Nejnovější tvrdá empirická data ukrajinských válečných lékařů nelítostně prozrazují kolik už Ukrajinců Rusové na frontě zlikvidovali.

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Vůdce kyjevské soldatesky Zelenskyj se včera nečekaně rozbrečel Američanům v náručí, a naříkal, že nikdo na celém světě nedokáže vyrobit tolik protiletadlových střel Patriot, aby s nimi dokázal sestřelit všechny ruské klouzavé bomby a rakety, kterými moskevský Gosudar nelítostně každý den decimuje ukrajinská vojska. A že pokud okamžitě Ukrajina nedostane tisíce raket ATACAMS. A její vůdce povolení, aby s nimi ihned zaútočil na všechna ruská letiště, odkud startují nosiče klouzavých bomb FAB letadla SU-34 a TU-22M. Tak je válka prohraná. 

Protože z vyhlášení Putina, Lavrova i Bělousova je jasné, co by následovalo, kdyby Zelenskyj dostal americké rakety i povolení realizovat svůj pošetilý plán vybombardovat Rusko. Tak je také jasné, že Zelenskému už zbyla jen jediná možnost, jak se vyhnout nevyhnutelné kapitulaci. A proto se nyní za každou cenu snaží zatáhnout NATO do války s Ruskem. Bez ohledu na to, že by to skončilo jadernou katastrofou.

Včerejší zoufalé naléhání Zelenského na Washington, aby mu umožnil rozpoutat III. světovou válku, má své logické vysvětlení. A tím jsou obrovské ukrajinské ztráty. Kyjevská soldateska sice počet svých utracených vojáků úzkostlivě tají. Ale na veřejnost na lékařském kongresu nedávno pronikla přesná data o počtu provedených ukrajinských protetických operací. A z nich už je maličkost celkový počet všech utracených ukrajinských vojáků dopočítat. (Následuje komentovaný výpočet.)

