Prezidentovi Miloši Zemanovi se před plným náměstím omluvil člověk, od něhož byste to dříve nečekali…Pražská kavárna mě oklamala a ČT masírovala demagogií…

Avatar
Původní autoři

4.11.2015       Parlamentní listy
 Na tisíc lidí se sešlo ve středu na lanškrounském náměstí, aby se tu setkali s prezidentem Milošem Zemanem. Ten třetí a poslední den své návštěvy v Pardubickém kraji zavítal právě do Lanškrouna, aby odpovídal na otázky veřejnosti. Zeman znovu zdůraznil, že islamisté, kteří brání ženám ve studiu a vylučují je z veřejného života, by se do České republiky neměli vůbec dostat. S cedulí na podporu názorů hlavy státu čekal i Martin Duben z Pardubic. Rozdával lidem placky s nápisem “Stojím za svým prezidentem” a před příchodem Zemana promlouval k lidem.

„Prezident Zeman je jediný politik, který říká pravdu a nebojí se. Podpořte někoho, kdo mluví jako Hus a Komenský. Pravda zvítězí a možná si toto heslo někdo plete s rudými trenkami. Chceme dát prezidentovi zelenou,“ mluvil k čekajícímu davu Martin Duben. Ten zde prohásil, že se staral dva roky o muslimské ženy a děti. „Když přebalujete devítileté nevěsty, pochopíte, co je islám. Rád bych neslyšel utrpení muslimských žen a děťátek, o které jsem se staral. Nemohu jinak, než bojovat s touto anticivilizací, Korán je totiž neměnný. Šária je vymahatelná pro nás. Islám je o násilí a jediným jeho cílem je podřízení,“ zvolával aktivista a pak začal zpívat českou hymnou, ke které se lidé přidali.
Byl jsem hlupák, volil jsem Karla

Miloš Zeman přišel na pódium s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým (ČSSD) a starostou Lanškrouna Radimem Vetchým. V úvovním slovu se nechal slyšet, že chybí Masarykova poctivá práce. „Každý z nás by měl zasadit strom, postavit dům, nebo zplodit dítě místo oněch neustálých politických frází, které v Parlamentu slyšíme každý den,” uvedl Vetchý.

Otázek z řad veřejnosti bylo mnoho, jednu z nich, včetně omluvy, přidal i zmíněný Martin Duben: „Nejprve omluva, pane prezidente, já jsem vás nevolil. Byl jsem sluníčkář, vegetarián a pacifista a byl jsem hlupák. Byl jsem oklamán ekologismem, feminismem a jinými –ismy. Multikulturalismus patří mezi největší hlouposti v mém životě. Chci se vám omluvit, že jsem volil Karla Schwarzenberga a zeptat se, zda mohou ti oklamaní pražskou kavárnou a masírovaní demagogií České televize nosit placku Stojíme za svým prezidentem? Ti, kteří volili Karla, můžeme?“ ptal se občan hlavy státu.

Miloš Zeman se po celou dobu usmíval, smích byl slyšet i z řad publika a odpověděl: „Přiznám se, že takovou otázku jsem ještě nikdy nedostal. Ale protože žijeme v demokracii, máme svaté právo nosit jakékoliv placky, které uznáme za vhodné. Pouze bych doporučoval nenosit placku s nápisem „Miluji Českou televizi”, protože Česká televize nedávno zakázala svým reportérům uveřejňovat čísla účasti občanů na setkání prezidenta. A pokud utajuje informace, tak si tuto placku nezaslouží,“ vyjádřil se Zeman a podotkl, že sám ji nosit nemůže, protože by vypadal jako „narcis“. I další diskuze se točila kolem imigrantů. Podnikatel jménem Frajman se ptal, jak se prezident dívá na změnu rovnosti volebního práva v případě cizinců. „Mohou přijít lidé, kteří tyto hodnoty nevytvořili, nebudou umět česky ani mít vzdělání. Měli by mít volební právo? A pokud ano, tak by se mohlo stát, že nás nakonec přehlasují a místo kostelů budou mešity…“

