Pokus o převrat na Ukrajině!

Ukrajinské bezpečnostní a zpravodajské služby oznámily, že zabránily státnímu převratu, který by „prospěl Moskvě“.

Zpráva o chystaném útoku se objevila v předvečer návštěvy maďarského premiéra Viktora Orbána, který jako jediný v Evropě stále udržuje dobré vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) včera večer v Telegramu oznámila, že skupina lidí připravuje v hlavním městě Kyjevě „sérii provokací a převrat“.

Jak uvádí NBC, skupinu vedl spoluzakladatel organizace známé svými „protiukrajinskými akcemi“ od roku 2015, ačkoli jejich identita nebyla zveřejněna.

Plánovali obsadit budovu parlamentu

Šok na Ukrajině: Zalužnyj v podstatě podpořil Putinův mírový plán!

Poté, co v neděli svolali veřejné shromáždění v centru Kyjeva, podezřelí plánovali oznámit odstranění vojenského a politického vedení země od moci, uvedla SBU. Pak plánovali obsadit budovu ukrajinského parlamentu, tvrdí Ukrajinci.

Pachatelé „doufali, že rozvíří společenskou a politickou situaci v naší zemi, což by prospělo Rusku“, uvedla bezpečnostní služba, i když konkrétně neuvedla, zda za skupinou nebo jejími plány stojí Kreml.

Údajně byli zatčeni čtyři podezřelí a čelí obvinění z pokusu o rozvrácení ústavního pořádku a převzetí moci. V případě odsouzení jim hrozí až 10 let vězení, uvedla SBU.

Není to první případ, kdy Ukrajinci tvrdí, že se jim od začátku války podařilo překazit plány na svržení vlády v Kyjevě. Zajímavé je, že ke konkrétnímu incidentu došlo bezprostředně před příjezdem Orbána na návštěvu ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského a také v okamžiku postupující ruské ofenzívy na severovýchodě země.

*
 
Zdroj: Informer, překlad První Zprávy

Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010

Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

3 4 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 16 dny

Přblblé jak Vrbětice, ještě si na to měly pozvat ty análitiky z Bulharska.

cablik
cablik
před 16 dny

To je zase nějaká blamáž ale se divím že tam zatím neproběhl žádný převrat zástupná válka je prohraná a situace zoufalá.

Rob
Rob
před 16 dny

Jen lžou a lžou. Lhali vždy. Lhali za fricka, lhali za Brežněva, lhali za Kravčuka, lžou dodnes. Lhaní je jejich národní zvyk.

oldo
oldo
před 16 dny
Odpověď uživateli  Rob

Ano,a je typické, že pokud se nám to hodí věříme jim a pokud ne, nazýváme je lháři.Jak říkala moje babička,jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.Myslím obecně,ne vás.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 16 dny
Odpověď uživateli  oldo

Nebude problem na vasi strane?..Co se pokusit vyhodnocovat?

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 16 dny
Odpověď uživateli  oldo

Jen to,ze ” indetifikovali” 4 lidi…Mate predstavu,co vsechno je potreba k prevratu?

Praded
Praded
před 16 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

U nás máme cca 50.000 ziskových neziskovkářů a pokud nová vláda neprosadí emerický zákon FARA do posledního písmene, tak se nic nezmění.