Může být fašista velvyslancem ČR čehokoliv, aneb Zaorálek je v tom až po uši; rezignuje?

Avatar
Původní autoři

Břetislav Olšer

3.5.2015   blog idnes
Dva nebo tři „slabší kusy“ by prezident Miloš Zeman vyměnil ve vládě Bohuslava Sobotky. „Každý premiér občas obměňuje svůj tým, vyřazuje tzv. slabší kusy,“ řekl před časem pro ČT. Měl zřejmě na mysli mj. “výměnu” ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka za svého ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka, exvelvyslance v Indii, Austrálii, Maledivách, Bangladéši, Nepálu, Srí Lance a při OSN.


Dnes nabrala tato situace jako stvořená pro rotaci kádrů nadmíru dramatický spád; ve hře je Zaorálek, co si hřál na své hrudi hada jménem Václav Bartuška. Jeho jed blbce se projevil počátkem týdne, kdy v interview pro server Neovlivni odpovídal na dotaz na připravenost na možný zásah neoznačených ruských vojáků v Pobaltí tak, jako předtím intervenovali na Krymu a východě Ukrajiny. “Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé,” řekl v rozhovoru Bartuška. Zrůdný postoj českého fašisty – diplomata; upálit, zabít, pohřbít u silnice a máte klid…

“Toto, chcete-li konkrétní případ, je opravdu fašistický výrok,” prohlásil v reakci na tento havloidní výrok prezident Zeman. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prezident republiky dodal, že pokud by byl na místě ministra zahraničí, Bartušku by za to okamžitě vyhodil; Václava Bartušku, co se ve svých 22 letech stal členem parlamentní komise pro dohled na vyšetřování událostí 17. listopadu. Neměla i tato prominentní funkce v sobě něco fašizujícího? Důsledná reakce na sebe nenechala čekat; komunistický poslanec Zdeněk Ondráček podal trestní oznámení na vládního zmocněnce pro energetickou bezpečnost Václava Bartušku za jeho výroky o upalování na Ukrajině… Označil zmocněncova slova za cynická, urážlivá a patrně fašizující, koketující s neonacismem…http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

Snímek Břetislav Olšer

Kde se vzalo podhoubí pro vznikl nynějšího zvrhlého pochybení Bartušky, který se však chová, jakoby se nic nestalo? Je to prostě v něm jako v koze, že si ani neuvědomuje, co to řekl; má to prostě v genech; Havloid každým coulem. A tento velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost napsal o svých zkušenostech z práce v komisi 17. listopadu knihu Polojasno. K čemu se dá přirovnat tento schizofrenický úlet, jenž však nebyl zdaleka prvním na naší politické scéně? Sobotka skáče, jak USA píská

Ani expremiér Topolánek tak hluboko neklesl, byť média živil svými výroky “Es kommt der Tag”, jindy zase vyslal do světa zvěst, že „přijde noc dlouhých nožů“. Holt, svůj k svému. Kromě Klause, měli všichni šéfové ODS hravý vztah k landsmanšaftové figurce Bernda Posselta. Stejně měl našlápnuto i další předseda ODS. Prof. Petr Fiala, dlouholetý předseda moravského zemského výboru české sekce Panevropské unie (Paneuropa-Union Böhmen und Mähren, jen náhodou podobný název Protektorátu Böhmen und Mähren?), rektor Masarykovy univerzity po dvě funkční období (2004–2011).

A Fialovo charisma? Získal ho zřejmě už v 90. letech; to byl drsným konzervativním katolíkem, skeptickým k naší státnosti a zanícený ideou “Panevropy” (navazující na meziválečný klerofašismus a vizi stavovského státu dle představ hraběte Coudenhove-Kalergiho). Zval do naší republiky Bernda Posselta, Otto Habsburka i jiné osobnosti a umožňoval jim agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí (Bernd Posselt byl v Československu v Brně tajně agitovat už v září 1989).

Britské listy přinesly zajímavou informaci čtenáře Jaroslava Horáka; “V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. V Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, je text, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích.

Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebeprezentační doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem KDU-ČSL Tollnerem a praporem “Moravské zemské Panevropské unie”, jejímž byl předsedou. Oslabené ODS může nyní předsednictvím Petra Fialy hrozit postupné převzetí konzervativně-katolickými skupinami a následně sloučení s TOP 09… Uvítání Zemana v Číně… https://www.youtube.com/watch?v=dZCm8dR-vBU

A do toho pan fašista Bartušek na počátku třetího tisíciletí: ”Rusko je zoufalé, nemá nic, čím svět zaujmout, kromě svých zbraní. Svět má totiž dost ropy i bez něj….” Rusko je tedy zoufalé, zatímco skvělé USA tonou ve státním dluhu přes 17 bilionů a země se otřásá v nepokojích černochů, od Baltimore až po Ferguson, trpí vysokou nezaměstnaností či rozdáváním milionů žebračenek… Takto se však staví pouze k dění na Ukrajině a tlakům ze strany Ruska zvláštní velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška, jenž nedávno též přijal výzvu Havla a jeho přítele Schwarzenberga, zřídit instituci, která by shromažďovala dílo exprezidenta, především by ale sloužila ke studiu a podpoře hnutí za lidská práva po celém světě.

Knihovna zatím sídlí v pronajatých místnostech, prvním úspěchem bylo knižní vydání depeší, které o událostech konce roku 1989 posílala do Washingtonu americká ambasáda v Praze. Do budoucna by měla mít vlastní budovu a tři nebo pět zaměstnanců. Knihovna se stala druhou kulturní institucí, která vznikla z Havlova podnětu. To bude asi pokračování “humanitárního bombardování”, co je jen o maličko tvrdší, než upalování protivníků a jejich zabíjení a pochovávání u silnice..