Koktejly molotova na klášter řeholnic (otevřený dopis prezidentu Ukrajiny, P. Porošenkovi)

Avatar
Původní autoři

16. 7. 2017
Vážený pane prezidente,
obracíme se na Vás s prosbou o pomoc a ochranu našeho monastýru ve Lvově-Brjuchoviči, protože životy sester jsou opakovaně v ohrožení!
Dne 13. 7. 2017 ve 23:30 došlo k útoku na náš monastýr. Neznámá skupina mužů hodila do oken koktejly molotova. V klášteře spalo 30 sester a 5 hostů. Jen Božím zázrakem nedošlo ke katastrofě a z kláštera se nestal hromadný hrob.


Podobný útok koktejly molotova na náš klášter jsme už zažily v nedávné době. Bylo to ve tři hodiny v noci. Sestry dodnes nesou následky na zdraví. Rovněž tehdy mohly všechny skončit udušením a uhořením a klášter v plamenech (viz https://youtu.be/GNs8Z8oow_w). Zločin nebyl řádně vyšetřen a žádný viník nebyl potrestán! To je důvodem, že se zločinecká akce opakovala.

Náš monastýr založil Metropolita A. Šeptický OSBM v roce 1925 a nazval ho Monastýr sv. proroka Eliáše. Před devíti lety se monastýr oddělil od jurisdikce dnes už zesnulého kard. Huzara. Důvodem bylo, že v knize „Besedy…“ (2006) zpochybnil nejzákladnější pravdy křesťanství, totiž Božství našeho Spasitele Ježíše Krista, panenství Bohorodičky, popřel věčnost pekla a schválil homosexuální aktivitu i okultismus (věštění).

Náš monastýr zůstal věrný pravověrnému učení, které představoval náš zakladatel, metropolita Andrej Šeptický OSBM.

Vzhledem k tomu, že útoky na klášter jsou opakované, máme vážné obavy o životy sester.

Pane prezidente, prosíme, abyste zasáhl, a tím zabránil masové tragédii.

Předem děkujeme

s. Magdaléna
představená monastýru

Lvov-Brjuchoviči, 14. 7. 2017

Kopie:
Poslancům Parlamentu Ukrajiny
Generálnímu prokurátorovi Ukrajiny
Ministru vnitra Ukrajiny
Řediteli Služby bezpečnosti Ukrajiny
Mezinárodním organizacím