Ukrajina: Tak jak je to s těmi ruskými vojáky?

Avatar
Původní autoři

28. 8. 2014 / zdroj
Zatímco bakalapress a babišpress, Hnědé Právo a ulhaná “naše” televize rozjíždějí další protiruskou kampaň (na malajsijské letadlo se jaksi zapomnělo), nezávislé internetové zdroje přinášejí trochu jiný pohled, než jak to malují malérečky z NATO a servisních agentur masové manipulace. Nová republika se snaží přinášet pohledy i z druhé strany.

Premiér mezinárodně neuznané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko:

„Dávají nám velmi mnoho otázek v souvislosti s tím, jak mohla DLR z různých samostatných polopartyzánských oddílů vybudovat mocnou armádní organizaci, která je nejenom schopná klást odpor ukrajinským ozbrojeným silám, ale i vítězit v poli. V Kyjevě a na Západě pořád opakují, že sem vojensky vtrhlo Rusko, aby dokázali nějakým způsobem zdůvodnit ty drtivé porážky, které ukrajinskou armádu pronásledují již nejeden měsíc. Nikdy jsme před nikým neskrývali, že je mezi námi mnoho Rusů, bez jejichž pomoci by nám k dnešnímu dni bylo velice těžko a velice těžce by se nám bojovalo. Myslím si, že za celou tu dobu jich postupně bylo v našich řadách okolo 3-4 tisíc. Mnozí již odjeli domů, ale více jich zde zůstalo. Bohužel někteří z nich i zahynuli. Není tajemstvím, že mezi dobrovolníky z Ruska je mnoho bývalých kádrových vojáků. Oni s námi bojují, protože chápou, že je to jejich povinnost. Víte, já si myslím, že jenom mezi Rusy existuje takový zostřený pocit hoře a soucitu k lidskému utrpení. Pouze oni mohou jet na jakékoliv místo na světě a bojovat za nezávislost a svobodu lidí. Vzpomeňte si na Španělsko, na Srbsko. Je možné vyjmenovat mnoho dalších míst a států. Tím spíše jsou zde s námi, s obyvateli Donbasu, protože jsme s nimi pokrevními příbuznými. Velice děkuji.“

Zdroj: Politikus.ru

…a co z toho udělaly Novinky a co „stínový ukrajinský ministr obrany“ Dolejší

Stanův komentář: Ukrajinský prezident se kvůli „invazi ruské armády“ předčasně vrací ze zahraniční cesty, korporátky rozjíždějí další protiruskou kampaň. Osobně jsem přesvědčen, že pokud by se do bojů zapojila ruská armáda, nebavili bychom se v tuto chvíli o dobytí Novoazovsku a tažení na Mariupol, ale o bojích u Charkova, Záporoží a Melitopole.