To je ale divná náhoda.


7. 8. 2014   zdroj

Analytik Kotrba našel šokující souvislost mezi Obamou a smrtícím virem ebola. Přečtěte si to raději sami: 

V Africe se rozpoutala epidemie eboly, která již zabila stovky lidí. Zároveň americký prezident Barack Obama oznámil na summitu USA-Afrika zapojení více než 30 miliard dolarů investic do Afriky. Náhoda? Takto podle politického a mediálního analytika Štěpána Kotrby vypadá soupeření o vliv nad Afrikou mezi Spojenými státy a Čínou.
„A že ta ebola vypukla zrovna ve chvíli, kdy se koná summit USA-Afrika, na kterém je více než 40 hlav států a vlád spolu s představiteli Washingtonu, na kterém americký prezident Barack Obama oznámil zapojení více než 30 miliard dolarů veřejné podpory a soukromých investic do Afriky, když zároveň vyzval africké vůdce ‚vytvořit politické a ekonomické prostředí pro podnikání‘?“ diví se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz politický a mediální analytik Štěpán Kotrba.

„Jo, a zrovna v tu chvíli najdou Američané ‚zázračné sérum‘, které vyvinuli jako součást výzkumného programu podporovaného po dobu deseti let od americké armády??? Trochu moc náhod najednou,“ dodává a přikládá několik fakt a důkazů.

V Bílém domě totiž proběhl třídenní summit, na který prezident Obama pozval padesát afrických lídrů. Slíbil, že USA investují v Africe více než 33 miliard dolarů. „Inu, i tak může vypadat soupeření mezi USA a Čínou o vliv na černém kontinentu,“ komentuje to Kotrba pro ParlamentníListy.cz.

V současné době také v západní Africe řádí vir ebola, který má na svědomí téměř tisíc lidských životů. Epidemie vypukla v únoru v Guineji a kvůli přeshraničním stykům se rozšířila i do Sierry Leone a Libérie, následně i dalších států. Proti ebole neexistuje dosud žádný lék ani vakcína, ovšem před pár dny se objevilo sérum firmy Mapp Biopharmaceutical ze San Diega. To výrazně urychlilo uzdravení amerického lékaře a zdravotnice. V pondělí firma oznámila, že začala jednat s vládními a obchodními partnery o navýšení výroby.
Celý text Štěpána Kotrby psaný pro ParlamentníListy.cz:

A že ta ebola vypukla zrovna ve chvíli, kdy se koná summit USA-Afrika, na kterém je více než 40 hlav států a vlád spolu s představiteli Washingtonu, na kterém americký prezident Barack Obama oznámil zapojení více než 30 miliard dolarů veřejné podpory a soukromých investic do Afriky, když zároveň vyzval africké vůdce “vytvořit politické a ekonomické prostředí pro podnikání”? Jo, a zrovna v tu chvíli najdou Američané “zázračné sérum”, které vyvinuli jako součást výzkumného programu podporovaného po dobu deseti let od americkou armádou??? Trochu moc náhod najednou. Inu, i tak může vypadat soupeření mezi USA a Čínou o vliv na černém kontinentu…

Fakta 1
Experimentální lék zvaný ZMapp je vlastněn kalifornskou laboratoří Mapp Biopharmaceutical Inc. a financován z rozpočtu US Army Medical Research Institute of Infectious Disease a Defense Threat Reduction Agency. ZMapp se skládá ze tří protilátek – z rostliny rodu Nicotiana a dvou dalších sloučenin, známých jako MB-003 a ZMAb. Je od října 2009 patentován vládou USA.

Na vakcíně od února 2013 pracuje firma NewOdkaz Genetics, dceřinná firma BioProtection Systems Co. se sídlem v Ames. Uzavřela s US Defense Threat Reduction Agency, která působí v rámci ministerstva obrany, smlouvu za 1. milion dolarů, aby přiblížila vakcínu Ebola k testování na lidech. Farmaceutická společnost získala licenci na vakcínu Ebola v roce 2009 od veřejné zdravotní agentury Kanady, původního vývojáře vakcíny. Společnost uvedla, že vakcína Ebola byla na 100 procent účinné v prevenci smrtící infekce, pokud je podávána primátům před tím, než jsou nakaženi. Vakcína má také “významný účinek”, pokud je podávána zvířatům, která obdržela potenciálně smrtelnou dávku viru. Vakcína bude vyráběna v Iowě. Místa pro testování na lidech musí být ještě stanovena.

Fakta 2

Americké firmy Marriott, Coca-Cola a General Electric a další se na summitu USA-Afrika zavázaly k investicím v celkové hodnotě 14 miliard dolarů v oblasti energetiky a vodárenství (oboje klíčové infrastrukturní investice – především státní), pohostinství a stavebnictví (ubytovny – hotely pro americké poradce, domácí zákazníci asi na Marriot nemají peníze), bankovnictví a informačních technologií (služby pro americké poradce), jakmile zde bude “politické a ekonomické prostředí pro podnikání” .

Americká administrativa dá dodatečně příspěvek ve výši 7 miliard dolarů na podporu vývozu a očekává, že průmysloví giganti naváží “silné ekonomické vazby s jednou z nejslibnějších oblastí na světě, pokud jde o růst”.

Mezinárodní měnový fond očekává, že africká ekonomika poroste o 5,8% v roce 2015 americký ministr financí Jacob Lew připomenul v úterý, že Afrika je “druhou nejrychleji rostoucí ekonomikou na světě.”

Obama na summitu mluvil dlouze o odpovědnosti na bedrech afrických vůdců: “Je to velmi důležité, protože tyto investice, klíč k dalšímu období růstu v Africe, není ve Státech, ale v Africe. Kapitál je jedna věc. Rozvojové programy jsou druhá věc. Ale právní stát je ještě důležitější. Lidé musí být schopni poslat zboží bez placení úplatku něčímu bratranci “, zdůraznil.

Obama také řekl, že chce žít s Afričany v “bezpečnosti a míru”.

John Kerry varoval před “extremisty”, kteří ohrožují hospodářský rozvoj kontinentu.

Susan Rice, poradce pro národní bezpečnost v Bílém domě, tvrdila, že Afriku ohrožuje příliš časté spojení s “konflikty, nemocemi a chudobou”….
 
Fakta 3

Virus Ebola se poprvé objevil v roce 1976 s mírou mortality dosahující 50 (kmen viru Sudan) až 90% (kmen viru Zaire). Epidemie vypukla v Zairu a Súdánu, téměř současně, s intenzitou úmrtnosti 88% v Zairu a 66% v Súdánu, s 500 případy. Pracovat s virem Ebola se smí (mimo samotné místo epidemie) pouze v laboratořích se 4. úrovní bezpečnosti (AIDS je Level 3 patogen). V Africe téměř nikde nejsou. Určitě ne v Libérii… Virus Ebola může být rozšířen lidmi, když cestují z jednoho místa na druhé či prostřednictvím obchodu a cestovního ruchu.

Po několika letech, kdy o Ebole nebylo ani vidu, ani slechu, se objevily jednotlivá, od sebe oddělená ohniska právě nyní. Všude prakticky naráz. V současné době byl jako primární zdroj potvrzen výskyt kmene Zaire v Guineji v oblasti řeky Mano. Následně v Libérii, Sierra Leone a v nigérijském Lagosu, největším městě subsaharské Afriky. Možná už je první případ viru Ebola i v Mexiku.

První případy eboly zachytily guinejské úřady na jihu země, podezření na smrtelné onemocnění se potvrdilo i v hlavním městě Conakry. Ebola se vyskytla i v  Guéckédougou, Macenta a v prefektuře Dabola .

V současné době probíhá epidemie kmene viru Zaire, který se šíří tělesnými tekutinami, při nízké úrovni hygieny, nedostatku vody a kanalizace a při kontaminací zdrojů pitné vody, které nejsou na patřičné úrovni. Případně nízkou úrovní hygieny a použitím kontaminovaných jehel a stříkaček v nemocnicích. Kontaktem s tělesnými tekutinami se rozumí také nechráněný pohlavní styk s osobou, která onemocněla. “Nemyslím, že by si myli ruce, když nemají dostatek vody k pití,” konstatoval Ibrahim Touré, ředitel neziskové organizace Plan Guinea.

Americký specialista na epidemie David Quammen řekl, že současná epidemie viru Ebola je jen generálkou další velké pandemie.

V roce 1996 vyšla kniha Toma Clancyho Z rozkazu prezidenta (Executive Orders, česky BB art, 1998). “V Iráku je zavražděn prezident, Irák se slučuje s Iránem. Na Středním východě tak vzniká nová velmoc, která se zcela jistě nespokojí se současnými hranicemi. Čínské nároky na Tchajwan rovněž jak se zdá znovu ožily a Indie by chtěla Srí Lanku. A Ryan, který přišel k úřadu prezidenta jako slepý k houslím, po zabití svého předchůdce a zničení Kongresu, stojí doma před problémy, když vyšla najevo jeho účast v určitých zpravodajských operacích. Vše je však nově zastíněno otázkou přežití amerického lidu, když jsou Spojené státy vystaveny biologickému útoku virem Ebola.” Při útoku zahyne americký prezident, podstatná část zákonodárců, prakticky celá vláda a řada soudců…

Americké CDC řeklo, že vypuknutí epidemie v západní Africe nepředstavuje významné riziko pro USA.

Liberijská prezidentka Ellen Johnsonová-Sirleafová ovšem vyhlásila kvůli ebole v zemi mimořádný stav. Podle prezidentky rozsah epidemie představuje hrozbu pro bezpečnost státu. V Libérii byla Ebola pouze v roce 1995, kdy byl nakažen jeden člověk kmenem CIEBOV, původem z Pobřeží slonoviny. Přežil. V roce 1994 se vědec, pracující na Pobřeží slonoviny s virem Ebola nakazil poté, co prováděl pitvu divokého šimpanze. Onemocnění mělo mírnou formu a vědec se plně uzdravil. Léčili ho ovšem ve Švýcarsku.

