Paříž 2015 – pokus o vyvolání války s Ruskem?

Avatar
Původní autoři

14. 11. 2015     valenčíkpíše
“Nevím, kdo si to tak rychle uvědomuje, ale… na člena NATO zaútočil IS a nyní je docela pravděpodobné, že Francie požádá ostatní členy NATO, tedy i ČR o pomoc. Půjde naše armáda do Sýrie a do Iráku? Střetne se tam s Ruskem?”


Autor: Philipp Janýr

Když jsem si přečetl toto na profilu Phillipa Janýra, viz: https://www.facebook.com/philipp.janyr?fref=ts
vůbec jsem neměl chuť se k tomu vyjádřit:

Došlo mně, že Phillipovi už není pomoci, že toto vidí jako jedinou možnost, aby udržel svou divnou víru v to, že bojuje za pravdu a že si nebude muset připustit, že se stal obětí hlásnou troubou manipulátorů, kteří ženou svět do katastrofy, aby se nemuseli zodpovídat z toho, co napáchali.

Jenže pak jsem na tuto “vizi” další možnosti vyvolat válku s Ruskem narazil na FB na dalších vláknech. Např. v diskusi, kterou na svém profilu rozpoutal Jirka Dolejš, kde se objevilo i toto:

Seth Kurzawinski:”Je to jednoduchý sou to členové islámského státu tudíž vojáci je teda potřeba vyslat do jejich státu vojáky.”

Viz: https://www.facebook.com/jiridolejs.dosnemovny/posts/1719894588244366?comment_id=1719978701569288¬if_t=feed_comment_reply

Popravdě řečeno, na uvedeném vlákně jsou názory Jirky Dolejše pro mě na hraně či za hranou. On hlavní nebezpečí vidí v “domácích extrémistech”, viz:

“Džihádističtí teroristé a domácí extrémisté jsou dvě strany téže mince – oběma vyhovuje chaos a cesta k autoritářství a násilí. Mezinárodní společenství musí teď konečně táhnout za jeden provaz, včetně muslimských států, pro které je IS společný nepřítel.”

To je asi Zeman, budu to asi já a mnozí další, kteří už dlouhou dobu upozorňují na bezprecedentní selhávání současné “merkelovsko-hollandeovské” reprezentace. Ve vztahu k Libyi, Sýrii, Ukrajině, problému uprchlíků…

Jen si přečtetě rozhovor, který dala Merkelová v nešťastný pátek 13. listopadu krátce před tragédié, viz:

http://zpravy.idnes.cz/nemecko-kanclerka-zdf-rozhovor-merkelova-f1w-/zahranicni.aspx?c=A151113_201633_zahranicni_aba

Neuvěřitelná drzost této babyzla: 1/ Útok na Maďarsko kvůli plotu a zpochybňování významu plotu, místo aby podpořila SPOLEČNOU OBRANU ŠENGENSKÉHO PROSTORU. 2/ Zvaní uprchlíků, místo aby je upozornila, že musí respektovvat naše zákony. 4/ Bezprecenentní tlak na východní členy EU, aby porušovali vlastní zákony a pouštěli uprchlíky bez řádné identifikace. 5/ Snaha zavést kvóty “druhořadých” uprchlíků pro “druhořadé” země.

Měla okamžitě rezignovat na svou funkci. Nese obrovský díl spoluzodpovědnosti za Pařížskou tragédii.

Ne ti, co toto budou požadovat, ale ti, kteří ji budou obhajovat, jsou HNĚDÍ EXTRÉMISTÉ. Merkelová a spol. spustili hnědé extrémistické zlo, nebo to máme tak krátkou paměť, Jirko Dolejši? Toto jsem napsal již 1.3.201, tedy před víc než rok a půl:

“Mnohým začíná docházet, že to, co se děje na Ukrajině, není zcela normální. Pokud by někdo používal fašistické symboly u nás nebo v Německu, jak se tomu masově děje na Ukrajině, už by byl (obrazně řečeno, pochopitelně nejdříve musí proběhnout trestní stíhání) za mřížemi. To navozuje otázku, zda se jedná “jen” o pokus o hnědý puč na Ukrajině, proti kterému se eurounijní politici nedokážou ozvat. Však ono to nějak dopadne, říkají si snad někteří z nich… A nedochází jim, že jsme svědky předem připraveného pokusu o hnědý puč v EU přes ukrajinskou rozbušku.”

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/1107-pokus-o-hnedy-puc-na-ukrajine-ne-v-eu.html

Když hnědý puč neprošel, jak se původně plánovalo, hledají se jiné cesty.

K fatálnímu selhání Merkelové doporučuji přečíst toto (je tam zmapováno, jak postupně selhávala):

http://radimvalencik.pise.cz/2877-fatalni-konec-merkelove-pouci-se-zaoralek.html

Konkrétní ukázka:

“máme tu jen zombii, která si neuchovala svoji lidskou autonomii a upřednostnila funkci před odmítnutím nechat se vydírat. Něco takového by třeba Thatcherová nikdy nepřipustila. Merkelová budu navždy exemplárním příkladem toho, jak se z politika stane zombík, když upřednostní držbu funkce před odmítnutím nechat se vydírat”.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2845–00-konec-merkelove-dojednan-z-politika-zombie.html

A jak je to s bojem proti Islámskému státu? Musíme hlavně přestat vytvářet Islámský stát, resp. mít dost odvahy k tomu, abychom vytváření Islámského státu nenapomáhali. Toto je z 31.6.: http://radimvalencik.pise.cz/2600-stejny-podvod-pomoc-uprchlikum-boj-s-isis.html

Vždyť my (jako NATO) jsme zatím, pokud jde o boj proti Islámskému státu, jen dali volné ruce k masakrování Kurdů Turecku. Kurdů, kteří jsou schopni nejúčinněji proti Islámskému státu bojovat!

Abych se vrátil k počátku. To, co se mně zdálo být naprostou magořinou, tj. přes údajný boj NATO proti Islámskému státu vyprovokovat v Sýrii konflikt s Ruskem (a to i za naší přímé účasti), může být právě tím pokusem kamuflovat lumpárnu ještě větší lumpárnou, zastřít tragédii ještě větší tragédií, překrýt lež ještě větší lží. Sjednotit se? Ano. Proti skutečnému zlu. Sjednotit se třeba i s těmi muslimy, kteří si uvědomují, jak jsou ohroženi a že toto je snaha dostat je do konfliktu s námi. Ale sjednotit se s těmi, co toto zlo zavinili? Dát jim příležitost k tomu, aby mohly zločiny, na nichž se podílejí, pokračovat? NE!

Možná slyším trávu růst, ale je lépe být opatrný, než nepřipravený. Ostatně – proč se nám někteří znovu a znovu snaží namluvit, že se zbytečně bojíme?


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2907-pariz-2015-pokus-o-vyvolani-valky-s-ruskem.html