Generál ukrajinské armády přešel k povstalcům!

Avatar
Původní autoři
Generál ukrajinské armády přešel k povstalcům!
Generálmajor A. Kolomjec,

23.červen 2015      První zprávy
Bývalý poradce ministra obrany Ukrajiny, generálmajor Alexandr Kolomjec přešel na stranu opolčenců Doněcké lidové republiky (DLR). Totožnost Kolomjece Kyjev potvrdil a očekává se značný poprask. Sdělil to sám na tiskové konferenci Doněcké tiskové agentury. „Já, generálmajor ozbrojených sil Ukrajiny Alexandr Kolomjec jsem byl poradcem ministra obrany Ukrajiny, hlavní vojenský analytik,” uvedl se a dodal, že 19 let působil jako regionální vojenský komisař v Doněcké oblasti.
Kolomjec sdělil, že byl nucen vzít svou rodinu z Kyjeva, neboť se obával pronásledování ukrajinskými orgány. Rovněž řekl, že mnozí bývalí kolegové jsou ochotni přejít k domobraně.

Generálmajor prohlásil, že má v úmyslu pracovat pro dobro ukrajinské republiky. Kromě toho sdělil, že během vojenské operace Kyjeva přešly na stranu DLR „stovky vojáků a důstojníků“. „Nevedu si statistiku, ale chci říci, že za dobu ATO (vojenské operace) na stranu DLR přešly stovky vojáků a důstojníků, kteří jsou nyní pod ochranou Doněcké lidové republiky. To vám říkám s jistotou,” zdůraznil Kolomjec.

Kolomjec není první zástupce ukrajinských bezpečnostních sil, který přeběhl k domobraně. Dříve se tak rozhodl bývalý šéf Luhanské celního správy Oleg Černousov a dva bratři Alex a Juri Mirošničenkovi – pracovníci zahraniční zpravodajské služby Ukrajiny na ukrajinském velvyslanectví v Paříži – se vrátili do Luhansku kvůli nesouhlasu s politikou oficiálního Kyjeva.

(kou, prvnizpravy.cz, dan-news.info, tass, foto: dan)
Video z tiskovky v ruštině zde: