysli faraona Achnatona /1.360 Bc./ s pokusem zavést jednoho boha a to Arona, tak jeho manželka pocházela z rodiny nejvyššího rádce a byla pravdě podobně z Aramejců, kteří znaly Judaizmus, vzniklý krátce po roce 2.000 v Judsku. Od toho vznikl později název tohoto náboženství. Není známo z jakého kmene pocházely rodiče Abrama – Abraháma. V místě… Číst vice »

Praded
Praded
před 28 dny
Odpověď uživateli  Rob

Dva? No podle mých informací, už toho mají plné zuby i banderovci.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Jsou to paradoxy! Nejdřív se obyčejní Ukrajinci, občané CCCP, tehdá dělníci, rolníci, pracující inteligence, dobrovolně(!) hlásili do popravčích čet likvidujicích Židy a pak se jimi nechají ovládat a to nejen politiky ale i oligarchy. Není např. ten Kolomojskyj taky Žid ?

mikkesh
mikkesh
před 28 dny
Odpověď uživateli  Karel2002

Né že bych se banderovců zastával, ale ten Lvov bude dle mého krapet sporný. Ono totiž v té době tvořilo Lvov zhruba 75% Poláků a jen cca do 10% Ukrajinců. A Ukrajinci tam byli ze sta procent na posluhu. Takže když ty židy vyhnali z obchodů a krámků, zlynčovali na náměstí, tak světe div se… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 28 dny
Odpověď uživateli  mikkesh

Tak Poláci byli jen o něco málo menší antisemité než Ukrajinci, Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Pogrom_v_Jedwabn%C3%A9m.

Praded
Praded
před 28 dny
Odpověď uživateli  VlastimilCech

Klasika: Co blázněte, vždyť jsou tady lidi.

orinoko
orinoko
před 28 dny
Odpověď uživateli  Praded

Naprostý omyl Švejka.
Tady už jde jen o pytel sraček. Českých sraček. Český debil volby vnímá zásadně jako souboj slev. Ale sám sebe prezentuje jako velmi drahou entitu. Vlastní sračky povýšil na doláč všehomira.