 Prezident Zeman: Islamisté vylučují polovinu své populace z veřejného života

Miloš Zeman odpověď rozdělil. Vyjádřil souhlas s tím, aby asimilovaní cizinci, kteří zde poctivě pracují a odvádějí daně, časem získali i trvalý pobyt, státní občanství a volební právo. „O mně se říká, že jsem xenofob, ale kdybych byl, tak bych tuto větu nikdy neřekl. Ti, kteří tvoří dnešní migrační vlivu – islamisté – jsou lidé ze zcela odlišného okruhu, jež vylučují polovinu své populace, ženy, z veřejného života a z přístupu ke vzdělání. Jsem zásadně proti tomu, aby dostali volební právo, ale máme zajistit, aby se sem vůbec nedostali,“ odvětil prezident a vysloužil si hlasitý potlesk publika. Seniorka v první řadě Miloši Zemanovi řekla, že za druhé světové války naši lidé také bojovali a položili svoje životy a zůstali na místě. Nemigrovali před válkou. „Co jsme si tu vybojovali, máme postoupit jiným? Proč ti mladí muži nebojují za svou vlast, proč jim nedáte zbraň, nevycvičíte je a nepošlete zpátky. Copak za ně budou v Sýrii bojovat Češi?“ zaznělo do mikrofonu.

Prezident řekl, že se jedná jen o polovinu pravdy. “Mluvíme-li podle něj o zemích, kde se bojuje, jako je Irák nebo Sýrie, mladí a dobře živení muži by měli vzít zbraň do ruky a bojovat, pokud nesouhlasí s režimem, který v této zemi vládne,” vysvětlil Zeman. Podle něho však nesmíme zapomínat, že přicházejí lidé i ze zemí, kde se vůbec nebojuje jako Albánie, Kosovo, což jsou islámské země, ale také z Bangladéše, Senegalu a tak dále. Tito mladí muži by prý neměli brát zbraň do ruky, nemají k tomu důvod, ale měli by v té zemi zůstat a měli by pro ni pracovat.

Zeman propustil velitele ochranky i hradní stráže

O slovo se následně přihlásil muž, který prý pracoval dvacet jedna let u policie a deset let u Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky. Předal Miloši Zemanovi spis s případem a požádal ho, aby se s ním seznámil. V této souvislosti připomněl Zeman případ Chrastava, kdy muž s atrapou pistole útočil na Václava Klause: „Americká ochranka by toho šaška rozstřílela, jakmile by vytáhl pistoli. Naše ochranka stála a čučela. Když jsem nastoupil do funkce, nechal jsem příslušné lidi vyhodit a stejně tak když byla znesvěcena standarta prezidenta. Standarta je jeden ze šesti státních symobů a nijak nesouvisí s osobou prezidenta, takže odešel velitel ochranky, velitel hradní stráže a ředitel bezpečnostního sboru, protože mám zásadu, že ten, kdo se dopustí závažné chyby, nemůže zůstat ve své funkci. Kéž by toto platilo i pro politiky a ne jen pro lidi z bezpečnostních služeb,“ uvedl Miloš Zeman.

Václav Zajíc z publika se ptal, co si myslí o bojácných vyjádřeních politiků, kteří se strachují říci, že západní státy jako jsou USA, Anglie či Francie zničily země jako jsou Sýrie, Libye a další, jež do té doby fungovaly. „Jsme opravdu v Evropě britskou kolonií?“ uzavřel svůj dotaz. Hlava státu to upřesnila s tím, že více politiků se takto vyjadřuje. Zdůraznil prohlášení Fica, že dokud bude premiérem, nebude na Slovensku ani jeden jediný ilegální imigrant. „Není pravda, že si to nedovolí říci ani jeden politik, říkám to i já a začínají to říkat i Maďaři. Mluvil jsem s polským prezidentem a omluvil se za postoj Polska v minulosti. Odpor proti migrační vlně sílí i v Německu, zejména v Bavorsku. Domnívám se, že dojde k době a není příliš vzdálená, kdy lidé pochopí, že k nám nepřišli zubožení uprchlíci, ale organizovaná invaze zajišťována tisíci převaděčů. Je tu pokus o ovládnutí Evropy stejně tak, jak Římská říše byla ovládnuta vandaly a když je vyžrali, tak odtáhli dál,“ sdělil Zeman.

