Armádní rezorty USA a Ruska uskuteční jednání, aby se předešlo konfliktům v Sýrii

Avatar
Původní autoři

30. 9. 2015     zdroj
Americký prezident Barack Obama a ruský prezident Vladimír Putin se dohodli, že v pondělí vyšlou své armádní činitele na jednání, aby se předešlo konfliktům v souvislosti s možnými operacemi v Sýrii. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním se na mluvčího americké administrativy.


Vedoucí představitelé států se rovněž dohodli, že budou prostudovány možnosti politického řešení syrské krize, avšak nedospěli k dohodě o další budoucnosti prezidenta Bašára Asada…

Představitel administrativy USA komentoval růst ruské přítomnosti v Sýrii. Podle něj není nutně destruktivní, informovala agentura RIA Novosti.

“Pozice administrativy bude záviset na jejich (Ruska) činnosti v budoucnosti. V případě, že Rusové použijí svou armádu pouze k boji proti IS, může to být v pořádku, ” řekl mluvčí administrativy. Na druhou stranu, v případě, že ruské síly budou upevňovat síly Asada v “boji proti vlastnímu národu”, bude to hodnoceno negativně, uzavřel.

Úředník také uvedl, že po setkání Putina a Obamy jsou Washingtonu jasné cíle Ruska v Sýrii. “Máme jasno o jejich cílech. Jejich cílem je pronásledovat IS a podporovat vládu (Sýrie),” řekl zástupce Bílého domu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová