Europoslanci z Bruselu, kteří by byli hanbou i doma

Avatar
Původní autoři

Lubomír Man
21. 11. 2015
Projev prezidenta Zemana na Albertově jsem sledoval od začátku do konce a zaznamenal jsem i jeho hlavní smysl. Byla jím prezidentem vyslovená starost o naši demokracii, v současné době stále citelněji ohrožovanou úpornou snahou jistých našich kruhů, aby byl u nás pěstován, povolován a médií šířen jediný názor, což je (i když to prezident nevyslovil, ale všichni to pochopili), názor pražské lumpen kavárny.


Všechny názory ostatní aby byly tvrdě a nekompromisně zadupávány do země, respektive, aby jim byla vzata příležitost kdekoli zaznít, či kdekoli se objevit. Pěstování jediného názoru ve společnosti a potlačování všech názorů ostatních, patří ovšem do základní výbavy ideologie fašistické, takže lze po právu konstatovat, že prezidentův projev byl ve všem všudy odvážným projevem protifašistickým, za který mu byli hluboce vděčni nejen nadšeně aplaudující posluchači přímo na Albertově, ale též všichni demokracii oddáni naši občané, sledující prezidentův projev na TV obrazovkách, či z rozhlasu. Protože prakticky poprvé tak byla naším vysokým politickým a státním činitelem vyslovena obava z narůstajících tendencí fašistických, kterou sdílí i pociťuje značná část naší veřejnosti – jen jaksi – kromě soukromých debat či článků na několika málo internetových serverech – vládlo kolem tohoto závažného problému až dosud oficiální ticho po pěšině. Prezident to ticho porušil a potrefené husy – jak jinak – se pochopitelně okamžitě ozvaly.

Pět našich europoslanců – Šojdrová, Pavel Svoboda, Niedermayer, Polčák a nejcharakterističtější člen této skupiny i jejího ideového zaměření Štětina – adresovali prezidentu dopis, zaslaný samozřejmě i do všech médií a obviňující jej z toho, že svou činnosí (myšlen byl ale zřejmě hlavně jeho projev), prý vytváří podhoubí pro fašizmus české společnosti.

Takže si to shrňme: Prezident vytváří podhoubí pro fašizmus české společnosti tím, že českou společnost před hrozbou fašizmu co nejdůrazněji varuje.

Že se vám to nezdá? Jen počkejte. Až budete tak fanatickým fandou fašistického pluku Azov na Ukrajině, jakým je (nevím, ale možná) i isnpirátor tohoto pomateného dopisu Štětina, pak budete psát podobné hlouposti i vy. A pokud budete někým jiným, třeba ministrem bez ministerstva a též členem ČSSD Dienstbierem, který se do této strany vetřel zcela zjevně proto, aby jí odejmul voličskou přízeň, tak se k hlasu těch pěti potrhlíků jednoduše připojíte. A máte to!