Blíž k občanské válce

V USA se rozjíždí nevídaná panika. Od té debaty, kdy se Biden osobně a dobrovolně ztrapnil před miliony Američanů (a také před ruským a čínským politbyrem) se utrhla lavina.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Jak napsal Pavel Šik, Američani nejsou Češi. My jsme smějící se bestie, od každého čekáme to nejhorší, předpokládáme, že všichni lžou a jakmile dá na něco štempl Otík Foltýn, tak tomu nevěříme tuplem. Američané jsou ryzejší. Oni mají přece hentu svobodu a žijí ve svobodné zemi, takže jim přece každý říká pravdu, protože proč by jim měli jejich představitelé lhát, že?

No, a když se pak v přímém přenosu ukáže, že Biden zdravící jeřáb nebylo žádné dýpfejk video z dílny ruské propagandy, ale pravda, začínají všichni řešit průser a ptát se, kdo za to může. A tak se pozvolna utrhává lavina a přibývá liberálů, kteří Bidena vyzývají, aby odstoupil, pokud možno teď hned, okamžitě.

Ne, oni to neříkají proto, že by se z nich stali konzervativci. To ani náhodou. Oni jsou stále stejně teplí, zelení, proukrajinští a milují migranty z Mexika, oni jsou prostě jen přímočaří a udělalo se jim jasno, že Biden tohle prezidentské klání asi nevyhraje. A tak je zapotřebí rychle použít nějakou Kamalu, Michelle Obamovou, nebo jiného adepta, aby měl pár měsíců na kampaň. Pokud by se Biden příliš dlouho rozmýšlel a jeho rodina ho příliš podporovala v pokračování kampaně, tak bude další debata, kde Biden zase porazí Medicare, případně začne komunikovat se záhrobím…

Trump zatím zveřejňuje svoje plány. V Evropě nechá jen letecké základny, americké kluky stáhne domů a pokud Evropané budou chtít NATO, tak za svoje a ne za americké peníze. Rusku zaručí, že se NATO dál nebude rozšiřovat, takže v něm nebude ani Ukrajina ani Gruzie. (Chudáci Ukrajinci, milion jich slavně padlo, aby do toho NATO mohli vstoupit) A na závěr se s Rusy dohodne, kolik ukrajinského území si vezmou. Myslím, že Putin měl v posledních nocích velmi růžové sny.

Hele, když Demokraté dokázali už minimálně rok udržet iluzi, že jejich prezident je vlastně úplně v pořádku a kdo si to nemyslí, tak je ruský agent, dokázali ze senila udělat významného globálního lídra, skoro tak velkého jako je Petr Fiala, celkem úspěšně maskovali jeho odcházení od pultíků, mluvení z cesty i další kiksy, tak to není známka slabosti, ale známka síly. Je to podobné jako síla Putina, který dokázal za jediný den zpacifikovat povstání svého kondotiéra Prigožina.

Kdyby lidi kolem Bidena nebyli blbí, tak ho prostě do té debaty nepustili, vymysleli by si nějaké zdůvodnění a celá iluze mohla klidně pokračovat dál. Od desíti do čtyř je totiž Biden docela dobře použitelný. Stačí ho ráno exhumovat, nadopovat, nabrífovat, pustit kontrolovaně před spřátelené kamery, pak ho vykoupat v panenské krvi a uložit do krypty zase do příštího rána.

Pokud Demokraté měli dost moci, peněz a prostředků, aby i ve velkých Spojených státech, kde je všechno příšerně drahé, udrželi tuto iluzi, tak mají i dost peněz, moci, aby pokračovali v politice i nedemokratickými prostředky. Už minule uměli účinně zablokovat žaloby na volební podvody, uměli se postarat o Bidenovu křivku při sčítání hlasů, kdy strýček Joe zázračně předběhl Trumpa, protože se všude naráz dostaly ke slovu hlasy čistě pro Demokraty… zkrátka, když už před čtyřmi roky byli schopni tohoto, určitě nezaháleli a ještě to vylepšili.

Musí jim také být jasné, že pokud prezidentské volby prohrají, tak je konec. Nachystali si spoustu zákonů proti svým politickým soupeřům a pokud by vyhráli Republikáni, měli by je všechny k dispozici. Tentokrát je Trump nenechá velkoryse na pokoji a ruská karta je už poněkud vyčpělá. Notebook Huntera Bidena se vyšetřuje a soudí, zkrátka a dobře v sázce je příliš mnoho. Prostě mohou zastřelit Bidena, aby uvolnil místo někomu jinému a nebo mohou zastřelit Trumpa, aby nepřekážel. V principu je to úplně stejné riziko. Jde jen o to, na koho se bude líp mířit.

Není to tak dávno, co se konaly velkolepě pojaté konference o obnově Ukrajiny a rozparcelování Ruska, které proti tomu skvělému Západu, vedeném liberálními demokraty, nemá šanci obstát. A jen tak mimochodem si ještě střihneme ten grýndýl a zachráníme planetu. A ejhle, ono to najednou spíš vypadá na občanskou válku v USA. Takhle to přece vždycky začíná ne? Vaši vlastní kongresmani vás začnou vyzývat o odstoupení, jiní je označí za zrádce, protože v sázce je hrozně moc, další skupina začne plánovat trasu kolem texaského knižního velkoobchodu… Takhle nějak to začalo i za Lincolna. Příčiny byly trochu jiné, ale průběh je skoro stejný.

