Evropa zuří, že si Putin dovolil odvetu za sankce, a svádí ekonomický propad na Kreml

8. 8. 2014   zdroj

Že by snad Evropu vedla banda nevolených idiotů, nebo …, to tak bude. Poté, co slepě páchali všechny ty propagandistické eskamotáže, co jim kolem Ukrajiny podstrkovaly US, a zrovna tak slepě za US šly do jednoho US inspirovaného kola sankcí za druhým, i když v odvetě za ně bude Evropa na rozdíl více izolovaných US v první linii, tak to teď vypadá, jako by Evropa byla naprosto šokovaná a rozlícená z toho, že po pár kolech eskalací sankciček, Rusko nakonec rozpoutává své vlastní sankce.

Včera oznámilo 1 roční zákaz na všechny dovozy potravin z Evropy, což je cosi, což dále Evropu potopí do třetího ponoru do recese, který už včera udeřil v Itálii.
Evropa je ve skutečnosti tak ohromená touto neočekávanou „politicky motivovanou“ odvetou Ruska, že vydala tiskové prohlášení.


Prohlášení mluvčího Komise k oznámeným opatřením Ruské federace
Evropská unie lituje oznámení o opatřeních Ruské federace, která se zaměří proti dovozu potravin a zemědělských produktů. Toto oznámení je jasně politicky motivované. Komise tato předmětná opatření vyhodnotí, jakmile bude mít více informací o jejich plném obsahu a rozsahu. Zdůrazňujeme, že restriktivní opatření Evropské unie přímo souvisí s ilegální anexí Krymu a s destabilizací Ukrajiny. Evropská komise zůstává oddaná de-eskalaci situace na Ukrajině. K tomuto úsilí by se měli přidat všichni. Po plném vyhodnocení opatření Ruské federace Komisí si rezervujeme právo přijmout odpovídající akce.

Putin určitě čeká, že Evropská komise také, než se začne třást strachy, vydá #hashtag.
Jen pro ukázku, jak až je Evropa mimo mísu, jsme si přečetli také, že je připravena na Rusko žalovat u Světové obchodní organizace (WTO), aby Rusko přiměla zrušit ruský zákaz na zemědělský dovoz, řekl ITAR-TASS evropský diplomatický zdroj.

„Politicky motivované rozsáhlé obchodní restrikce jsou přímým porušením pravidel WTO, která se Rusko zavázalo dodržovat,“ řekl tento diplomat. „Tato opatření důkladně zanalyzujeme, a pak předložíme WTO relevantní požadavek.“
Tento zdroj dodal, že Evropská komise začne analyzovat ruský zákaz dovozu ze států EU, jakmile bude publikován oficiální seznam zakázaného zboží.
Rada EU by mohla v souvislosti s ruskou reakcí na evropské sankce svolat nouzové zasedání.
Je zatím brzy, aby se řeklo, že EU přijme opatření v reakci na ruský zákaz dovozů potravinářských produktů z Evropy, řekl tento zdroj.
„Zaprvé je nezbytné si prohlédnout a analyzovat oficiální seznam produktů, které Moskva zamýšlí zakázat. Poté budou přijímána rozhodnutí jak na evropské, tak na národní úrovni,“ zdůrazňuje zdroj.

Pointa: „Ruský zákaz zemědělských dovozů z Evropské unie je „nezodpovědné opatření“, které může vést ke ztrátám miliard euro jak pro evropské, tak pro ruské spotřebitele, řekl tento zdroj ITAR-TASS.“

Jinými slovy, Evropa si fakt myslela, že bude pokračovat v eskalacích, aniž by jí to Rusko vrátilo. Pokud to nechápete, podívejte se znovu na první odstavec.
Mezi tím evropská proti-odveta proti ruské odvetě za evropskou sankční agresi určitě učiní z už tak zlé války ještě horší. Obchodní válka je ve skutečnosti tak zlá, že závěj, co byla na úrovni Q1, bude se „zlým Putinem na Q3. Od Bloomberg:

Krize ve východní Evropě se projevuje jako přinášející známky zborcení ekonomického výhledu Maria Draghiho.
Vrší se důkazy, že konflikt na Ukrajině a sankce Evropské unie proti Rusku Vladimira Putina podvrací zotavení euro-oblasti, které president Evropské centrální banky (ECB) popsal jako slabé. Spolu s tím se předpokládá, že ECB podrží úrokové sazby skoro na nule a zdrží se jakýchkoliv nových politických opatření, takže Draghi se nejspíš bude potýkat s otázkami, jak plánuje udržet ekonomiku na vzestupu.
ECB má možná málo nástrojů ke zmírnění dopadů politických turbulencí, o kterých evropské společnosti počínaje Anheuser-Busch InBev NV (ABI) až po Siemens AG (SIE) říkají, že poškozují jejich business. Té soustavě opatření zavedené v červnu potrvá nějakou dobu, než se začnou projevovat, a tvůrci politik prozatím ještě brání rozběhu programu plnocenného skupování aktiv.
„Zotavení eurozóny je velice křehké a makroekonomická situace velice vrtkavá,“ řekl Andew Bosomworth, výkonný ředitel Pacific Investment Management Co. v Mnichově. „Očekávejte, že Draghi bude pracovat na rozlévání se rizika šířícího se z rusko-ukrajinské krize.“

To je ironické, protože přesně tohle jsme říkali, že nastane, když jsme předpovídali, že Putin se brzy stane Draghiho nejlepším kamarádem, jelikož v důsledku Putinovy „agrese“ nebude mít Draghi „na výběr“,nic než posílení evropského monetárního šílenství, které v poslední době přešlo do šedé zóny přítmí NIRP ještě někam za králičí norou.
Nakonec se Bloomberg opravdu správně dotkl toho, o čem ta eskalace obchodní války z poslední doby je, a to v článku „Ruské sankce urychlují příchod ohrožení dominance dolaru.“

Sankce US a Evropské unie proti Rusku hrozí, že vyvolají spěch s kroky odklonu od dolaru, které bublají pod pokličkou už od globální finanční krize.
Jedním z míst, kde je tento posuv evidentní, je Hong Kong, kde prodeje dolaru vedly centrální banku k tomu, aby jich od 1. července $9,5 miliardy nakoupila a zabránila tak raketovému posilování své měny, jelikož sankce rozdmýchaly spekulace o záplavě peněz z Ruska. OAO MegaFon, druhý největší ruský bezdrátový operátor, přesunul některé držby dolarů do tohoto města. Obchodování čínských yuanem oproti ruskému rublu, jak uvádí Moskevská burza, vylétlo do 31. července nejvíce od konce roku 2010.

Ač nikdo nenaznačuje, že by dolar někdy v blízkém výhledu ztratil svůj status jako hlavní obchodní měna, tak ale jeho dominance je na ústupu. Sdílení zelených bankovek světem jako globálních rezerv se scvrklo pod 61 procent z více než 72 procent v roce 2001. To bušení bubnů blížícího se nebezpečí zdáli se od finanční krize v roce 2008 jen posiluje, tedy od události, která začala v US, když už druhotně financované hypotéky úplně vyhnily, a největší země vynořujících se trhů včetně Ruska začaly vyhlašovat, že budou provádět více obchodů ve svých měnách.
„Cože, nikdo to nenaznačuje?“ My to už dávno naznačujeme!

Co se týče propagandistického prostředí, scéna je už ale stanovená: