Top expert na biologické zbraně tvrdí: Ebola pochází z laboratoře


26. 10. 2014  zdroj
 
Server Washington Blog uskutečnil rozhovor s jedním z předních amerických odborníků na výzkum a nebezpečí smrtících bakterií, Dr. Francisem Boylem.

Dr. Boyle napsal zákon biologických zbraní v boji proti terorismu z roku 1989 (Biological Weapons Anti-Terrorism Act of 1989) a americké prováděcí právní předpisy k Úmluvě o biologických zbraních z roku 1972.

 Dr. Fr. Boyle sloužil jako člen představenstva Amnesty International (1988-1992) a je profesorem mezinárodního práva na University od Illinois.

Washington Blog: Nedávno jste uvedl, že laboratoře v západní Africe provozované Centrem pro kontrolu léčiv a nemocí (CDC) a Tulane University dělají výzkum biologických zbraní. Jaké máte o tom důkazy?

Zmínil jste se, že mapa CDC ukazuje, že se tyto laboratoře nachází na západním pobřeží Afriky?

Dr. Francis Boyle: Ano. Mají jednu laboratoř v Monrovii ( hlavní město Ebolou postižené Libérie), jednu v Kenemě, Siera Leone, (třetí největší město zasažené Ebolou), která byla letos v létě uzavřena, protože místí vláda byla přesvědčena, že to byla vakcína Tulane, která celou pandemii odstartovala.

A pak mají ještě jednu v Guinei, kde byl ohlášen první případ zasažení Ebolou.

Všechny tyto laboratoře se zabývají ofenzivní a defenzivní biologickou válkou.

Americký vojenský zdravotní výzkumný institut USAMRID (U.S. Army Medical Research Institute for Infectious Diseases) tam byl také. Takže je jasné, co se tam děje.

CDC má dlouho historii v práci s biologickými zbraněmi. I já jsem se účastnil práce s biologickými zbraněmi v Sieře Leone, v roce 1988.

Washington Blog: A jak to všechno víte? Viděl jste oficiální dokumenty?

Dr. Francis Boyle: Oficiální vládní dokument Biological Defense Research Program květen 1988, jsem analyzoval ve své knize Biowarfare and Terrorism.

Je zřejmé, že američtí výzkumníci na biologické zbraně použili Libérii, aby se pokusili obejít Úmluvu o biologických zbraních. A CDC je po celá léta až po uši v práci na biologických zbraních.

Vždy se snaží ospravedlnit vývoj útočných zbraní tím, že prohlásí, že to dělají pro „obranné“ účely. To je lež a vždy to byla lež.

Je to případ týkající se Eboly a každé jiné biologické zbraně, kterou si můžete představit.

Washington Blog: Porušuje tento druh výzkumu Úmluvu o biologických zbraních?

Dr. Francis Boyle: No, samozřejmě! Také to porušuje zákon o biologických zbraních v boji proti terorismu (Boyle tento zákon osobně napsal), který byl schválen jednomyslně oběma komorami Kongresu Spojených států a podepsán prezidentem Bushem mladším.

Washington Blog: Obama nedávno prohlásil – jak byl citován v článku New York Times- , že „okleští“ tento typ obranného výzkumu, nebo jej pozastaví.

Věříte mu?

Dr. Francis Boyle: To je nesmysl. Přečtěte si tento článek (článek New York Times, který hovoří o náhlé změně vedení Obamovou administrativou v laboratořích vytvářejících smrtelnější verze bakterií, které jsou již i tak smrtelné.)

Důvod, proč to zastavili je, aby se mohli krýt, protože vědí, že tento druh práce stojí za vypuknutím Eboly v západní Africe.

Ale to je v podstatě přiznání