Francouzský generál mnohé znepokojí,jelikož navrhl zlikvidovat NATO a spojit se s Ruskem!

Avatar
Původní autoři

31. 7. 2016   AC24
Existence NATO v současné podobě a rozšíření aliance směrem na východ je výhodné především pro USA, které chtějí zachovat distanci mezi Ruskem a Evropou, řekl v interview pro Le Figaro francouzský generál, odborník na geopolitiku a ekonomickou rozvědku,
Jean-Bernard Pinatel.Kdyby se Rusko stalo spojencem evropských zemí v 90. letech, mohla by tato superaliance být značnou konkurencí USA a zpochybnit jejich globální prvenství, které získalyPodle Pinatelova názoru islámská hrozba znovu zahájila diskuzi o globálním vedení. Nedávné tragické události v Evropě názorně ukazují Francouzům i dalším spojencům USA v NATO, že tato aliance nijak nepomáhá Evropanům v boji proti teroristické hrozbě.

Kromě toho, vzhledem k nejistotě a pochybám USA, Evropané vidí efektivní jednání Moskvy, směřující k boji proti Islámskému státu, což je nutí znovu se zamyslet nad spojením s východním sousedem.

„Tyto důkazy, získané za cenu 234 zabitých a 671 raněných od roku 2012, měly nejen zatřepat s NATO, ale vést k jeho úplné likvidaci nebo totálnímu poevropštění, protože současná alianční politika určitě neodpovídá francouzským zájmům”, řekl generál.

Rusko dávno navrhovalo USA koordinaci jednání v Sýrii, ale Obama to odmítal pod záminkou, že umírněná opozice stále ještě má potenciál. Následkem toho se na Blízkém Východě vytváří nová rovnováha.

„Rusko, jež se historicky nacházelo na tomto území, se znovu vrací. Čína, což je novinka, aktivně strká svůj nos do oblasti, a pouze Francie, která má privilegovanou pozici prostředníka, všechno poztrácela pod křídly USA”, domnívá se Pinatel.

Generál je toho názoru, že Rusko a Francie mají naprosto shodné strategické a ekonomické zájmy, a v dějinách těchto dvou zemí byla období plodné spolupráce a přátelství.
„Přání USA vrátit do Evropy atmosféru studené války se realizuje prostřednictvím NATO a slouží americkým zájmům a rovněž neschopným a zkorumpovaným evropským vládním činitelům”, dochází k závěru odborník.ozpadem SSSR, je přesvědčen Pinatel