Neúčast Zemana na přehlídce je chyba

Avatar
Původní autoři


Lubomír Man
10. 4. 2015
A je to též porážka našich občanů – a troufám si říct, že jejich většiny – kteří si co nejintenzivěji přáli, aby naše účast na nejprestižnější části oslav, kterou je právě vojenská přehlídka, byla co nejviditelnější. Teď se tedy prezident chystá v Moskvě jen na účast při pietním aktu, a většina národa je tímto ústupkem pochopitelně zklamaná. To zklamání se obrací proti lidem, kteří prezidenta k tomuto ústupku přinutili, a který nelze vnímat jinak, než jako hřbetusklon před světovou lží. 

Ta se snaží nejen umenšit význam a váhu Ruska při porážce nacizmu, ale obvinit je navíc ze současné ukrajinské krize – uváděné nejčastěji jako důvod bojktu přehlídky – třebaže všechny prokázané skutečnosti i zdravý rozum a dokonce i přiznání prezidenta USA Obamy dosvědčují, že to byl Washington, který ukrajinskou krizi nejen zorganizoval, ale že si ji dokonce koupil za částku pěti miliard dolarů, což je výše, jakou nikdy předtím na státní převrat v žádné jiné zemi neobětoval. Nyní tedy v Kyjevě vládne z úradku amerických neokons a jejich horentní finanční oběti vláda čistokrevných fašistů, jak ji nazval Verheugen, a každý čin i každé gesto proti Rusku lze proto chápat nejen jako gesto podpory této koupené fašistické vládě, ale též jako dar shora zmíněné světové lži i jako dar fašizmu a fašistickým organizacím, pozvedajícím dnes hlavy na celém světě.

Účast našeho prezidenta na vojenské přehlídce v Moskvě měla demonstrovat, že naše republika nechce mít s tímto současným zlověstným vývojem ve světě nic společného. Bohužel, naši rusofobové tomu zabránili. Hanba světová se tak jejích zásluhou stala i hanbou naší. A dokonce v poslední době ne první a jedinou. Vždyť tomu není tak dávno, kdy jsme v OSN nepodpořili výzvu proti propagaci nacizmu a nacistických symbolů z opravdu šlechetné pohnutky – proti se postavily USA, Kanada – a aby se potvrdila Verheugenova slova – i Ukrajina. My jsme se sice jen zdrželi, ale i tak se už tehdy ukázalo – a současný ústupek Zemana našim rusofobům ten trend potvrzuje – že naše zahraniční politika – jak prohlásil Zaorálek na sjezdu ČCSD – nebyla nikdy dříve tak jednoznačná a jednolitá. V ochotě ustupovat zlu jde o čirou a nezkalenou pravdu..