Začal boj o eurokomisaře i o Leyenovou

Ursula von der Leyen si i bez ohledu na vyšetřování ohledně nákupu pseudovakcín proti jakémusi covidu a vyjádření Japonců o obrovském omylu se samotným očkováním myslí na druhé volební období v čele EU. Tento parazit nemá žádné svědomí, zároveň získala částečnou podporu patolízalů z vedení evropských států a má šanci opět zůstat o moci. Své sebevědomí podtrhnula nákupem dalších stovek mRNA vakcín, tentokrát proti údajné ptačí chřipce, na kterou prý zemřel jeden jediný člověk na světě. To prý je realitou.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Další boj se svádí o posty končících europoslanců. Tentokrát u nás i mezi stranami Pětikoalice, když každá z nich má své kandidáty. Zvláště ambiciózní jsou ti, kterým volby zrovna nevyšly podle jejich představ.

STAN nominovali mimo extrémně hloupou Danuši Nerudovou i ministra Sikelu. Nerudová se svým týmem dost možná posunula Starosty blíže k propadlišti dějin a ostuda, kterou by České republice dělala v Bruselu, by byla nezměrná.

Sikela je jako ministr spíše amatér, nicméně horší než naivní Nerudová by mohl být jen pirátský adept Kolaja. Toho nazval Vondra z ODS jako nebinárního, čímž si od náčelníka Pirátů Bartoše vysloužil přirovnání k úrovni Filipa Turka. Přitom právě jemu žádný Pirát nesahá ani po kotníky. To i přes dehonestaci našich médií namířené proti lídrovi kandidátky Přísahy a Motoristů sobě, který dost možná sám získal více hlasů než celé Pirátstvo.

Na post eurokomisaře si samozřejmě myslí i ostatní strany včetně ODS a ANO. Babišova hvězda Jourová zvlčila a stala se škodnou i vůči rodné vlasti. Přiznejme si, že my euroskeptici máme radost, tlučou-li se mezi sebou eurounionisté a liberálové, zvláště když je to uvnitř Pětikoalice. Zároveň považujeme existenci Evropské unie za kontraproduktivní a činnost Evropské komise za zločinné spiknutí.

Bohužel i přes částečnou obměnu ve složení Evropského parlamentu se dění v EU změní minimálně a budeme čekat dalších pět destruktivních let na další volby. Greendealovské tažení proti logice, prosperitě a konkurenceschopnosti tak bude prodlouženo o celou pětiletku a reálné dopady vzešlé z neschopnosti liberálů budou nadále ovlivňovat chod našeho kontinentu.

Náš pohled na EU se nemění. Maďaři dostali obří pokutu za ochranu hranic před migranty, což jen dokresluje chování Bruselu. Jsou na hraně toho, co se dá ještě vydržet a bude zajímavé sledovat jejich další přístup k EU. Té budou navíc od července předsedat a Orbán si jistě neodpustí něco, co jeho postavení buřiče podtrhne.

V centru pozornosti zůstane komedie kolem volby vedení cirkusu a rozložení mocenských sil v něm. Kdyby nešlo o velké peníze, svobodu a možná i o mír a bezpečí spojené s agresivitou EU vůči na Ukrajině vítězícímu Rusku, byla by nám celá Evropská unie ukradená. Bohužel příliš zasahuje do našich životů a budeme na ni doplácet ještě dlouho.

Německo a Francie stojí za Leyenovou, zbytek má malou šanci to změnit. I to poukazuje na nepodstatnost českého vlivu i postavení ostatních států. Opět půjde o směs řiťolezectví, arogance, podřazenosti a výsměchu.

Opravdu si myslíte, že být v EU je vítězstvím?

*

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.2 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
jbskalensky
jbskalensky
před 1 měsícem

Nerudová se Síkelou mi silně připomínají, dokonce i zjevem, Berušku a Brouka Pytlíka z Ferdy Mravence. Kdo z nich bude posluhovat té kudlance nábožné Leyenové je skoro jedno. Zatím sice ještě nevyhrála, ale obávám se, že její odpůrci nakonec změknou.

cablik
cablik
před 1 měsícem
standa
standa
před 1 měsícem

Leyenovu nakopnout, zkazí na cop sáhne !

cablik
cablik
před 1 měsícem

Bohužel to tak je ale můžou se stát pozitivní věci v národních státech a to je zatím jediná ochrana před totalitní EU. Je třeba aby vyhrála ve Francii Marine Le Penová..