Přes Bulharsko vozí vojenskou techniku na Ukrajinu

Avatar
Původní autoři

15. 1. 2015 AC 24
Bulharské redakci Hlasu Ruska to řekl předseda bulharské politické strany Ataka Volen Siděrov. Podl enázoru bulharského politika, Bulharsko nejen, že Ukrajinu zásobuje vojenskou technikou, ale ještě se účastní her CIA a dodává vojenskou techniku islamistům v Sýrii a Iráku.V této chvíli se Bulharsko v bitvě proti Rusku postavila na stranu Washingtonu, sdělil Hlasu Ruska Volen Siděrov. Dodal, že v rámci parlamentní kontroly bude politická strana Ataka od současného režimu požadovat odpověď na otázku, zda videonahrávka potvrzuje oficiální politiku Bulharska, nebo zda se jedná o pašování zbraní.

Volen Siděrov: Tento materiál natočil můj kolega 10. prosince. Tvrdí, že viděl podobné kolony i v předešlých dnech, avšak natočit se mu podařilo až tuto. Nahrávka byla pořízena mobilním telefonem na silnici Chemus mezi Jablanicou a Lovečem. Automobily se pohybují ze západu na východ. Velké tahače automobilů s ukrajinskými SPZ, na kterých je převážena vojenská technika. Na každém kusu je vidět ukrajinský prapor i ukrajinská registrační čísla. Na videu to je vidět. Je to konkrétní důkaz poskytnutý naším kolegou.

Hlas Ruska: Bulharsko zásobuje fašistickou juntu na Ukrajině. To je Váš doslovný citát. Můžete to potvrdit?

Volen Siděrov: Ano. Je to to, co jsem řekl na TV ALFA. Existují i další údaje svědčící o tom, že Bulharsko vozí zbraně na Ukrajinu. Vyšly materiály, já je citoval, které ukazují na bulharskou firmu Bulkomers. Všechny tyto otázky budeme v nejbližší době pokládat v parlamentu ministrům obrany, vnitra a zahraničí, a také premiérovi. Otázky premiérovi budou položeny už zítra. Klademe si otázku, kdo to povolil. Děje se tak se souhlasem bulharských úřadů? Jedná se o tranzit? A tak dále. Jaké dostaneme odpovědi, nevím. Je to naše exkluzivní informace.

Hlas Ruska: Existuje ještě jeden citát, který vyžaduje Vaše potvrzení. V opačném případě mi mohlo vzniknout silné napětí. Bulharsko se účastní her CIA a zásobuje zbraněmi islamisty v Sýrii a Iráku?

Volen Siděrov
: Ano. Bylo to potvrzeno syrským velvyslancem v Sofii, který prohlásil, že existují takové údaje, které svědčí o odesílání z Bulharska. Zde je nakupována technika a automobily, do kterých jsou následně montovány kulomety. Dostáváme tak bojové vybavení.

Hlas Ruska: Možná tedy není nutné hovořit o zbraních?

Volen Siděrov: Je to technika. Ano. To ve veřejném prohlášení potvrdil syrský velvyslanec. Podobné informace dostáváme i od lidí, kteří odtamtud přijeli. My jsme na straně zákonné syrské vlády. Jsme proti teroristům, kteří tam už tři roky vedou válku.

Hlas Ruska: Z řečeného začíná být naprosto jasné, na čí straně Bulharsko stojí. Je nuceno podřídit se NATO. Avšak, důkazy se zdají být až příliš radikální. V jaké míře je to všechno legitimní?

Volen Siděrov: Suverénní stát, až už je členem NATO, nebo EU, nemůže být k něčemu takovému nikdy donucen. Pokud by Bulharsko oznámilo, že se podobných vojenských operací účastnit nepřeje, ani na Ukrajině, ani na Blízkém východě, tak tomu mohla vláda zabránit. Já si myslím, že bulharské úřady mají na výběr.