Německo, migranti a povinné kvoty ve 23 slovech

Avatar
Původní autoři

 nalezl a na Kosu zaslal Ziss
15.9.2015 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Vlkova předmluva.

Ještě nikdy Kosa nezveřejnila příspěvek, který by měl tak málo slov – celkem 23. Poslal mi ho nick Ziss, který si dal práci s hledáním v archivech. Neodolal jsem a uděl z toho samostatný kousek na Kose. Dokonalá a skvělá práce se zdroji! Vítám Zisse mezi autory Kosy. O hvězdy nežádám. Není to třeba. Aktuálnost a tragičnost toho historického sdělení z dob Protektorátu je až děsivá.

Německý národ a Říše pouze od nás požaduje, bychom konečně vzali rozum do hrsti a splnili povinnosti, které nám ukládá historická solidarita Evropy …

E. J. Prokop (České slovo 7. února 1943).

Aby těch absurdit nebylo dost, tak ještě přidám další informaci podobného střihu, na kterou mne upozornil slovenský kosíř LP. Jde o článek z bratislavského deníku SME.

Stojí tam, že uprchlíky už začali ubytovávat i v nemovitosti, která byla součástí koncentračního tábor a Buchenwald…..
(Zdroj)

K oběma příspěvkům cítím potřebu, aby mi bylo správně rozuměno, bez jakéhokoli účelového překrucování a skandalizace Kosy výslovně sdělit následující:

1) současné Německo NEMA vůbec nic společného s III. říší,

2) Angela Merkel není ani nejmenším zlomkem své osobnosti Adolf Hitler,

3) nicméně, pokud opravdu jsou už migranti ubytovávání i v buchenwaldských budovách, ukazuje to na naprostý debakl německé migrační politiky,

4) co ovšem sedí dokonale je paralela mezi E.J. Prokopem z roku 1943 a českými/slovenskými tzv. přerozdělovači a třídiči. Ta Zissova zkratka je geniální, ta informace o Buchenwaldu tragická.