Britský parlament vyzval “k tvrdé odpovědi” Rusku

Avatar
Původní autoři

5. 7. 2016   zdroj
NATO musí obnovit svůj systém obrany, přehodnotit systém zadržování a znovu zahájit dialog s ruskou vládou, ale dialog musí být uskutečňován z “pozice síly”.
Výbor pro obranu britského parlamentu vydal zprávu o vlivu Ruska na bezpečnost země, v němž vyzval k rozšíření sankcí proti Ruské federaci a přehodnocení systému obranného zadržování směrem k jeho vyšší efektivitě. Tento dokument je zveřejněn na internetových stránkách britského parlamentu.Podle názoru členů výboru, kteří navštívili na jaře roku 2016 Moskvu, je také třeba vyvinout úsilí na obnovení dialogu s Ruskem, aby se zabránilo konfliktu.

Ve zprávě, zveřejněné v předvečer summitu NATO ve Varšavě, je uvedeno, že Rusko svými kroky vůči Ukrajině a Krymu zmařilo myšlenku o stabilní Evropě v období po skončení období “studené války”. Nyní musí NATO obnovit svůj systém obrany, přehodnotit systém zadržování a znovu zahájit dialog s ruskou vládou, ale dialog musí být uskutečňován z “pozice síly”. Výbor také uvedl, že kromě “obsazení území na Ukrajině,” udělalo Rusko totéž v Gruzii a organizovalo i kybernetické útoky “po celé Evropě.” Tím se Moskva snaží “obnovit globální vliv.” Dokument uvádí potřebu “přiznat míru zbrojení Ruska a dát na to tvrdou odpověď.”
Poznamenejme, že summit NATO se bude konat ve Varšavě ve dnech 8.-9. července 2016. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg zdůraznil, že akce se bude konat na pozadí rozšíření nových výzev pro NATO na Blízkém východě a v Africe, ale i v samotné Evropě, kde “průbojné Rusko zastrašuje své sousedy a mění hranice násilím.”


 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová