Primitivní kecy

Avatar
Původní autoři

Vidlák
26. 3. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Je to pár let zpátky, co holandský buřič Gert Wilders natočil film o pronikání radikálního islámu do Holandska. Byl kolem toho docela solidní poprask, milý Wilders měl ochranku jak americký prezident, žaloba stíhala žalobu, soudy se táhnou dodnes, těch anonymních vyhrožování smrtí, to se snad ani nespočítá. Na jednoho Vidláka to tehdy mělo ten dopad, že jsem si se svojí znalostí němčiny pořídil pár výtahů z radikálních kázání oněch holandských imámů placených ze Saúdské Arábie. Tehdy se mi do náročného německého textu vlastně vůbec nechtělo a tak brožurka skončila v krabici mezi mými básničkami a milostnými dopisy. Dneska by to možná byl důvod k vyšetřování Vidláka za napojení na radikální islám.

Nedávno jsem na brožurku narazil a zapamatoval si, kam jsem ji položil. Pak to bouchlo v Bruselu. Dost pádný důvod si počíst, co to ty mladé muslimské, ale rodilé Belgičany tak bere, že jdou a odpálí se. Jeden večer jsem tomu věnoval.

Víte, myslel jsem si, že narazím na něco extra. Nějakou vyargumentovanou promluvu, dobře postavenou a vypointovanou. Prostě něco, za čím by bylo něco hlubšího, silného a přitažlivého. Ale nic takového jsem nenašel. Kromě opakujících se keců o nenávisti za tím nebylo nic. Snůška hovadin o ničem. Mělo to podobnou hodnotu jako když naši křesťanští faráři mluví o církevních restitucích. Imbecilní bláboly, bez jakékoliv hodnoty. I když se pisatel brožurky snažil a s německou důkladností texty opatřil poznámkami a vysvětlivky, prostě jsem za tím neuměl vidět nic nebezpečnějšího než primitivní plkání. Ostatně, videa najdete na youtube a překladů do češtiny je už dneska víc než potřebujete. Najdete i přímo propagandistická videa všech islámských států a dalších odnoží. Dost pochybuji, že byste po shlédnutí měli dojem, že za tím něco je. Žádný Goebels, jen pitomosti. Žádná promakaná propagandistická mašinérie, spíš pokus o tvrzení, že koupel v žumpě je super.

Češti skinheadi mají svá videa i články tisíckrát promakanější. Kalousek je proti radikálnímu imámovi Svatý Jan Zlatoústý. Dokonce i Kníže Karel mluví smysluplněji než prodloužená ruka saúdského království. Ubohost těch islamistů je fakt srovnatelná jen s ubohostí průměrného osmdesátiletého faráře na kazatelně.

A do toho se ukazuje, že tato primitivní propaganda je dostačující na to, aby Belgičan vzal pás s trhavinou a šel se odpálit. Ne nějaký Palestinec ve třetí generaci v uprchlickém táboře, ale člověk, který jedl každý den všechna jídla, nikdy nespal na ulici, má řidičák a celé dětství chodil do školy, tedy pokud chtěl. Jak asi vypadá skutečná realita muslimské komunity v Bruselu? Co se vlastně muselo stát, aby na mladého kluka zapůsobilo vylízané pako z minaretu?

Všichni ti dnešní teroristi přece chodili minimálně od šesti do čtrnácti let do školy. Do normální belgické školy s normální osnovou s výchovou v liberalismus. Belgie dává na školství určitě daleko víc peněz než Česká republika. A přece ty prachy, učitelé, ministerstvo a celá občanská společnost, kteří na kluka působili minimálně osm let, byli k ničemu. Vyhozené peníze. Klouček přišel do mešity a tam z něj během krátké doby udělali fanatika. Školní docházka se vypařila. Všechny ty předměty občanské nauky a výchovy k toleranci (a těch prachů co to stálo) zmizelo tváří v tvář primitivovi odkudsi z pouště.

Promiňte mi, ale za tím musí být něco víc. Celá slavná integrace a evropský sen musejí být ve velkém kontrastu s realitou života muslimské komunity. Ti musejí mít stále před očima, že jsou méněcenní, tmaví a hloupí. Pokud z jejich středu někdo prorazí, tak se zřejmě ke svým vzápětí už nezná. Jak asi vypadá realita belgického školství, jak hluboko musela poklesnout jakákoliv úcta k vědění a vzdělání, aby postačila mešita a hlasitá reprobedna?

Proč bych si měl myslet, že všichni ti uprchlíci neskončí stejně? Neintegrovaní, zflustrovaní a nachystaní na to, aby se nechali oblbnout i pitomcem? Jak dlouho bude trvat, než jejich potenciál rozpozná skutečná velká demagogická síla? Nebo jsou to ty fotky, které nám Reuters nikdy ve zpravodajství nepustí? Ta mrtvá těla rozstřílená z amerických dronů? Co vede mladé kluky, aby to bylo tak jednoduché? Toto potřebujeme vědět jako první, pak teprve můžeme vymýšlet nějaká opatření. Ale dokud máme systém, který dokáže vyburcovat najedeného a dobře oblečeného kluka k tomu, aby ho zblbnul nějaký saláfista primitivníma řečma o ničem, tak nám žádná armáda, policie ani nic podobného nepomůže.