Vladimír Olejnik: tři skupiny připravují na Ukrajině převrat

Avatar
Původní autoři

22. 3. 2017      zdroj
Podle dostupných informací, které mám, připravují momentálně tři skupiny nezávisle na sobě na Ukrajině další státní převrat. V čele první skupiny je Julije Tymošenková a patří do ní Sadový, Saakašvili, Gricenko a Nalivajčenko. Nalivajčenko se zabývá SBU, Gricenko značnou částí ministerstva obrany a Tymošenková kontakty s Američany. Tato skupina aktivně vyjednává s oligarchy Kolomojským, Ljovočkinem a Firtašem. V podstatě se jedná o spiknutí oligarchů, protože Péťa zradil všechny z nich a ti se rozhodli jej odstranit stejným způsobem jako Janukoviče.


Druhou skupinou spiklenců je skupina militantních neonacistů – Svoboda, UNA UNSO, Pravý sektor a další organizace extrémního radikálního křídla, které nedávno oznámily své sloučení. Radikálové si však uvědomují, že v případě převratu bude pro ně téměř nemožné najít podporu na Západě, tedy legalizaci své moci. V Evropě je nikdo nechce vidět, i když jsou v maximální možné míře využíváni. Otevřenou podporou ukrajinských neonacistů může přijít o kariéru kterýkoliv evropský politik. Radikálové to chápou, ale usilovně hledají způsoby, jak by se mohli prodrat k moci.

Třetí skupinou je Azov, který se aktivizuje samostatně, v čele s Bileckým, za nímž stojí Avakov, Turčinov a Jaceňuk.

Tyto tři skupiny dychtí svrhnout Porošenka a chopit se moci.

Porošenko chápe vážnost situace a krajní nestabilitu své pozice. Jediným silovým orgánem, na nějž se stále může spolehnout, je generální prokuratura, vedená … Lucenkem. Ale ani toto spojení není nadějné, protože Lucenko není dokonce vůbec i proti tomu, aby za vhodné situace předložil svou kandidaturu na prezidentský úřad jako alternativu Porošenka.

Šance zůstat u moci už Porošenko prakticky nemá. Všichni chtějí dorazit chromou kachnu a uchvátit moc. Takže to je boj na život a na smrt. 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová