“Odborníci” na barevné revoluce z USA navštíví Vladivostok

Avatar
Původní autoři

26. 10. 2014   zdroj
Výsadek amerických podněcovatelů a organizátorů “barevných revolucí” letí do Vladivostoku. Politici Primorja jsou přesvědčeni, že USA chtějí ovlivnit místní politiku a “ohmatat” nálady v regionu. Ruský Dálný východ vyvolal zvýšený zájem zástupců ministerstva zahraničních věcí. Hned tři vysoce postavení pracovníci amerického ministerstva zahraničí, mezi nimiž je i zástupce Victorie Nuland, proslavené rozdáváním sušenek na Majdanu, navštíví do konce října Vladivostok. 

Politici Primorja konstatují, že USA se začínají aktivně vměšovat do vnitřních záležitostí Ruska a pravým účelem návštěvy zahraničních hostů je sondování nálad veřejnosti v regionu.

Ruská strana je podle expertů povinna adekvátně reagovat na podezřelé chování včetně vyhoštění ze země, oznámila RIA PrimaMedia na Dálném východě.

První návštěva zástupců ministerstva zahraničních věcí se bude konat již v nejbližších dnech. V období od 23. do 28. října přijede do Vladivostoku analytička odboru pro Rusko a Eurasii ministerstva zahraničí USA Beverly de Wald. Otevřené zdroje na internetu odhalují bohatý “osobní list” Američanky při šíření demokracie amerického modelu po celém světě. Beverly de Wald pracovala například jako vicekonzul v Pákistánu, kde podporovala Pákistánce loajální k politice USA, organizovala jejich cesty do USA.

Později se přemístila do Iráku, kde se soustředila na kariéru konzula pro politické záležitosti. Wald byla také zaměstnankyní amerického velvyslanectví v Prištině (Kosovo), kde pomáhala vládě této republiky sestavit a přijmout deklaraci nezávislosti. V roce 2008 byla de Wald s misí v Afghánistánu. Zde učila místní kmeny základům místní samosprávy. Souběžně psala články pro Ministerstvo obrany USA, v nichž vysvětlovala, jak má americká armáda vtrhnout do jednotlivých oblastí Afghánistánu.

Od 24. do 25. října bude ve Vladivostoku první zástupce náměstka ministra zahraničních věcí pro evropské a euroasijské záležitosti Paul Jones. Je zástupcem Victorie Nuland. Té samé Nuland, která se stala všeobecně známou díky prokázaným skutečnostem v souvislosti s aktivní účastí na přípravě nezákonného státního převratu na Ukrajině.

Pokud jde o jejího zástupce, který se rozhodl poctít svojí přítomností Vladivostok, tak Paul Jones Wayne “zazářil” při práci v operačním středisku ministerstva zahraničí USA v období pádu komunistických režimů ve východní Evropě, při americké invazi do Panamy, při převratu na Filipínách. V letech 1992 až 1994 pracoval tento Američan na americkém velvyslanectví v Moskvě. V době agrese USA a NATO proti Jugoslávii působil na Balkáně (Bosna a Hercegovina, Makedonie). Za “mimořádné zásluhy” byl později jmenován ředitelem balkánských destinací v agentuře pro Evropu a Eurasii ministerstva zahraničí USA.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová