Když se tlačí na pilu

Ztráta smyslu pro realitu je prostě novodobou normou na našem kontinentu, postihuje však celý Západ.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Naivní představa o porážce Rusů na Ukrajině probouzí fantazii u řady mediálních šamanů. Unikátní schopností vidět jasná vítězství Ukrajinců oplývá především Forum24 a Novinky, obojí prezentované extrémně proliberálním Seznamem. Podobně zaslepení jsou politici, o čemž svědčí sestavování vedení Evropské unie zcela zjevně protirusky a konfrontačně naladěného. Ztráta smyslu pro realitu je prostě novodobou normou na našem kontinentu, postihuje však celý Západ.

Zelenskyj bije na poplach, shání peníze a zbraně všude, kde to jde. Část ze získaných financí mizí v jeho kapsách, další jejich nepodstatný díl na účtech těch, kteří k nim mají přístup, zbytek v jámě nazvané válka. Kyjevskému diktátorovi se nedostává ani lidí, což je v rozporu s tím, kolik ,,válečníků“ jsme viděli v ochozech evropského fotbalového šampionátu. Tam vcelku veřejně hajlovali a byli za vlastence. Pak je plno dalších u nás, v Polsku a na Slovensku. Ti válčit často proti Rusům nechtějí a za Zelenského už vůbec ne. Mnoho jich je tu už dlouho, většinou pracují, a ti rozumní nejsou problematičtí. S nově příchozími je to složitější, je mezi nimi dost vychytralých využívajících velkorysost neschopné vlády. Na frontovou linii tak už moc lidí nezbývá. Ani množství dodané munice a techniky personální nedostatek nevyřeší.

Jak jsme již dříve psali, Chorvaté se na případnou válku připravují zavedením povinné vojenské služby. To je vlhký sen i militantní ministryně obrany Černochové a s ní výjimečně souhlasícího náčelníka štábu Řehky. Také Poláci si postupně zavádí opatření předcházející případné mobilizaci a vedení jejich státu patří k nejagresivnějším odpůrcům Kremlu. Scénář možné války počítá s úklidem politiků a jejich rodinných příslušníků do bezpečí, umírat mají jiní. K tomu je třeba říct, že před moderními zbraněmi, kterými disponují Rusové, není moc možností úkrytu, což si možná všichni ti váleční štváči neuvědomují. Zároveň je možné tvrdit, že zdaleka ne každý Čech by šel dobrovolně bojovat proti Slovanům a Rusům, dá se očekávat velká vlna rebélie. Rozhodně je jednodušší svrhnout vládu posílající na smrt naše muže, otce a syny, než je nechat krvácet v cizí válce.

Evropská unie vytváří hysterické prostředí. Pravdou je, že i politici tvářící se jako kritici EU hovoří o Ruské federaci jako o agresorovi. Někteří potichu (Orbán), jiní hlasitěji (Babiš, Fico). Ale těch odvážných, kteří by vystoupili veřejně a dokázali by skutečně realisticky analyzovat situaci a historickou posloupnost a oprávněné důvody ruské speciální vojenské operace, je naprosté minimum. Bohužel, vzpomeňte si, kdo u nás z parlamentních i neparlamentních stran nazval tuto vojenskou akci Moskvy jako oprávněnou obranu rusky hovořících a kyjevským režimem terorizovaných občanů Východní Ukrajiny? Kdo nazval Minské dohody jako porušené Ukrajinou i Západem a Majdan uznal za akci americké CIA? Reálný popis najdete většinou u analytiků se státem nic nemajících, u paralelních médií. Nejsme idealisté, Ruská federace je z pohledu mnohých specifická, nicméně prošla vývojem a se Sovětským svazem z dob Brežněva má málo společného.

Mezi nové aktivity Západu patří snaha zabavit ruský majetek v zahraničí. Nejvíce po něm touží Poláci a Pobaltí.  Pokud jde o ten soukromý, Putin se musí usmívat. Už nějakou dobu vyzýval oligarchy k větší solidaritě s ,,rodnou hroudou“. Takže to bere spíše jako jistou formu trestu pro ně. Jiné je to se státním majetkem, tam lze očekávat protiakce. Přeci jenom i v Rusku zůstal po západních společnostech nějaký ten majetek, o jehož vrácení lze maximálně tak snít. Západ jen ať se modlí, aby si pro ten svůj Rusové nechtěli dojít.

K výše uvedenému se vztahuje ještě jedna událost. Vznikla nová frakce v EP. Hlásí se k ní Orbán i Babiš, rakouští Svobodní. Byla ihned označena jako proruská. Opět se ukazuje záměrná manipulace. Ani Orbán není vůči Rusku extrémně loajální, spíše to lze nazvat jako jistou zdrženlivost a politickou obezřetnost. U Babiše nesmíme zapomenout na Vrbětice, které vyústily v diplomatickou přestřelku a ochladnutí vztahů mezi Prahou a Moskvou. Nazývat novou frakci jako proruskou, je prostě drzost. Spíše jde o další špínu hozenou na kritiky eurounijního systému. Prázdniny tak začaly poměrně ostře. Přesto budeme doufat, že causa Ukrajina skončí nakonec dobře. Tedy bez rozšíření konfliktu a úspěšným jednáním. Možná jsme naivní, mír Západ nechce. My ano.

*

Jindřich Kulhavý, iNadhled

 

Nedostáváme státní podporu a ani granty, základem naší existence je Vaše pomoc. Facebook omezuje publikování našich materiálů, vláda a zfašizovaní majitelé hostingových firem mnoho měsíců blokovali naše stránky, Youtube blokuje kanál jedno z našich adminů.

Pokud se rozhodnete podpořit naši práci a přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

Fio-banka: 2300 736 297 / 2010

Děkujeme!

*

4.2 15 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 17 dny

Zahraniční majetek v mld doláčů v Rusku převyšuje majetek, který byl Rusku ukraden v zahraničí min o 100 mld doláčů a ještě zahraniční firmy mají v Rusku žně a proto neodcházejí – dle švýcarské studie odešlo z Ruska cca 15% zahraničních firem navíc zahraniční firmy berou Rusko jako most do BRICS, protože Západ nebud hrát hlavní roli v BRICS… Číst vice »

Jarda
Jarda
před 18 dny

Dle mého názoru je fiala psychicky narušený tvor, patřící na uzavřený pavilon psychiatrické léčebny.Stydím se za tupce,kteří ho zvolili k vládnutí v ČR.

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 18 dny

Informace znamenají moc a žába se vaří pomalu. Merkelová (Německo) byla nejdůležitější postavou západní Evropy, Orbán (Maďarsko) je od začátku nejdůležitější postavou východní Evropy. K tomu si doplňme, že Německo a Rakousko nejsou nepřátelé, což předvedl Hitler tzv. anšlusem Rakouska, o kterém řekl, že v žádné jiné zemi se mu nedostalo tak vřelého přijetí. Z čehož můžeme… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 18 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

-pokr- Že H.Kohl vyškolil i Havla, přesněji Otto von Habsburg přes rakouského! knížete Schwancenberga, teď pominu a zůstaňme u H. Kohla a jeho žáků Merkelové a Orbána: H.Kohl a Merkelová H.Kohl a Orbán Tajtrlík Babiš na rozdíl od Orbána neví vůbec nic stejně, jako tajtrlíci 5K – včetně tajtrlíka Macrona, zatímco takový Trump, vyškolený Kissingerem, je v obraze… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 18 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Nová frakce EU – Babiš se tetelí, ale ve skutečnosti je to aktivita Orbána. Pokud někdo neví, tak Maďarsko bylo první postsovětskou zemí, která zavedla bezvízový styk s Čínou a dále Orbán je hlavním představitelem projektu 16+1 = projektu, ve kterém ve východní Evropě má mít hlavní roli Čína – narychlo odkaz… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 18 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Dovolím si jen připomenout, že Hitlerovi se dostalo až frenetického přijetí a uvítání na našem území našimi milými spoluobčany vis třeba v Chebu. Těmi co z Havlova pohledu za nic nemohli…

kolokol
kolokol
před 18 dny

Když setlačí na-pi-lu, do-pracujem se-kmíru

Naposledy upraveno před 18 dny uživatelem kolokol
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 18 dny

Ze jsou ” moralni majaci” mimo misu,vime uz dlouho..Co jineho rict o lidech,kteri podporovali nekoho,kdo zabijel vlastni spoluobcany? Myslim, ze jich do valky zabili pres 13 tisic

Jarda
Jarda
před 17 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jen si uvědom me všichni koho vyznamenal Miloš no přece zeleného hajzla,fialový hlupák je prostý dement patřící za mříže,ale tupci ve volbách zase volili tupou danuši,fousaté prase,agenta CIA farského a dementní vrecionku tak si přiznejme že je v českém národu velké množství tupců.

cablik
cablik
před 18 dny

Kam se na transatlantický soudruhy hrabou komunisti kdo nejde s námi jde proti nám. Vlasteneckou frakci pomlouvají protože nechce sloužit zájmům USA. Není v zájmu Evropanů válka proti Rusku a ty liberální nesmysly též ne.

Praded
Praded
před 18 dny

Tak to vypadá, když parazitům v kapitalizmu dochází zdroje. Začne se ve velkém lhát, podvádět, krást, vraždit a válčit. Končí to vždy krachem, který odskáčou ti nejslabší. Vždy se najde dost parazitečků, kteří jsou disidenty za všech režimů. Začíná to odvážně jako na Inovace republiky a postupně přejde na diskuze s takovým parazitem, jako… Číst vice »