Hackeři zasadili Sobotkovi těžké údery….

Avatar
Původní autoři

 13.1.2016   Rukojmí
 Je zajímavé, že sobotkovcům (tedy úzké skupince lidí kolem premiéra) začínají vadit akce typu zveřejňování osobní korespondence z okolí premiéra Sobotky. Určitě je odpudivé, jak se hackeři údajně spojení s nácky a s nikým jiným (nelze však nepřemýšlet o napojení na poněkud schopnější politické skupiny), probourali do soukromí B. Sobotky a spol.Proč ale sobotkovcům, kteří jsou notabene už téměř dva roky u moci, nevadí například zveřejňování tzv. odposlechů osob, které byly policií obviněny a kde odposlechy mají sloužit k mediálnímu lynči předem odsouzených? Promiňte, obžalovaných. To je podobné.
Proč jim nevadí řada věcí, které Česko odlišují od standardní demokracie západoevropského typu? Proč sedí v jedné vládě s oligarchou, který je mediálně decimuje přes svůj ke všemu ochotný tisk, kterému posluhují při schvalování pro jeho firmy prospěšných zákonů a podobně?

Sobotkovo okolí dnes trne, kdy náckové začnou zveřejňovat obsah korespondence dalších a dalších emailů, odpovědí samotného premiéra.

Sobotní Právo se ztrapnilo tím, že jaksi dopředu zkonstatovalo, že vlastně ze strany premiéra Sobotky žádné „závadné“ emaily nebyly… No, nebyly prostě proto, že si je náckové nechávají v záloze a nezveřejnili je. A tak jak se na ně bude zvyšovat tlak, tak budou jednotlivé emaily pouštět do veřejného prostoru.

B. Sobotka v souvislosti s emailem, který mu poslal předseda Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík, mlčí jak ryba. Šafařík samozřejmě musí zmizet z čela Rady Českého rozhlasu, protože je nepřípustné, aby takovýmto způsobem korespondoval napřímo s představitelem exekutivy. Zajímavé bude, co bude v Sobotkových emailech, které předcházely či následovaly emailu Šafaříkově.

To je důvod toho, proč Sobotka mlčí jako ryba. Neví, co vše ještě mají náckové v rukou. Kdyby si byl jist, tak by přece nebylo nic jednoduššího než říci: „Byl to projev soukromé agility pana Šafaříka, se kterým já nemám nic společného, a proto jsem na něj ani nereagoval…“. Možná během pár dní vlastně uvidíme, jak to vlastně je.

Pokud jde o osud jednoho z hlavních poradců, resp. hlavního vnitropolitického poradce premiéra Sobotky O. Novotného, ani zde není mlčení na místě. Novotný se naprosto pohrdlivě vyjadřoval dokonce o členech ČSSD. Ta slova mu jen tak neulétla, ta slova přišla na papír. To by předseda strany, pokud svou stranu nepovažuje za spolek baráčníků (a i ten má nepochybně jistá etická pravidla), měl personálně řešit. Stejně tak obsahově nechutné lascivními poznámkami prošpikované jsou emailové návrhy O. Novotného jakési soudkyni.

Prostě je otázka, jestli má člověk s takovým morálním profilem ještě pracovat na Úřadu vlády, anebo zda by v jeho 68 letech už nebylo moudřejší, když by odešel do zaslouženého důchodu.

V kauze Sobotka a spol. nás zcela nepochybně čekají ještě mnohá další překvapení…