Zásadní prohlášení Steinmeiera. Označil Trumpovo zvolení za konec světového řádu 20. století

Avatar
Původní autoři

23. 1.2017 KPB

Jaké představy o světovém řádu budou převládat ve 21. století, jak bude vypadat svět už zítra — o tom ještě nebylo rozhodnuto. Jako obvykle se při změně moci objevuje neurčitost, pochybnosti a otazníky, pokud jde o kurs nového vedení. Avšak v dnešní době, v době nového globálního chaosu, jde o mnohem víc, dnes je v sázce skutečně hodně,

Ještě jedno potvrzení toho, že lídři velmoci budou muset usednout k jednacímu stolu a dohodnout se na novém světovém uspořádání.

Tento vítr změn vycítilo hodně politiků. Prvním byl moldavský prezident Dodon, který ještě před inaugurací Trumpa si pospíšil na setkání do Kremlu.

Dodon: “Dnes je historický den pro naše vztahy. Dosud vůdci Moldavska jezdili na návštěvy do Bruselu”.
https://twitter.com/dimsmirnov175/status/821340053234454528

Na světovém ekonomickém fóru v Davosu zazněl i hlas GP ústy stařešiny světové politiky H. Kissingera, Který nemá nic proti „pevnému mužskému přátelství“ mezi Putinem a Trumpem a naopak, doufá, že bude ještě pevnější, než se na první pohled může zdát.

Dále prohlásil, že mezi USA, Ruskem a Evropou musí proběhnout jednání, která by měla vycházet z nových vojensko-politických regálii, přičemž vytvoření prostoru pro jednání s Moskvou bude jedním z nejhlavnějších úkolů Ameriky a Trumpa.

A na závěr Kissinger dodal, že právě prezident Ruska Putin dnes „zajišťuje rovnováhu sil ve světě“.
http://www.msk.kp.ru/daily/26633.5/3651886/

Ve Francii se oba kandidáti v prezidenty: François Fillon a Marin Le Pen vyjádřili pro co nejrychlejší zrušení sankcí a nastolení dialogu s Moskvou.

Antonio Tajani – oficiální představitel Silvia Berlusconiho byl zvolen novým předsedou Evropského parlamentu.
http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/3949129

Jak je známo, Berlusconi se nikdy netajil svým pozitivním vztahem k Rusku a obzvlášť k Putinovi. Ten fakt, že zrovna jeho představitel se stal předsedou EP – je dobrým signálem toho, že v evropské politice nastane oteplení ve vztahu k Moskvě.

A na závěr, vyjádření ruského oligarchy Deripasky na fóru v Davosu:

Nový svět (světový řád) už přijde brzy, až Trump nastoupí do funkce. Ale pro Rusko je důležitější, kdo povede Německo.
https://twitter.com/dimsmirnov175/status/822055153075363841

A má pravdu. Hlavní intrikou letošního roku budou volby v Německu. A na tom, koho si Němci zvolí, bude záležet i prosperita v Evropě.
Vyplatí se sledovat, kteří němečtí politikové (kandidáti na funkcí kancléře) budou častěji jezdit do Moskvy…:)

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/zasadni-prohlaseni-steinmeiera-oznacil-trumpovo-zvoleni-za-konec-svetoveho-radu-20-stoleti/