Putin chce vystoupit na jubilejním valném shromáždění OSN

Avatar
Původní autoři

31. 3. 2015    Eurozprávy
  Ruský prezident Vladimir Putin chce vystoupit na zahájení 70. zasedání Valného shromáždění OSN, které se koná v září letošního roku v New Yorku. Upozornil na to ruský deník Kommersant.Putinova cesta je zatím ve fázi příprav a jestli se skutečně odehraje se ukáže až v srpnu. “Vše bude záviset na mezinárodní situaci,” řekl deníku jeden ze zdrojů.

Vladimir Putin se na zasedání OSN objevil celkem třikrát – v roce 2000, 2003 a 2005. Podle zdrojů deníku blízkých Kremlu i Organizace spojených národů by tomu letos mohlo být počtvrté.
Putinova cesta je zatím ve fázi příprav a jestli se skutečně odehraje se ukáže až v srpnu. “Vše bude záviset na mezinárodní situaci,” řekl deníku jeden ze zdrojů.
Očekává se, že letošního zahájení zasedání Valného shromáždění se zúčastní většina světových lídrů. V New Yorku navíc poprvé po dvaceti letech vystoupí papež František, jehož proslov je naplánován na 25.září.

Jedním z hlavních témat letošního ročníku bude diskuse o návrhu některých západních zemí omezit právo veta stálých členů Rady bezpečnosti OSN, včetně Ruska.