Roberts: Proč se mluví jenom o humanitární krizi v Aleppu?

Avatar
Původní autoři

Paul C. Roberts 
20.10. 2016  První zprávy
 

Proč meslyšíme o humanitární krizi v Jemenu, kde USA a její vazal Saúdská Arábie zabíjely jemenské ženy a děti? Proč neslyšíme o humanitární krizi v Libyi, kde Washington rozvrátil zemi a spustil chaos? Proč neslyšíme o humanitární krizi v Iráku, probíhající už 13 let, nebo humanitární krizi v Afghánistánu, která trvá už 15 let? Píše v komentáři Paul Craig Roberts, americký ekonom a žurnalista.

Odpovědí je, že krize v Aleppu je krizí Washingtonu,  ztrácí své  ISIL žoldáky kvůli útokům syrské armády a ruského letectva. Džihádisté vyslaní Obamou a Hillary Clintonovou zničili  Sýrii a sami budou zničeni. Obamův režim a jeho západní „presstituti“  se snaží zachránit džihádisty  pojmem “humanitární krize.”

Takové pokrytectví je standardní postup Washingtonu. Obamův režim vytvořil  humanitární krizi v Sýrii, Iráku, Afghánistánu, Libyi a Jemenu.

Jsme uprostřed americké prezidentské kampaně a nikdo se nezeptal, proč USA  musí svrhnout demokraticky zvolenou syrskou vládu, která je podporována syrským lidem.

Nikdo se nezeptal, proč Bílý dům zmocnil k odstranění prezidenta Sýrie Amerikou dodaných džihádistů, které presstituti nazvali “umírněnými rebely“.
Washington, samozřejmě nemá žádnou přijatelnou odpověď na takové otázky.

Odpovědí je, že strategie Washingtonu je destabilizovat Írán, pak muslimské provincie Ruské federace bývalé sovětské Střední Asie a muslimské provincie Číny,  nahradit stabilní vlády chaosem džihádismu. Irák, Libye a Sýrie byly stabilní sekulární společnosti, v nichž silná ruka vlády zabránila sektářským svárům mezi muslimskými sektami. Tím, že se svrhnou tyto světské vlády a v současnosti je snahu o svržení Asada, Washington spustí chaos terorismu.

Na Středním východě nebyl terorismus, dokud ho tam Washington neimplementoval invazemi, bombovými útoky a mučením.

Džihádisté, ti, které Washington použil ke svržení Kaddáfího, se objevili v Sýrii, když britský parlament a ruská vláda zablokovali Obamovu plánovanou invazi do Sýrie. Presstituti, kteří v amerických médií jsou povinni pomáhat Washingtonu s propagandou, tvrdí, že džihádističtí teroristé jsou syrští demokraté, kteří se bouří proti “diktatuře Asada.” To je transparentní a do očí bijící lež, jež byla opakována tolikrát, že je nyní zaměňována s pravdou.

Sýrie nemá žádnou spojitost s původním ospravedlněním Washingtonu pro spuštění násilí na Středním východě. Původní zdůvodnění bylo 9/11, které bylo použito pro invazi do Afghánistánu s tím, že Taliban je útočištěm Usámy bin Ládinna, “strůjce 9/11”, který v té době umíral na selhání ledvin v pákistánské nemocnici. Usáma bin Ládin byl záminkou CIA, která byla použita proti Sovětům v Afghánistánu. Nebyl pachatelem 9/11. A zcela jistě, ani ne Taliban.

Ale západní presstituti kryli lež Bushova režimu a veřejnost byla oklamána strategií, že je musíme “porazit v zahraničí než zaútočí na nás doma.”

Samozřejmě, že muslimové nebudou na nás útočit doma. Pokud muslimové jsou hrozbou, proč je tedy americká vláda přijímá a mnoho z nich tady jsou uprchlíci z washingtonských válek proti muslimům?

9/11 byl pro neokonzervativce  “nový Pearl Harbor”, psali, že potřebují, aby byla zahájena  válka na Středním Východě. Bushův první ministr financí řekl, že tématem Bushova prvního zasedání vlády byla invaze do Iráku. To bylo před 9/11. Jinými slovy, washingtonské války na Středním Východě byly naplánovány před 9/11.

Neokonzervativci jsou sionisté. Sražením Středního východu do chaosu dosahují oba svých cílů. Odstraňují organizovanou opozici vůči izraelské expanzi, a vytvářejí Džihádismus, který může být použit k destabilizaci země jako je Rusko, Írán a Čína, protože oni věří, že po rozpadu Sovětského svazu je jediný “nepostradatelný národ” USA.

Usáma bin Ládin, údajný strůjce 9/11, umíral, a to spustilo teroristickou válku proti USA z jeskyní v Afghánistánu. Taliban byl zaměřen na boj v Afghánistánu, ne na útok proti Západu. Washington potom přesunul válku do Iráku. Ani tady nebyla žádná známka irácké agrese vůči USA. zbrojní inspektoři OSN uvedli, že neexistují žádné zbraně hromadného ničení v Iráku, ale Washington jakoby neslyšel. Presstituti z amerických médií pomohli Bushovu režimu vytvořit obraz jaderného hřibu stoupajícího  nad Amerikou a USA podnikly  invazi do Iráku.

Irák neměl jaderné zbraně a všichni to věděli, ale fakta jsou irelevantní. Vláda se neodvážila prozradit, že  používá strach. “Musíme je zabít dříve u nich, než oni zabijí nás tady.”