Kam míří Česká televize?

Avatar
Původní autoři

Pavel Kováčik 
14.3.2015  První zprávy

Prezident Miloš Zeman ostře vystoupil proti České televizi. Stejně tak reaguje jeho tiskový mluvčí, Jiří Ovčáček.

Odebrat České televizi koncesionářské poplatky v současné době nic neřeší. Česká televize je veřejnoprávní médium, které má sloužit občanům k pravdivé informovanosti. Některé, zvláště zpravodajské relace, jsou vnímány občany z různých zorných úhlů. Někteří hovoří o podjatosti, jiní o manipulaci, další o potlačování některých názorů – ať už jednotlivců či politických subjektů.

Tak jako v každé jiné profesi i zde pracují lidé, kteří by měli svou práci vykonávat poctivě. Požadavky na odvolání generálního ředitele rozhodně tuto situaci koncepčně neřeší. Stížnosti na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání jsou na denním pořádku. Na jedné straně Česká televize, na druhé ti, kterým její forma zpravodajství nevyhovuje. Je těžké soudit všechny stejným metrem, stejně jako v každé jiné profesi, tak i zde najdeme poctivé a zanícené lidi, kteří vzali svou práci jako poslání, ale i ty, kteří ji berou jen jako zdroj příjmů.

Část zpravodajství je přebírána ze zahraničí, svým vlivem do obsahu se snaží zasahovat i Evropská unie. Již název tohoto média nese slovo česká a tou by také televize měla především zůstat. Má proklamovat názory našich občanů, politiků i odborníků, a to bez ohledu na to, kdo je momentálně politicky u moci.

A proto jedním z řešení je začít jednat o celkové koncepci ČT, jejím hospodaření, případně dalším financování. Zastavení koncesionářských poplatků není podle mě opatřením, jež by zlepšilo kvalitu zpravodajství, které každý z nás denně sleduje.


Autor je poslancem za KSČM