Média nám blbnou hlavy jako šmejdi na předváděčce

Jan Šustek
11. 3. 2014 zdroj zde
Je český novinář ještě pořád na straně Čechů? Jde českým politikům o zájmy Česka, nebo už jen o zájmy Bruselu? Opravdu hájí Evropská unie zájmy Evropanů, nebo pouze plní příkazy USA?
I přes nevybíravé mediální tlaky a pokusy vnutit občanům oficiální názor o statečných kyjevských “revolucionářích,” podporovaných vyslanci Česka, pány Kocábem, Schwarzenbergem, či Štětinou si dokázali zachovat svůj vlastní názor. Kupodivu, jak z řad pravicového tak i levicového tábora. Mediální předváděčka a vnucování informačních šmejdů u většiny občanů naštěstí nezabralo.

Každý den na veřejnost prosakují zprávy o těch, kteří skutečně zosnovali násilnický převrat a v čím zájmu vlastně je. Zatímco my se oháníme lidskými právy a jsme zastánci tvrdých opatření, Británie, Německo, Francie a další země čile s Ruskem dál obchodují.

Daniel Solis – V telefonátu vysoké komisařky EU pro zahraničí Catherine Ashton a hlavy estonské diplomacie Urmase Paeta, který získala ukrajinská bezpečnostní služba, Paet sdělil,že odstřelovači, kteří stříleli na lidi v Kyjevě, byli najati předáky Majdanu – tedy tehdejší ukrajinské opozice proti Janukovyčovi. Řekl, že všechny doličné předměty, které mu ukázali, svědčí o tom, že protestující a příslušníky pořádkových orgánů zabíjeli stejní odstřelovači a že za těmito odstřelovači nestál Janukovyč, ale někdo z nové vládní koalice.

U bývalého ministra zahraničí Schwarzenberga se zaujatým a hloupým výrokům nedivme, je mu to vlastní a jako člen Trilaterální komise musí plnit uložená zadání. Ale ostatní politici by měli ve svých výrocích v prvé řadě hájit zájmy České republiky a jejich občanů a nenechat se zmanipulovat USA a EU.

I přes veškerou snahu různých politických dobrodruhů z Česka, EU i USA se nenechme zatáhnout do úmyslně vyvolaného válečného konfliktu, který nás může pouze poškodit. Opravdu je v zájmu Česka zdražení ropy, plynu a utlumení zahraničního obchodu?

Němci se chovají vůči Číně i Rusku velmi slušně a pak z toho mají dobrý obchod. Bursík nám tady při návštěvě Číňanů v Parlamentu vytahoval vlaječky Tibetu a Taiwanu. Ať se tady ale pak nediví, že se našim občanům daří špatně, protože tohle jsou jediné oblasti světa s ekonomickým růstem a my s nimi takto kazíme zahraniční obchod a Česká republika je na zahraničním obchodu závislá. Vzpomeňme si na to, co nám tu udělal náš milovaný prezident Havel. První co udělal, bylo, že zarazil zbrojní průmysl a Československo v té době mělo sedm procent světového trhu.

Znovu se v USA objevily návrhy na umístění radaru a cizích vojsk v Česku! Copak jsme nějaké ovce, abychom si nechali stavět na našem území cizí základny a sloužili jako nástroj vydírání mezi velmocemi? Ta doba, kdy tady zval cizí vojska Topolánek s “Arizonskou pěnicí” Vlastou jsou už naštěstí minulostí.

Daniel Solis – „Ruská populace na Krymu se po právu cítí být ohrožena západoukrajinskými fašisty, kteří jsou známi svou nenávistí k Rusům a mají velmi dlouhé tradice boje proti Rusům. Nedivím se, že se obávají etnických čistek. Lidé, kteří jsou dnes u moci v Kyjevě a jsou stoupenci ideologie Stepana Bandery, tak je celým životem pohání zášť k Rusům. Navíc Rusové mají na Krymu svou vojenskou základnu, čili mají právo, aby se tam jejich vojska pohybovala. Mohou tam mít dle smluv až 25 tisíc vojáků. Rusko nabídlo všem obyvatelům Krymu, kteří mají pocit ohrožení, ruské pasy.”

Pokud mají bruselští úředníci válečné choutky a chtějí bojovat, nikdo jim nebrání, ale za své! Snad si dnes dokáže uvědomit i ten největší protiruský fanatik, že v tomto konfliktu nejde o žádnou demokracii a lidská práva, ale pouze o moc a peníze. A z minulosti víme, že na takové choutky válečných štváčů jsme dopadli vždy my, “obyčejní lidé”!