Putin: Za rozšiřováním Islámského státu stojí Spojené státy

Avatar
Původní autoři
 
Putin: Za rozšiřováním Islámského státu stojí Spojené státy
Putin na setkání se zástupci BRICS
29.květen 2015  První zprávy
  Během setkání se zástupci bezpečnostních rad zemí BRICS, ruský prezident Vladimir Putin si dovolil nezvykle tvrdé poznámky proti Spojeným státům, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Putin obvinil USA za rozšiřování Islámského státu a zasahování do suverenity dalších zemí.

“Vidíme, co se děje, například na Středním východě, severní Africe. Známe problémy spojené s teroristickou organizací, která se nazývá Islámský stát.  Ale v těch zemích, kde se jim dnes daří dříve žádný terorismus nebyl, nebyly tam žádné cizí zásahy, takže nebyly třeba žádné sankce ze strany Rady bezpečnosti Organizace spojených národů. Je nutné, ale provést úpravy toho, co se stalo v minulých letech na mezinárodní scéně, ” uvedl Putin během setkání  se zástupci bezpečnostních rad zemí BRICS.

V agresivní politice Západu vidí Vladimir Putin nebezpečí pro další státy ve světě. “Je také jasné, že naše země (členové BRICS) do značné míry čelí velkým hrozbám v souvislosti s porušováním mezinárodního práva. “

Během svého setkání se zástupci Číny ruský prezident také řekl, že vidí hrozbu “barevné revoluce” tak jako například  na Ukrajině. Moskva je přesvědčena, že za svržením Janukovyče a nepokoji na Majdanu stojí Američané. Podle deníku, jsou tato podezření oprávněná, vyplývají z  například  nedávno zveřejněné tajné zprávy Pentagonu. Podle Putina Spojené státy věděly o vytvoření Islámského státu už dávno před vznikem této teroristické organizace a používají ji pro své vlastní účely.

Putin si dříve nedovolil takové ostré prohlášení, poznamenává deník. Zdá se, že ruský prezident se snaží zvýšit tlak na Západí. Spojenectví s Čínou a  zeměmi BRICS znamená, že se chystá Moskva zasáhnout v oblasti bezpečnosti na Blízkém východě. Jeho tvrdá rétorika ale naznačuje, že nebude v této věci jednat ze slabé pozice.

Z názoru některých čtenářů Deutsche Wirtschafts Nachrichten k článku: “Konečně, alespoň někdo nazývá věci pravými jmény a nestydí se to říci nahlas. Naše politika vždy nestydatě čeká na rozhodnutí USA!  Doufám, že Evropa bude pevností před útokem miliónů uprchlíků z Blízkého východu a  Afriky. Tato velká migrace to je výsledkem jejich tristní politiky “.

(rp,prvnizpravy.cz,Deutsche Wirtschafts Nachrichten,foto:presidentofrussija)