Turecký prezident Erdogan se prý marně snaží dovolat Putinovi. Moskva telefon nezvedá

Avatar
Původní autoři


7. 2. 2016 ČTK

Turecký prezident Recep Erdogan se marně snaží dovolat Vladimiru Putinovi.
Erdogan chce s Putinem projednat situaci po incidentu z konce ledna, kdy ruský letoun údajně znovu narušil turecký vzdušný prostor.
Vztahy mezi Ankarou a Moskvou se citelně zhoršily, když na konci loňského listopadu turecká armáda sestřelila nad turecko-syrskou hranicí ruský bombardér.

7.2.2016   ČTK
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se marně snaží telefonicky kontaktovat šéfa Kremlu Vladimira Putina, na žádosti Ankary Moskva nereaguje. Napsala to v sobotu turecká agentura AA s odvoláním na slova Erdoganova mluvčího. Turecký prezident chce prý s Putinem projednat situaci po incidentu z konce ledna, kdy ruský letoun údajně znovu narušil turecký vzdušný prostor.

“Znovu to ukazuje, jak neupřímná jsou tvrzení Moskvy, že Turecko jedná jen s partnery NATO, a nikoliv s Ruskem. Putin se vyhýbá kontaktu s Erdoganem a zároveň tvrdí, že s Moskvou nikdo nejedná,” poznamenal mluvčí.

Turecko: Ruské armádní letadlo opět narušilo náš vzdušný prostor- čtěte ZDE

Vztahy mezi Ankarou a Moskvou se citelně zhoršily, když na konci loňského listopadu turecká armáda sestřelila nad turecko-syrskou hranicí ruský bombardér. Ankara Moskvu obvinila z narušení tureckého vzdušného prostoru, což Moskva popřela.

Minulý týden Ankara znovu obvinila Rusko, že jeho letadlo narušilo turecký vzdušný prostor. Moskva reagovala prohlášením, že jde o tureckou propagandu. Ve středu navíc Turecko odmítlo povolit přelet svého území ruskému průzkumnému letadlu, což je podle ruského prohlášení “nebezpečný precedent”.