A my v Evropě se na to můžeme koukat jak vrány a vědět, že je to každopádně v háji. Žádnou vlastní politiku nemáme, Fiala vše vsadil na Bidena a vlastně se chová přesně stejně jako ti Demokraté. Už skoro tři roky se snaží maskovat pravý stav věcí. Prosím, všimněte si – v roce 2021 mu stačil jen pevný a rozvážný hlas, aby vyhrál volby. V roce 2022 už si musel pomáhat řečmi o ruských agentech, dezinformátorech a chcimírech. V roce 2023 už potřeboval Klímu a Pojara, protože vláda už sama na to udržování iluzí nestačila. Ani s Vítkem a jeho pytlem na mrtvoly ne. Teď už potřebuje gumu Foltýna, protože ani Klíma ani Pojar si s tím neporadili, i když liberálové obsadili i ústavní soud a nainstalovali na Hrad hezký prošedivělý automat na podpisy. Od ledna 2025 si ještě slibují změnu v zákoně o veřejnoprávních médiích, že se stanou hlavními baštami v boji proti dezinformacím. Ať dělají cokoliv, je to ale pořád horší a horší. Už to dopadá nejen na politické figurky, ale dokonce i na ta spřátelená mééédia. Seznam zprávy má stále propad čtenosti i přes proklamace o jiném obsahu.

Myslím, že rozuzlení přijde velmi brzy. Musí. Každý den, kdy Biden zůstane kandidátem, přibližuje Demokraty k porážce, nebo k cinknuté výhře, po které bude následovat něco mnohem horšího, než „útok na Kapitol.“ Každý den, kdy Trump bude na koni, ničí Demokratům stále teoretičtější šance na výhru. U nás by to skončilo blamáží klasickou blamáží, pár lidí by muselo chodit kanálama, vznikly by nějaké nové vtipy a za pá let by na to všichni zapomněli. V USA se v tomto případě aplikují přímočařejší metody jak od Ježova… jen to dělají tajněji.

Okurková sezóna letos nebude…

*

Daniel Sterzik, Litterate

Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010. Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

4.5 16 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Primak
Primak
před 18 dny

K čemu potřebujou v USA prezidenta (POTUS)? Na řízení státu a rozhodnutí koho dnes bombardovat a koho ne, na to maj jiný kofry. Tak jenom ho párkrát za týden ukázat v TV a jeho góly pak nějak omluvit, na to maj růžovou černošku. Až je mi jich někdy líto, když musej odpovídat ty nepříjemné otázky.… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 19 dny

Americane maji hentu svobodu?Vetsi vtip jsem neslysela…Tam uz pomalu vse vlastni 3 korporace ( ted zkupuji i vsechno cenove dostupne bydleni) a jestli zit v monopolnim prostredi predstavuje svobodu, no tak potes panbuh….Ja bych to tedy spis vysvetlila tak,ze jsou manipulovani mnohem dele nez my

oldo
oldo
před 19 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Vidlák ale říká, že si MYSLÍ, že mají, , ne že mají!

cablik
cablik
před 19 dny

Harabin: Nenormalizace vztahů mezi Slovenskem a Českou republikou je diktována USA
https://42tcen.com/entry/harabin-nenormalizace-vztahu-mezi-slovenskem-a-ceskou-republikou-je-diktovana-usa

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 19 dny
Odpověď uživateli  cablik

Vsechny vztahy jsou diktovany hegemonem ( jinak by uz nebyl hegemon)

cablik
cablik
před 19 dny

To je paradox ti nejhorší si říkají demokraté a ti naši jsou stejní jako ti z USA. Přeji aby Trump tam vyhrál a světové šílenství ukončil.

Ludvik
Ludvik
před 19 dny
Odpověď uživateli  cablik

“Poturčenec horší Turka.” To platilo před rokem 1989 a platí i dnes. Pozoruhodné, ale zřejmě logické, na tom je, že v řadě případů se jedná o tytéž osoby. Nedivil bych se, že opět už jsou připraveny změnit barvu…

cablik
cablik
před 19 dny
Odpověď uživateli  Ludvik

Jo jasně ten co si říká Český prezident to moc dobře zná a další ho budou následovat.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 19 dny
Odpověď uživateli  cablik

Někomu jen stačí, že to říká ON. Nad obsahem a možným významem, dosahem už se nepřemýšlí… Máme tu opravdu disciplinované občany.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 19 dny
Odpověď uživateli  cablik

Nechci vam brat iluze,ale nemyslim si,ze by nastali nejake podstatne zmeny..Jen on si o vypalne rekne otevreneji…Zmeny jsou na jinych

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 19 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

nastaly

cablik
cablik
před 19 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Nemám žádné iluze ale realita světa je daná a rádoby hegemon půjde na smetíště dějin ať chce nebo nechce. Trump bude určitě menší zlo než fašističtí demokraté.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 19 dny
Odpověď uživateli  cablik

Doufam

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 19 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

I kdyz ty predchozi roky,co byl prezident mne zrovna nenadchly..”Vytvoril”dalsi nepretelstvi s Cinou,coz nas zase stalo penize a vliv..Nechal spachat vrazdu na iranskem generalovi…Takze zadna labuz

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 19 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Nevysvetlila jsem ten vliv..Ti ” nasi” (vedeni unie) se predtim s Cinou a Iranem ” kamaradili” a pak se otocili jako korouhvicky,coz z nich samozrejme udelalo nesvepravne