V Sierra Leone, kde má současná epidemie premiéru, nasadili vojáky na stráž pacientů v karanténě . Většina z klinik v zemi, schopné přijmout pacienty s virem Ebola, jsou v Kailahun a Kenema. Vojáci “odrazují příbuzné a přátele pacientů s Ebolou od násilných pokusů brát je z nemocnice bez lékařského souhlasu”.

V Libérii se ebolou nakazil americký lékař. Vláda uzavřela hlavní nemocnici v hlavním městě po nákaze španělského kněze, několika zdravotních pracovníků a misionářů.

V Saúdské Arábii první podezření na případ během cesty ze Sierra Leone vyvolalo obavy z možného globálního rozšíření. Saúdská Arábie oznámila smrt muže, který byl podezřelý z infekce virem.

Senegal uzavřel pozemní hranice s Guineou, aby se tak zabránilo dalšímu šíření eboly, Mauritánie zavřeno všechny přechody podél řeky Senegal. Ebola dorazila do Nigérie, zemřel na ni muž z Libérie. Všechny potvrzené a podezřelé případy hlášené v Libérii a Sierra Leone cestovaly před nástupem nemoci z Guineje. Saúdská Arábie zastavila vydávání víz pro muslimskou pouť do Mekky pro všechny muslimy z Guineje a Libérie. Maroko zesílilo lékařský dohled na letiště Casablanca , regionálnín centru pro lety z a do západní Afriky.

Mapa chronologie výskytů viru Ebola CDC “Chronology of Ebola Hemorrhagic Fever Outbreaks” je na serveru amerického Národního centra pro infekční choroby a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí spolu s odkazy na všechny případy..

Fakta 4

Tři zahraniční misionáři – španělský kněz, občan Konga a občan Rovníkové Guineje byli pozitivně testováni na virus v liberijském hlavním městě Monrovii. Miguela Pajarese, španělského kněze bratrstva San Juan de Dios, který byl pozitivně testován na virus Ebola, budou z rozkazu ministerstva zdravotnictví “hostit” na uzavřeném epidemiologickém oddělení ve třetím a čtvrtém patře nemocnice Carlos III v Madridu, neboť se vrací do Španělska z Libérie na palubě speciálně upraveného A310 Airbus z madridské letecké základny Torrejon de Ardoz . Jenže nemocnice má izolaci pouze Level 2, i když je zde negativní tlak pokoje. Takže zdravotníci i média jsou zděšeny. Virus se dostal s rizikem úniku na evropský kontinent…

Americká žena, nakažená Ebola virem a druhý americký pacient byli evakuovaní z místa epidemie v západní Africe a dorazili už do Spojených států k léčbě. V USA je pouze deset nemocnic s izolací Level 4. Po přistání malého evakuačního letadla Gulfstream III málo známé letecké společnosti Phoenix Air Group, která se specializuje na “podivné” vládní úkoly různých federálních agentur včetně toho, že slouží jako letecká ambulance pro Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), na vojenské letecké základně Dobbins Air Reserve Base v Mariettě v Georgii byla 60letá pacientka převezena v ochranném oděvu sanitkou do do speciální izolace fakultní nemocnice Emory v Atlantě ve státě Georgia. Její kolega, misijní lékař (33), byl také přijat do péče na zvláštním oddělení ve stejné nemocnici. Oba pracovali pro křesťanské humanitární organizace v Libérii. Oba pacienty léčí experimentálním lékem ZMapp poté, co kontaktovali americké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Tři zmrazené lahvičky léku byl nejdříve letecky převezeny do Libérie a poté oba pacienti byli transportováni. Třetí americký pacient je v nemocnici Mount Sinai v Manhattanu a je v současnosti testován na výskyt Eboly. Muž, který nedávno navštívil západní Afriku, přišel na pohotovost s “vysokou horečkou a poruchou gastrointestinálního systému”.

Společnost Phoenix Air Group získala zakázky amerického ministerstva obrany, ministerstva vnitra a ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb, která provozuje CDC. Zajišťovala také letecké služby pro ministerstvo spravedlnosti a NASA. Vlastní 45 letadel.

Z Dobbins Air Reserve Base se letouny C-130 Hercules a Lockheed C-5A Galaxy přepravují jednotky rychlého nasazení v bojové pohotovosti na podporu operací kdekoliv na světě. Je vybavena i vojenskou lékařskou jednotkou.

Fakta 5

British Airways zrušila lety do Libérie a Sierry Leone až do konce srpna “kvůli zhoršující se zdravotní situaci v obou zemích.” V Sierra Leone bývalý ministr mládeže a vzdělávání Lansana Nyallah řekl státní televizi, že sám ztratil devět členů rodiny na nákazu virem Ebola.

Sierra Leone zaznamenala nejvyšší počet 646 případů a 273 úmrtí. Celkem bylo dosud nakaženo 1711 osob, zemřelo už 932. WHO svolala mimořádnou schůzi o vypuknutí epidemie viru Ebola, která je nejničivější v dějinách. Epidemie je nyní tak rozsáhlá, že můžeme očekávat, že bude trvat ještě několik měsíců. Pax Americana v Africe bude trvat ještě déle.