Normalizátor Konrád o Ševčíkovi pěkně po bolševicku

Něco tak ostudného jsem už dlouho nečetl. Jako kdyby na mě dýchnul smrdutý závan z těch nejodpornějších let Husákovy normalizace.

Petr Štěpánek
Petr Štěpánek

Ondřej Konrád se na webu a na stanici ČRo Plus rozepsal o doc. Miroslavu Ševčíkovi, bývalém děkanovi a nyní opět proděkanovi Národohospodářské fakulty VŠE.

Ve svém komentáři Konrád opakuje všechny lži, polopravdy a podpásovky, které se v souvislosti se Ševčíkem vyrojily po jeho loňském extempore u Národního muzea. Zopakujme si, co se tam přihodilo. Policejní komando bezdůvodně zmlátilo občana Karla Kočího a Miroslav Ševčík se ho následně zastal. Ta příhoda je perfektně zdokumentovaná množstvím amatérských i policejních videí. Každý, kdo chce vědět, co a jak se tam odehrálo, měl a má k tomu desítky příležitostí.

Ne tak Konrád! Ten se, jak je rok dlouhý, zcela evidentně nenamáhal na žádné z nich podívat. A tak ve své zaťaté prostomyslnosti do světa dál vytrubuje, že když Ševčík na svoji obhajobu celý příběh líčí tak, jak se skutečně odehrál, prý se trapně vymlouvá. Normalizátor Konrád má mnohem raději verzi, kterou vyfabulovala režimní média ve snaze Ševčíkovi co nejvíce uškodit.

Jestliže Konrád ještě víc než rok poté píše, že Ševčík byl součástí davu, který chtěl strnout z muzea ukrajinskou vlajku, sprostě a záludně lže. Přesně tak, jak to dělaly, a jak vidno, stále dělají, nejodpornější lokajské figurky z řad normalizačních pisálků. Od Českého rozhlasu je to naprostý amatérismus, že připouští, aby se takové hanebné lži šířily jeho prostřednictvím do éteru.Leč nedosti na tom. Konrád v roli bolševického normalizátora rovněž volá po zrušení Národohospodářské fakulty. Co jej tak rozpálilo? Děkanka Národohospodářské fakulty Adéla Zubíková si dovolila Ševčíka jmenovat proděkanem fakulty. Strašný zločin! Bývalý dlouholetý proděkan a děkan byl znovu jmenován proděkanem. A tak Konrád vyzývá: „Na to ovšem zřejmě bude muset rektor reagovat ničím menším než zrušením fakulty. Nástroj k tomu má, když s jeho návrhem bude souhlasit akademický senát celé školy, a k tomu tam nálada zřejmě je, bude hotovo.“

V případě Konráda už evidentně hotovo je. Ševčíkovi a spol. je třeba zakroutit krkem, rozehnat je, zlikvidovat. Žádné ideové úchylky se tu trpět nebudou. K čertu s akademickými svobodami! Fakultu i se Ševčíkem rozprášíme. Hezky po bolševicku. Však on už generalissimus Stalin říkal: „Není člověk, není problém!“

Jaký že se píše rok? 2024, nebo 1950? Pokud tu ještě stále máme ústavou zaručenou svobodu projevu, nechť si normalizátor Konrád píše, co chce, a jestli mu za to někdo chce platit, nechť ho platí. Neexistuje ovšem žádný důvod, proč bychom tuhle žurnalistickou senkrovnu měl platit my, rozhlasoví poplatníci.

Hanba Konrádovi! Hanba stanici ČRo Plus! Hanba Českému rozhlasu! A na tenhle paskvil že si máme dle aktuálního návrhu Fialovy vlády připlácet o 10 korun měsíčně víc?

Vztyčený prostředníček!

https://plus.rozhlas.cz/ondrej-konrad-sevcik-oknem-nazpet-9266078

*

Petr Štěpánek, 2. 7. 2024, autor je 1. místopředsedou Trikolory, zdroj: Deník TO, na snímku redaktor-normalizátor Českého rozhlasu Ondřej Konrád svou vlastní optikou.

Čtěte také: Kauza Köppl a televizní rada: Vítejte v českém právním KocourkověPět kulí v Handlové a dvojí metr pseudoliberálůObávejme se apoštolů smrti!

 

Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010. Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

4.3 16 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rob
Rob
před 15 dny

Cit.: “Něco tak ostudného jsem už dlouho nečetl. Jako kdyby na mě dýchnul smrdutý závan z těch nejodpornějších let Husákovy normalizace.” Chápu Petře Štěpánku, že se snažíte o přirovnání k něčemu, co by mělo v lidech vyvolat jakési zhnusení…, ale tady jste udělal těžkou botu. Byť se tady pořád dokola tlachá o Husákově normalizaci, neměla… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 15 dny
Odpověď uživateli  Rob

Nemáte pravdu. Husák byl nejprve 1.tajemník KSČ (1969) , později formálně generální tajemník. A ti měli rozhodující postavení, nikoliv prezident, navíc už velmi nemocný, takže musel ukončit svůj mandát předčasně. Fakt nemá cenu historii zamlčovat či okecávat. Bylo to tak a tak a proto a proto. Tak jako tenkrát byli kariéristé, kteří dokázali okamžitě otočit… Číst vice »

adam
adam
před 15 dny

Konrád a podobná hovádka boží jsou přitom skálopevně přesvědčeni, že právě oni patří mezi vzorové liberály a demokraty. Ne, nejsou to idioti, ale podlí pokrytci, kteří si chtějí zasloužit denní skývu chleby tímto hnusným způsobem…

cablik
cablik
před 15 dny

Jaký bolševismus ale korporátní fašismus pane pravičák pojmenujte věci pravým jménem nebo budete stejní jako ti havloidi. Konrád je dobře placený sluha toho režimu.

Praded
Praded
před 15 dny

Nic odpornějšího než režim a jeho hybatelé od 90 let, tady nebylo od nacistické okupace a to neustálé vytahování bolševiků a podobně, je důkazem impotence všech co se na vrcholové politice účastní od sametového převratu. Zářivou výjimkou je doktor David.

vaclav
vaclav
před 14 dny
Odpověď uživateli  Praded

Když už pravověrná modrá straka nemá jiný argument, kopne si do režimu za kterého jsme byli v mnoha oborech na čele pokroku.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 15 dny

Tohle kadrovani je otresne….Je to jedna z jejich ” hodnot”

lubkral
lubkral
před 13 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

K vůli těmto hodnotám se Havel ukouřil a uchlastal k smrti!