  1. Ukrajinský specialista na válečnou medicínu Denys Surkov začátkem letošního roku oznámil, že 50 000 ukrajinských vojáků už utrpělo taková zranění, že jim musela být amputována aspoň jedna končetina.
  2. Už 23. září 2023 přiznal ředitel nejmodernějšího ukrajinského protetického centra Andriy Stavnitser, že na Ukrajině marně čeká na protézu 35 000 zraněných, kterým bylo provedeno celkem 60 000 amputací.
  3. Tyto počty ukrajinských vojáků s amputovanou končetinou 27. června 2024 nepřímo potvrdila nejvyšší šéfka ukrajinské odborné organizace Protez Hub, Anna Kumka, když oznámila, že Ukrajina trpí nedostatkem nejvzdělanějších odborných protetiků, a jejich počet musí být v nejbližší možné době navýšen o 300. Podle analytické zprávy University Staffordshire působí v Británii pouze 295 takto vzdělaných protetiků, a ti podle jiné odborné studie provedou ročně zhruba 5200 náhrad horních končetin. Podle expertky Kumky je mírový počet protetických náhrad končetin rozdělen – 10% horní, 90% dolní končetiny. A z toho vyplývá, že 300 nejkvalifikovanějších protetiků dokáže za rok provést 52 000 protetik. Požadavek ukrajinské expertky Kumky, tak nepřímo dokazuje nutnost provádět na Ukrajině v důsledku války o 50 000 protetických operací více, než před válkou, přesně jak přiznali experti Surkov a Stavnitzer. Podle různých dalších údajů z Ukrajiny, je nyní 3 až 15% všech protetických operací zraněných vojáků provedeno v cizině.
  4. Podle přiznání všech ukrajinských expertů se počet amputací končetin vojákům neustále zvyšuje. Růst pro letošní rok je udáván jako nejméně +15%.
  5. Protože hlavní přesné statistické údaje o počtech protetik ukrajinských vojáků jsou půl roku staré, je třeba provést dopočet za letošních 6 měsíců. K číslu 50 000 amputovaných vojáků od experta Surkova je tak třeba přičíst dalších nejméně 25 tisíc za letošní rok. Výsledkem je pak celkový pravděpodobný počet ukrajinských vojáků, kteří ve válce ztratili aspoň jednu končetinu = 75 000!
  6. Podle odborné medicínské zprávy z Ukrajiny publikované Wall Steet Journal v srpnu 2023 jsou amputace zraněným vojákům prováděny v 10% jednotlivých případů zranění končetiny. A to značí, že už 750 000 ukrajinských vojáků utrpělo vážné zranění končetin, které vyžaduje nemocniční hospitalizaci, a které většinou končí vyřazením ze služby.
  7. Podle hlavního chirurga ukrajinské armády plukovníka Yury Yarmolyuk představují zranění končetin 65 až 70% všech zranění ukrajinských vojáků. Po opravě o plukovníkovy údaje tak již bylo pravděpodobně vážně zraněno 1 050 000 ukrajinských vojáků.
  8. Plukovník Yarmolyuk také ve své zprávě uvedl, že současná zranění jsou způsobena hlavně drony, granáty a bombami, a tak jsou značně komplikovanější, než byla zranění způsobená hlavně střelnými zbraněmi, která byla typická pro úvodní část Putinovy kampaně, a hlavně pro boj s rebely v letech 2014 až 2022. V důsledku těchto změn došlo k nárůstu o 81% tzv.  komplexních polystrukturálních zranění, při  nichž jsou současně postiženy měkké tkáně, nervy, cévy i kosti, a celé poranění je navíc často komplikováno rozsáhlými popáleninami. Z medicínského hlediska se jedná o případy vyžadující velmi náročnou, odbornou, komplexní a dlouhodobou medicínskou péči. Obrovský problém také přináší zamoření ran a nemocnic novými multirezistentními bakteriemi, na které nemá ukrajinská armáda antibiotika, ani peníze na nové léky. Problémy s rostoucím zamořením nemocnic, které léčí zraněné vojáky, bakteriemi, na které nefungují žádné léky, přiznal letos i doktor Surkov.
  9. Z údajů plukovníka Yarmolyuka i experta na válečnou medicínu Surkova vyplývá, že současná zranění jsou 2 násobně komplikovanější, než v předchozích konfliktech, a že vyžadují náročnou odbornou léčbu. A že její úspěšný průběh snižují bakterie, na které neexistují léky. Tyto údaje jsou důležité pro stanovení počtu padlých vojáků. Za druhé světové války byl tento poměr 1 ku 4, ale armáda USA v posledních letech dosáhla poměru až 1 ku 12. Protože neexistují žádná věrohodná data, jak tento poměr nyní pro Ukrajinu stanovit, pomůžeme si údaji obou zmíněných expertů o dvakrát horších zraněních, a jako výchozí poměr pro Ukrajinskou použijeme poměr dvakrát horší než pro armádu USA, tedy  1 ku 6. A protože medicína Ukrajiny je nesrovnatelná s vojenskou medicínou Pentagonu, poměr srazíme na 1 ku 5. Výsledky naší analýzy jsou dole.

Vojevůdce Putin do 30. června 2024 natrvalo vyřadil válečníkovi Zelenskému celkem 1 260 000 vojáků. Z toho 210 000 jich pozabíjel, a 75 000 učinil trvalými mrzáky. Válečník Zelenskyj tak už přišel o většinu vojáků, které ještě může mobilizovat, a již brzy nebude mít kým, další vyřazené vojáky nahrazovat. (Viz podrobně v MAP 2029.) Nezbývá mu tak, než kapitulovat, a nebo zatáhnout země NATO do války.

