The Times: Banksteři, metresy a sex za 4 euro, píše Paul Craig Roberts

Paul Craig Roberts
3.12.2015   Střípky ze světa
Začalo to v pátek. Článkem londýnských The Times o řeckých studentkách, „prodávajících sex za stravu“ (Greek Students Sell Sex for Food). Už i za „cenu jednoho cheesburgeru“. Druhý muž Reaganova fiskálu jím rozpumpoval bouřlivou diskusi. Už v sobotu a článkem, nazvaným Kapitalismus v praxi (Capitalism at Work). Píše tu: „Pokles životní úrovně, vnucený řeckému lidu německou kancléřkou Merkelovou a evropskými bankami, nutí spousty mladých řeckých žen k prostituci.„Důsledkem je všudypřítomná mizérie.“ „Důsledkem mizérie je, že se mladé řecké ženy musí prodávat.“

Masivní vzestup nabídky žen, poskytujících sexuální služby, sráží ceny až na 4 eura za hodinu. Ty 4,24 dolaru, za něž se dá pořídit cheeseburger nebo sendvič, jsou cenou za hodinové používání ženského těla, vynucenou škrty, uvalenými bankstery. Půlhodina stojí 2,12 dolaru.“

Tvůrce „reaganomiky“ už dává za pravdu i Leninovi  

„Když člověk podobné příběhy čte, chce doufat, že je to parodie či karikatura.“ V podání The Times jimi však budou jen sotva. Tím, spíš, že téma už dávno plní i „americké weby, kde univerzitní studentky inzerují, že jsou k mání jako metresy pro muže s dost penězi na to, aby jim pomohli zvládnout jejich výdaje. Soudě podle různých médií si studentky drahých univerzit typu New York University vydělávají hlavně jako metresy.“

Jsou na tom ovšem „pořád mnohem lépe, než ty řecké. Vztah metresy je monogamní a klidně i nadlouho a s láskou. Prudérní duše se horší nad věkovým rozdílem, ten je však přece typický i pro manželství horních vrstev.“ Naproti tomu „prostitutky mají partnerů hromadu, od každého se mohou nakazit a kromě peněz z toho nic nemají. V Řecku, má-li ten článek pravdu, je to tak málo, že jim to na víc, než oběd, nevystačí.“

Jenže právě o tom „je kapitalismus v praxi. Ve Spojených státech jsou příčinou té mizérie rostoucí studijních poplatky, přičemž 75 % rozpočtu spolkne univerzitní režie.“ Stejně jako „deficit pracovních příležitostí pro absolventy, nucené splácet studentské půjčky“. Dneska je „číšníkem v restauraci, kam zajdete, klidně i vysokoškolský asistent či profesor na částečný úvazek, který si o tom plném může nechat jen zdát. Lépe jsou na tom i dívky z New York University coby metresy.“

„Řecku tu mizérii vnucuje Evropská unie, do které Řecko vstoupilo v bláznivém rozpoložení, a svou suverenitu tím vyměnilo za úsporné škrty. Banksteři a jejich agenti v EU a německé vládě tvrdí, že řecký lid měl z oněch půjček prospěch, a je proto odpovědný za jejich splácení. Ty půjčky si však nebral řecký lid. Vzaly si je zkorumpované řecké vlády, které za půjčky, utrácené často za dodávky z věřitelských zemí, inkasovaly úplatky. Řecké vlády byly upláceny například za to, že si od německých či jiných bank půjčily peníze na nákup německých ponorek. To byla korupce, z níž narostl řecký dluh.“

Bankéři už dávno inkasovali „jak bankovní poplatky, tak úplatky od výrobců ponorek“. Půjčky však „splácí peníze, ´uspořené´ díky škrtům na penzích, školství, sociálních službách a zaměstnancích veřejného sektoru“, anebo „vydolované z prodeje veřejných statků typu přístavů, komunálních vodovodů či chráněných ostrovů“.

„Důsledkem je všudypřítomná mizérie.“ „Důsledkem mizérie je, že se mladé řecké ženy musí prodávat.“

„Je to přesně tak, jak říkali Marx, Engels a Lenin.“

Článek v The Times vyvolal i „neomalené žertíky“. Typu „No neber to, stojí-li viagra 4krát víc, než samotná k…čka“. Ty, co „věří v naduté ´západní hodnoty´, však nerozčílí ani to“. Zato „procento prozápadních Rusů, kteří se v Západu vidí jako svém lídrovi, se musí kvapem blížit k nule“.

„Co je důležitější? Ženská důstojnost nebo další miliarda dolarů banksterům Odpověď západní ´civilizace´ je jako na dlani. Pro ni je to ta další miliarda dolarů banksterům.“

Nezůstalo to bez ohlasů. Roberts je shrnul už včera: „Můj článek ´Kapitalismus v praxi´ o řeckých ženách, nucených bankstery a MMF k prostituci, vyvolal kvantum reakcí od žen dokládajících, že ten samý dopad mají úsporné škrty i napříč Evropou. Tohle je dopis z Portugalska:

´Váš článek Kapitalismus v praxi ukazuje přesně, co se děje i v Portugalsku. I tady se děje běžně, že mladé ženy si na na univerzitní poplatky i jídlo vydělávají prodejem svého těla. Svou vlastní zkušenost máme i s ponorkami. Osobou, mající tyto akvizice na starosti, byl Dr. Paulo Portas, vicepremiér až donedávna, aféra neaféra. Teď jsou ve vládě socialisté, věřte mi však, že jsou zkorumpovaní ještě víc než vláda pravice.“ Starají se jen o „vlastní prospěch a lidem nechávají jen drobky. Jsme banánovou republikou, které vládnou bastardi. Dokud si to necháme líbit, dobře nám tak.´“

„Evropské socialistické strany,“ navazuje už Roberts, které evropský kapitalismus a evropskou společnost desítkami let svých bojů polidštily, jimi už nejsou. Evropané zažívají moderní verzi ohrazování, zbavujícího je v minulosti půdy, v níž měli kořeny i ke které disponovali i zvykovými práva, aby se ta půda mohla stát soukromým majetkem, zatíženým dlužními instrumenty.“

„Tentokrát Evropané přicházejí o systém sociálních garancí, díky němuž byl život za kapitalismu přijatelnější. Ty nejzadluženější země jsou přitom i rozkrádány. Podloudné dluhy zkorumpovaných vlád se splácí na úkor životního standardu, škrceného nadoraz.“

„Jen se Evropou rozhlédněte. Kde mají lidé lídra? Jeremy Corbyn je poslední socialista či polosocialista v čele tradiční strany a Labour Party za ním pevně nestojí. Francie má Marine Le Penovou v čele Národní fronty. Tato strana je známkována jak pravicová, protože je nacionalistická a věří, že Francie patří Francouzům. Francouzský lid však reprezentuje lépe, než Hollandova Socialistická strana, která je loutkou Washingtonu.“ V „Řecku se z levicové strany, již téma úsporných škrtů dostalo až k moci, stal obratem komplic banksterů, který řecký lid zaprodal.“ „Za situace, kdy to se světovou ekonomikou jde s kopce a Evropu tíží i břemeno miliónů běženců, prchajících před nekonečnými válkami Washingtonu, míří životní standard, jimž se západní civilizace honosí, k zániku.“