Němci na stromech

– vlk –
4. 4. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Němci a pořádek, Němci a naprosto důsledné, až bigotní dodržování zákona a pokynů. Kolik vtipů jste na tahle témata slyšeli, kolik francouzských, britských a  amerických filmů viděli, kdy blbý a každý foršrift bezmyšlenkově dodržující Hans byl nakonec za Hanswurstla, z kterého si vtipem sršící a snadno a  rád improvizující Francouz/Brit/Amík rádi udělali kašpara, kterého obrovsky doběhli? No já osobně hodně, věru hodně. Ostatně je znám i výrok českého klasika že ordnung musí bejt! No vlastně on to ten klasik přesně říká takhle!

„Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech, ale vojna z vás udělá lidi, vy blbouni pitomí.‘ A není to pravda? Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny. Z toho jsem vždycky měl největší strach.“

Kdyby se onen český klasik byl dožil dnešního rána, nejspíš by napsal okamžitě briskní fejeton,v kterém by zkoumal, jestli je v Německu vůbec dost stromů. Aby se na ně všichni Němci vešli! A proč, že? Protože v Německu definitivně Ordnung skončil! Někdy kolem dnešní osmé hodiny ranní….

Zhruba v ten čas totiž oněch 25 iráckých migrantů, utíkajících nejdříve z Iráku a Libanonu, do Čech a následně z Čech do Německa, aby si zachránili život, mělo být vydáno zpět do České republiky. Protože přece platí jak schengenská tak dublinská pravidla. Zejména pak to, že každý migrant MUSÍ požádat o azyl, cítí li se pronásledován, v první bezpečné zemi a zejména tehdy, je li tou bezpečnou zemí členský stát schengenského prostoru. V jakémkoli druhém státě toto právo – o azyl vůbec zažádat, jednoduše automaticky přichází.

Na tomhle pravidlu stál celý problém balkánské migrační trasy a  Řecko bylo, zejména Německem, tvrdě peskováno za to, že nezvládá registrace migrantů, nepostavilo hotspoty a  další bla bla bla. A že prý za tu migrační krizi vlastně tím pádem může. Nikoli mama Merkel a její obrovsky rozevřená náruč – přijmeme každého /syrského/ migranta… Řekové nebyli schopni registrovat. Protože běženci prostě tu registraci odmítali a věděli, že by z formálních důvodů asi pohřbila jejich naděje na azyl ve vytouženém Dajčlandu. protože by na registrací v Řecku mohlo být uplatněno pravidlo o odsunu zpět do první bezpečné země.

Ovšem dnes kolem 10,00 hod SEČ se ukázalo, že to byl vlastně jen a jen strašák. Iráčtí /křestanští/ migranti to měli sakra dobře spočítané! Neriskovali životy dobrodružným přesunem do Turecka. Zajistili si bezpečnou leteckou cestu. Ušetřili spoustu peněz – letenky pro celé rodiny dostávali gratis od jakési České republiky – proč platit převaděče, když jsou země s hlupáky, kteří se ještě perou o to, aby vám mohli zaplatit transport do jejich země. Odkud je do Dajčlandu zatraceně blíže a všechno v klidu.. Pojistkou proti něčemu takovému měly být Dublinské protokoly – zejména ono jejich už vzpomenuté ustanovení, že lze požádat o azyl jen v jedné, nota bene – první bezpečné zemi. A v žádné jiné. A  samo s sebou se automaticky rozumělo, že pořádkumilovné a předpisy dodržující Německo není chaotické a bordelářské Řecko. Že zkrátka migrant – příživník – tvrdě narazí po překročení hranic a místo Dajčlandu ho nejdříve čeká návrat, tentokráte do české detence a následně rychlá deportace, tam, odkud tenhle obzvláště vypečený vykuk přišel.

Všichni s tímhle scénářem počítali. Němec je přece Němec a je na něj totální spoleh, protože bezezbytku platí, že Ordnung muss sein!

Už ne. Hledejme, dle klasikova mínění o důsledcích chybějící discipliny ode dneška Němce na stromech! Protože nejdřív bylo předání připrchlých Iráčanů z rodiny Batta Němci několikrát odloženo, několikrát geograficky přeloženo, aby následně přišla českým úřadům oficiální německá zpráva, že se žádné předání vykuků z německé strany konat nebude! A že s nimi se všemi bylo v Německu azylové řízení! Důvod? No protože prý už mají v Německu příbuzné! A  šmitec!

Příbuzné tam asi opravdu mít budou – vzpomínáte na známou reportáž Primy z Okrouhlíků? Byl a tam řeč nejen o bydlení v obarvené maštali, ale Batta mladší také vyjevil, že si to představovali všechno lepší, protože jeho bratři jsou ve Švédsku a v Německu, takže jako nějaká Česká republika… no prostě měla by začít sypat, aby si jí rodinka Batta vůbec všimla…

Ještě včera byli všichni, včetně mne přesvědčeni, že rozežraný klan Batta prostě bude mít smůlu. V neposlední řadě proto, že německá policie, která kousek za hranicemi zastavila pronajatý autobus s migranty okamžitě nasadila klepet a posadila za mříže oba řidiče autokaru, přestože ti nedělali nic ilegálního – jen řídili komerčně najatý autobus! Když je v Němcích, s obyčejným šoférem zacházeno jako s kriminálníkem, jakou šanci asi tak může mít jasný ekonomický emigrant tamtéž?

No vidíte – správná odpověď zní – daleko větší! Řidič je kriminální gauner, rodina Batta naopak VIP s právy zvláštního zacházení.

Co jsou nějaká schengenská nebo dublinská pravidla? Nic! Rodina Batta věděla svoje! Nejspíš měla všechno pečlivě rozvážené už předem. A věděla, že v Německu požádá o  azyl s odvoláním na zákon o slučování rodin! A museli si být sakra jistí, že ten dostane právní přednost před okamžitým vrácením do ČR- tedy že německý zákon o sloučení rodin bude právně nadřazen celounijním schengenským a dublinským dohodám!!!

Naprosto to nechápu! Celou dobu jsme masírováni tím, že unijní zákony a pravidla mají navrch oproti národním zákonům! A  najednou to neplatí a Němci se rozhodli si hupnout, řečeno se Švejkem, na stromy?! Germáni opravdu flagrantně vyškrtli slovo Ordnung ze svého slovníku!

Jsem zvědav, jestli proti nim někdo vyjede! Brusel nebo velké země by neměly váhat ani sekundu! Něco bud platí nebo neplatí, protože nejhorší ze všeho je stav, když to platí jen výběrově! Uniká mi, jak je možné, že v Německu, ten kdo vydal ono rozhodnutí o zahájení azylových řízení nedomyslel konsekvence! Totiž , že tím ukazuje cestu ostatním, jak se do Německa masově dostat! Zejména tehdy, jestli bude klanu Batta vyhověno! Ale i když vyhověno nebude. On ten azyl zas až tak důležitý není. Protože Němci rozhodně budou muset ctít ženevské konvence a zejména ono ustanovení, které říká, že odmítnutý žadatel o azyl NESMÍ být odsunut do země svého původu, pokud mu tam hrozí nějaká újma. A  v Iráku se pořád ještě válčí… takže v Německu, nejméně předběžně – zůstanou!

Co z toho plyne pro Českou republiku?

– není žádná škoda se Battových a dalších podobných příživníků zbavit. Nechť v Dajčlandu zůstanou,

– tlak na přerozdělovací automatismy ani zdaleka není zažehnán. Nemůžeme mít v našich námitkách proti jejich uplatnění lepší argument než jsou vyžírkové z Okrouhlíku!

– tragické je ovšem zjištění, že Němci jsou naprosto nevypočitatelný partner a že provádějí naprosto svévolné kroky. Kdy porušují mezinárodně přijaté dohody,

– ovšem pevně doufám, že důsledky těch nesmyslně porušených smluvních závazků ponesou jen a jen oni a další podobní.

Nechci se tlačit mezi Němci na stromech. A to konstatuji veřejně, že dodržování discipliny byl odjakživa můj obrovský problém. A je pořád.