OSN mluví o oteplování a svět jí hoří pod nohama

Další dotaz se týkal zdravotního a psychického stavu prezidenta. Ten přítomné ujistil, že prostatu má stále jako panic a plíce jako nekuřák. Svou hůl vysvětlil odumíráním svalů v dolních končetinách. Pokud jde o psychiku, posiluje ji údajně dvěma způsoby. “Prvním je setkávání s lidmi, čemuž de Gaulle (významný francouzský prezident a vojenský činitel – pozn. red.) říkával „davová koupel“ a v opačném smyslu se nabíjím setkáním s většinou novinářů. Protože jak napsal Slavomír Mrožek (polský spisovatel a dramatik – pozn. red.), největší havárie, která vás může potkat, je srážka s blbcem, ale i tak se můžeme nabíjet,” vysvětlil prezident.

Miloš Zeman musel při návštěvě Lanškrouna reagovat i na kritiku Organizace spojených národů (OSN), která prý nefunguje dobře, jinak by dávno zasáhla. Prezident uvedl, že Rada bezpečnosti OSN není schopna se na ničem dohodnout. „Nic nesjednocuje více, než společný nepřítel. Teď se objevilo nebezpečí islámského terorismu a já jsem navrhoval, aby byly vytvořeny antiteroristické jednotky podobně jako proti somálským pirátům. Jestli bude přijata a vytvořena rezoluce a vzniknou jednotky modrých přileb, tak OSN v takovém případě začne fungovat. Nedávno jsem mluvil s generálním tajemníkem a on vyprávěl o globálním oteplování. Řekl jsem mu, že mluví o klimatických změnách, ale svět mu začíná hořet pod nohama,“ řekl Zeman.

Občan Karel z Ústí nad Orlicí uvedl, že prezidentovi “fandí v každodenním boji s pražskou kavárnou” a zeptal se, jestli uvažuje o amnestii Kajínka a pokud ne, zda věří v křišťálovou čistotu české spravedlnosti. „Žádná křišťálová čistota spravedlnosti neexistuje. Justičních omylů bylo v libovolné zemi příliš mnoho, ale nejde o amnestii, ale milost danou jednotlivci. Já jsem prostudoval spis Kajínka a žádný andílek to nebyl, ale je pravda, že do té doby nikoho nezavraždil. Nicméně lámal lidem ruce při loupežných přepadeních a těch přepadení bylo hodně,“ sdělil prezident. On sám navrhoval a navrhuje v případě pochybnosti, aby bylo obnoveno soudní řízení, které se kvůli nezávislosti nebude konat v Plzni, ale u jiného soudu v republice. „Sama obhájkyně říkala, že takové řešení je vhodnější, než milost. Když dostanete milost, je zde pořád podezření, že jste ty dvě vraždy spáchal. Když ale dostanete příležitost očistit se před soudem i na základě nových důkazu, tak můžete vyjít ven jako nevinný,“ dodal.

Dárek přinesly prezidentovy také děti z nedaleké mateřské školy, které vyrobily knížku o České republice a předali ji Miloši Zemanovi přímo na pódiu. „Jsem rád, že standarta, kterou ukradla skupina Ztohoven – piš, jak slyšíš – se vrací tímto způsobem do mých rukou,“ zažertoval nakonec prezident, jehož návštěva Pardubického kraje dnešní třetí den končí.