Srbové jasně k nátlaku z EU: Sankce na Rusko neuvalíme! Srbsko bude vyvážet své mléčné výrobky do Ruské federace

Avatar
Původní autoři

25. 8. 2014 / zdroj

Vedení Evropské unie vytvářelo tlak na vládu Srbska, aby tato balkánská země, která byla likvidována pod praporem EU a USA bombardováním a byla této balkánské zemi uloupena její část, Kosovo, mezinárodním terorismem v organizaci USA, aby uvalila sankce na Ruskou federaci. Srbsko jasně odpovědělo: 

Nebudeme přijímat žádné sankce vůči Rusku. Rusko je přítel, Rusko je spojenec. Navíc ruský dozorčí orgán Rosselchoznadzor nad potravinovým trhem povolil srbským podnikům import mléčných výrobků do Ruska a dalších zemí Celní unie. Informuje o povolení Hlas Ruska.

Srbsko je jednou z mála evropských zemí, kterou nezasáhlo embargo na dovoz potravin, které zavedla Ruská federace jako odpověď na sankce Západu. Důvodem je racionální postoj vůči Rusku, jako k přirozenému slovanskému partnerovi ze strany Srbska.

Místopředseda srbské vlády, ministr vnitřního a zahraničního obchodu a telekomunikací Rasim Ljajič prohlásil, že jeho zem může rozšířit vývoz svých potravin do Ruska ze 172 milionů dolarů v roce 2013 až na 300 milionů dolarů v letošním roce.