*

Michael Svatoš, MAP2030

 

Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010

Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

3 14 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
heriot
heriot
před 18 dny

No nevím, Svatoš se ve svém blábolení už úplně utrhl ze řetězu.. Ta jeho personifikace následků bojů – “Putin pozabíjel, Putin zmrzačil atd” – je více než nechutná. Už déle ho podezřívám, že přehnaným, neustálým svatořečením Putina a jeho vtahováním do konkrétních situací v bojích sleduje úplně opačný cíl… Navíc jeho čísla… Číst vice »

Praded
Praded
před 18 dny
Odpověď uživateli  heriot

Podívejte se na You Tube: Echo, debata Dniela Kaisera s Jeffery Sachsem. Je tam všechno co je potřeba vědět, řečena američanem, co působil posledních padesát let, jako poradce všech prezidentů.

heriot
heriot
před 18 dny
Odpověď uživateli  Praded

Nic proti Sachsovi, ale jakože vše vysvětlí lépe než učinil Putin v 3hodinové diskuzi s novináři ?
Navíc co je potřeba vědět, k tomu já nepotřebuji berličky od jednoho američana, ale sázím na soustavné sledování situace z co nejvíce více zdrojů.

Praded
Praded
před 17 dny
Odpověď uživateli  heriot

Od kterého dne a hodiny začalo vaše sledování?

heriot
heriot
před 17 dny
Odpověď uživateli  Praded

Jistě ne až od videa se Sachsem, jako Vy…, ale minimálně od majdanu v roce 2014.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 18 dny

Z komika je za tri roky dolarovy milionar.Ale za jakou cenu?

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 18 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Nedavno jsem cetla,ze si jeho manzelka koupila nove Bugatti…Kolik stalo krve?

Karel2002
Karel2002
před 18 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

On si ale hodně vydělal jako herec v ruských filmech. Až válka skončí a on skončí v politice, zase ho zaměstnají v Mosfilmu. Co jsme, to jsme si…Podařilo se mu vůbec naučit se ukrajinsky, když jeho rodnou řečí je ruština?

standa
standa
před 18 dny

Je to zajímavé, ale nesedí počet padlých ukrowehrmachtu. Dle jiných veřejně dosažitelných informací a to dle MI6 a bývalých armádních a zpravodajských důstojníků, kteří zcela jistě nepřišli o své čerstvé kontakty, se jedná o statisíce padlých nad uvedených 210 000. Ze zveřejněných fot ukrajinských hřbitovů plyne, že padlých je dpostatně více. Proč byl vybudován u někde Lvova… Číst vice »

spartak
spartak
před 18 dny

Ukrajina se stane chromá. Má vůbec budoucnost? Snad jen tak, že Německo pošle své občany osídlit západ okrajiny.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 18 dny
Odpověď uživateli  spartak

Vlhký skopčácký sen – drang nach Osten se může naplňovat… Jenže, kdo by o to stál, když nejsou lidi, nejsou otroci, nejsou peníze a není přílišná chuť.

cablik
cablik
před 18 dny
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

To se nikdy nedokáže dokončit dopadne to jako vždy když ze západu chtěli obsadit a drancovat Rusko.

standa
standa
před 18 dny
Odpověď uživateli  spartak

Německo může osídlit Ukrajinu imigranty jiné než bílé pleti.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 18 dny
Odpověď uživateli  standa

A jak je tam udrží? V rozmlácené vykradené zemi, kdy budou muset navíc pracovat ve prospěch svých držitelů? Pracovitost černochů je pověstná… 😮
Oni z jedné nuzoty v Africe vypadli aby vlezli do nové na Ukrajině – ale tak nějak radostnější.

Naposledy upraveno před 18 dny uživatelem Haskuv Duch
vaclav
vaclav
před 18 dny
Odpověď uživateli  spartak

A zamoří svůj stát příprchlíky z afriky

Praded
Praded
před 18 dny
Odpověď uživateli  spartak

Nebo se tam chystají zpět Chazaři. Článek Víta Klímy z 12.05.2019: Obnovení židovského státu v Evropě. Možná vzniknou neřešitelné problémy v Palestině, kde je hodně Rusky mluvících lidí.